Dawid Żukowski nie żyje
East News

Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca

Dawid Żukowski nie żyje
East News

W środę odprawiona zostanie msza święta w intencji 5-letniego Dawida, zamordowanego najprawdopodobniej przez własnego ojca. Poprosiły o nią wychowawczynie z przedszkola, do którego chodził Dawid. Nabożeństwo będzie odprawione o godz. 19 w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Msza to ich odpowiedź na apel matki Dawida, która poprosiła o modlitwę za syna. 

"Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny" - napisała po zakończonych poszukiwaniach mama Dawida. 

Jak podaje WP.pl, msza odbędzie się w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Kiedy pogrzeb Dawida?

Nieznana jest jeszcze data pogrzebu 5-letniego Dawida. Jego ojciec, Paweł Ż. został pochowany w piątek. 

Zobacz także: Sąsiedzi rodziców Dawida ujawniają prawdę o ich relacji! "Kłócili się po nocach, zawsze krzyczeli po rosyjsku"

Zwłoki chłopca, którego od 10 lipca poszukiwała policja, zostały odnalezione w sobotę w godzinach popołudniowych w okolicach węzła Pruszków. Policjanci szybko podali informacje, że prawdopodobnie są to zwłoki Dawida, ale oficjalnie zostanie to potwierdzenie dopiero w poniedziałek. Niestety, na początku tygodnia potwierdził się najczarniejszy scenariusz z możliwych. Dawid Ż. został zamordowany najprawdopodobniej przez swojego ojca Pawła Ż., który tuż po makabrycznej zbrodni, pojechał w stronę Grodziska Mazowieckiego, a następnie sam odebrał sobie życie rzucając się pod pociąg.

Sekcja zwłok 5-letniego Dawida. Co wykazała?

W poniedziałek została przeprowadzone sekcja zwłok chłopca. Co wykazała? Sekcja zwłok Dawida trwała 5 godzin. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec został zamordowany w samochodzie, o czym mogą świadczyć ślady krwi znalezione na jego foteliku samochodowym. 

- Sekcja zwłok wykazała liczne rany kłute klatki piersiowej skutkujące krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym, a następnie śmiercią chłopca. Zostały zadane narzędziem ostrym, którym obecnie nie dysponujemy. Trwają czynności mające na celu odnalezienie tego przedmiotu - powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ojciec Dawida był bardzo zdenerwowany, a sposób porzucenia zwłok może świadczyć o tym, że nie zaplanował wszystkiego dokładnie. 

– Na to, że sprawca działał w silnych emocjach, wskazują liczne ślady po uderzeniach ostrym narzędziem na foteliku chłopca. Ojciec, uderzając nożem, często nie trafiał – zdradził informator Se.pl.

- Miejsce ukrycia zwłok wskazuje, że nie była to pieczołowicie zaplanowana zbrodnia. Nie zostało wybrane ze szczególnym pietyzmem. Jest położone bardzo blisko trasy przejazdu i wygodne do podrzucenia zwłok, bo można zrobić to z drogi - mówił młodszy inspektor Andrzej Kawczyński.

Ciało Dawida zostało odnalezione w okolicach węzła Pruszków, ale policja uważa, że Dawid zmarł w innym miejscu.

Dawid Żukowski nie żyje, miejsce tragedii
East News

Chłopiec był poszukiwany od 10 lipca, gdy jego mama zgłosiła jego zaginiecie na policji

Policja szuka 5-letniego Dawida
East News

 

Więcej na temat Policja
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17