Dawid Żukowski nie żyje
East News
Newsy

Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca

Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca

W środę odprawiona zostanie msza święta w intencji 5-letniego Dawida, zamordowanego najprawdopodobniej przez własnego ojca. Poprosiły o nią wychowawczynie z przedszkola, do którego chodził Dawid. Nabożeństwo będzie odprawione o godz. 19 w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Msza to ich odpowiedź na apel matki Dawida, która poprosiła o modlitwę za syna. 

"Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny" - napisała po zakończonych poszukiwaniach mama Dawida. 

Jak podaje WP.pl, msza odbędzie się w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewidział śmierć Dawidka! Co jeszcze było w jego wizjach?

Kiedy pogrzeb Dawida?

Nieznana jest jeszcze data pogrzebu 5-letniego Dawida. Jego ojciec, Paweł Ż. został pochowany w piątek. 

Zobacz także: Sąsiedzi rodziców Dawida ujawniają prawdę o ich relacji! "Kłócili się po nocach, zawsze krzyczeli po rosyjsku"

Zwłoki chłopca, którego od 10 lipca poszukiwała policja, zostały odnalezione w sobotę w godzinach popołudniowych w okolicach węzła Pruszków. Policjanci szybko podali informacje, że prawdopodobnie są to zwłoki Dawida, ale oficjalnie zostanie to potwierdzenie dopiero w poniedziałek. Niestety, na początku tygodnia potwierdził się najczarniejszy scenariusz z możliwych. Dawid Ż. został zamordowany najprawdopodobniej przez swojego ojca Pawła Ż., który tuż po makabrycznej zbrodni, pojechał w stronę Grodziska Mazowieckiego, a następnie sam odebrał sobie życie rzucając się pod pociąg.

Sekcja zwłok 5-letniego Dawida. Co wykazała?

W poniedziałek została przeprowadzone sekcja zwłok chłopca. Co wykazała? Sekcja zwłok Dawida trwała 5 godzin. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec został zamordowany w samochodzie, o czym mogą świadczyć ślady krwi znalezione na jego foteliku samochodowym. 

- Sekcja zwłok wykazała liczne rany kłute klatki piersiowej skutkujące krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym, a następnie śmiercią chłopca. Zostały zadane narzędziem ostrym, którym obecnie nie dysponujemy. Trwają czynności mające na celu odnalezienie tego przedmiotu - powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ojciec Dawida był bardzo zdenerwowany, a sposób porzucenia zwłok może świadczyć o tym, że nie zaplanował wszystkiego dokładnie. 

– Na to, że sprawca działał w silnych emocjach, wskazują liczne ślady po uderzeniach ostrym narzędziem na foteliku chłopca. Ojciec, uderzając nożem, często nie trafiał – zdradził informator Se.pl.

- Miejsce ukrycia zwłok wskazuje, że nie była to pieczołowicie zaplanowana zbrodnia. Nie zostało wybrane ze szczególnym pietyzmem. Jest położone bardzo blisko trasy przejazdu i wygodne do podrzucenia zwłok, bo można zrobić to z drogi - mówił młodszy inspektor Andrzej Kawczyński.

Ciało Dawida zostało odnalezione w okolicach węzła Pruszków, ale policja uważa, że Dawid zmarł w innym miejscu.

Dawid Żukowski nie żyje, miejsce tragedii
East News

Chłopiec był poszukiwany od 10 lipca, gdy jego mama zgłosiła jego zaginiecie na policji

Policja szuka 5-letniego Dawida
East News

 

Policja wciąż poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy
200 tysięcy długu, awantury po nocach, rozpad małżeństwa. Policja ujawnia nowe fakty na temat rodziców Dawidka!
200 tysięcy długu, awantury po nocach, rozpad małżeństwa. Policja ujawnia nowe fakty na temat rodziców Dawidka!

Od tygodnia trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec po raz ostatni był widziany w środę 10 lipca wraz z jego ojcem w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Niedługo potem mężczyzna popełnił samobójstwo . Matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie niedługo po tym, jak dostała od męża sms-a, w którym ten poinformował ją, że już nigdy nie zobaczy Dawidka. Policja wciąż nie traci nadziei, że natrafi gdzieś na ślad 5-latka. Rozpatrywane są różne scenariusze. Niemal codziennie funkcjonariusze wpadają na nowy trop. Niewykluczone, że ojciec dziecka skrupulatnie zaplanował całą akcję. Dlaczego zrobił to własnemu dziecku? Odpowiedzi możemy nigdy nie poznać... Zobaczcie, co jeszcze udało nam się ustalić w tej sprawie! 5-letni Dawidek zaginął 10 lipca Ojciec chłopca popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg Zobacz także:  Wiadomo, jak wyglądały ostatnie chwile ojca Dawida! Znalazł słup i czekał na pociąg

Miejsce odnalezienia ciała 5-letniego Dawida
East News
Newsy
Wzruszająca msza święta w intencji 5-letniego Dawidka. "Wiele serc przenika ból..."
Wzruszająca msza święta w intencji 5-letniego Dawidka. "Wiele serc przenika ból..."

W środę, 24 lipca wieczorem odbyła się msza w intencji zamordowanego 5-letniego Dawida. Pojawiły się na niej tłumy. Jak donosi "Super Express" o godz. 19 do parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, oprócz bliskiej rodziny Dawida, przyszli również sąsiedzi chłopca, burmistrz miasta Grzegorz Benedykciński oraz mieszkańcy poruszeni tą straszną tragedią. Podczas kazania, wygłoszonego przez ks. Piotra Ambroziaka wierni usłyszeli podziękowania za zaangażowanie w poszukiwania dziecka, które trwały aż 10 dni. W trakcie mszy padły poruszające słowa: Wiele serc przenika ból przez to, co się stało. Bóg nie chciał tej tragedii. Bóg jest miłością - słowa księdza przytoczył se.pl Uroczystość to odpowiedź na apel matki zamordowanego chłopca. Po odnalezieniu ciała chłopca przez policję, napisała oświadczenie, w którym poprosiła o modlitwę w intencji syna : Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny - napisała po zakończonych poszukiwaniach mama Dawida w liście wysłanym do "Uwaga TVN".  Na ten apel odpowiedziały wychowawczynie z przedszkola, do którego chodził 5-letni Dawid. To one były pomysłodawczyniami nabożeństwa. Jak doszło do zabójstwa Dawida? Śmierć chłopca wstrząsnęła Polską. Choć przez 10 dni od rozpoczęcia poszukiwań wszyscy mieli nadzieję, że uda się go odnaleźć całego i zdrowego w sobotę, 20 lipca potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Ok. godziny 13.00 policjanci natrafili na ciało chłopca ukryte w krzakach i przykryte liśćmi w okolicy węzła Pruszków. Służby nie...

Pogrzeb Dawidka
East News
Newsy
Pogrzeb Dawida Ż. Rodzina i przyjaciele pożegnali chłopczyka
Pogrzeb Dawida Ż. Rodzina i przyjaciele pożegnali chłopczyka

Jak nieoficjalnie informuje jeden z portali, we wtorek miał miejsce pogrzeb Dawidka Ż. Uroczystość miała charakter kameralny. Zaproszeni zostali tylko bliscy i rodzina. Ceremonia odbyła się w warszawskiej cerkwi św. Marii Magdaleny. Przypomnijmy, że chłopiec zmarł 10 lipca, a jego ciało znaleziono po 10-ciu dniach poszukiwań.  Pogrzeb 5-letniego Dawidka  Jak informuje wp.pl, pogrzeb 5-letniego Dawidka Ż. odbył się we wtorek o godzinie 11 w warszawskiej cerkwi św. Marii Magdaleny. W uroczystości uczestniczyli tylko bliscy znajomi i rodzina. Chłopiec został pochowany w urnie.  Prochy chłopca złożono w małej białej urnie. Rodzina zdecydowała, by pochować je w najbliższym czasie w Kazachstanie - powiedział bliski Dawidka w rozmowie z wp.pl. Zobacz także:  Wzruszająca msza święta w intencji 5-letniego Dawidka. "Wiele serc przenika ból..." Przypomnijmy, że 5-letniego Dawidka Ż. szukała cała Polska. Chłopiec 10 lipca został zabrany od dziadków w Grodzisku Mazowieckim przez ojca. Tego samego dnia jego matka zgłosiła zaginięcie dziecka, tuż po tym jak otrzymała od byłego partnera informacje, że już więcej nie zobaczy syna. Późnym wieczorem ojciec Dawidka popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg.  Mundurowi szukali Dawidka Ż. przez 10 dni. Jego ciało zostało znalezione w sobotę 20 lipca przy zbiorniku retencyjnym niedaleko węzła Pruszków.  Oględziny i sekcja zwłok wykazały liczne rany kłute klatki piersiowej. Zostały zadane narzędziem ostrym. Warunki takiego narzędzia spełnia m.in. nóż - mówił rzecznik prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński.  Według policjantów chłopca zabił ojciec. Stało się to najprawdopodobniej w samochodzie, a nie w miejscu znalezienia ciała. Obecnie mundurowi poszukują...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner