Monika Kuszyńska, jakub raczyński
Newsy

Monika Kuszyńska spełniła swoje kolejne marzenie! "Mogę się poczuć wolna i niezależna"!

Monika Kuszyńska spełniła swoje kolejne marzenie! "Mogę się poczuć wolna i niezależna"!

Dobrze wiem, co to znaczy znaleźć się w potrzebie. Chapeau bas, służbo zdrowia!”, śpiewa Monika Kuszyńska (40) w utworze, który stworzyła w ramach internetowej akcji #Hot16Challenge2.

Kilkanaście lat temu jej życie kompletnie się zmieniło: 28 maja 2006 roku w wypadku samochodowym złamała kręgosłup i przestała chodzić. Od tego czasu udowadnia, że mimo niepełnosprawności można być szczęśliwym. Wróciła na scenę, jest w udanym związku, a pod koniec 2018 roku po raz drugi została mamą. 

Była wokalistka Varius Manx teraz pokonała kolejną barierę na drodze do samodzielności. Znowu zaczęła prowadzić samochód!

„Siadłam za kółkiem. Jestem tak przeszczęśliwa, że mogę się poczuć wolna i niezależna”, cieszyła się, nagrywając filmik na Instagram. 

W 40. urodziny, na które zaprosiła przyjaciół z całej Polski, życzyła sobie zapewne już tylko jednego: zdrowia.

Zobacz także: Co daję siłę Monice Kuszyńskiej w czasach koronawirusa? "Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją"

Nasz nowy cykl: Metamorfozy gwiazd. Jak zmieniała się Monika Kuszyńska? 12 lat w pół minuty! WIDEO

Jak czuje się Monika Kuszyńska?

Niedawno pojawiły się informacje, że Monika czuje się gorzej. Czy to prawda? Gwiazda przyznała, że w tej plotce jest ziarno prawdy, bo jej organizm funkcjonuje podobnie jak organizm osoby z chorobą przewlekłą.

„Na pewno ten mój stan zdrowia ulega powolnemu pogorszeniu. Zwłaszcza że mija czas, ja się też starzeję. (…) Ale nie jest to tak zły stan, by mi nie pozwalał funkcjonować!”, tłumaczyła na Facebooku.

Gwiazda, która walcząc o powrót do formy, przeszła kilka operacji chirurgicznych, wyjeżdżała do Rosji i Indii na zabieg wszczepiania komórek macierzystych i zaliczyła wizyty u wielu znachorów, nie wierzy już w cuda. Nadzieję na poprawę wiąże tylko z odkryciami naukowymi i postępem medycyny. Zaakceptowała konieczność codziennej rehabilitacji i przyjmowania leków. Ale podkreśla, że jest w dobrej formie, zwłaszcza psychicznej. „A to już połowa sukcesu!”, dodaje.

Co sprawia, że Kuszyńska czuje się tak spokojna i spełniona?

Walka o zwykłe życie

„U nas podczas pandemii niewiele się zmieniło. My jesteśmy domatorami, lubimy być ze sobą, z dziećmi i to nam w jakimś stopniu wystarcza”, wyznała Monika w wywiadzie dla Radia Łódź.

Dziewięć lat temu wyszła za mąż za kolegę z dawnego zespołu, muzyka Jakuba Raczyńskiego. Ma z nim dwójkę dzieci. Już wiadomo, że maluchy są bardzo muzykalne. Półtoraroczna Kalinka uwielbia tańczyć. Jak tylko tata zagra, dziewczynka rzuca zabawki i wiruje na dywanie po dużym pokoju.

A trzyletni Jeremi? Może pójdzie w ślady ojca, bo lubi spontanicznie wystukiwać melodyjki na klawiszach pianina.

Monika twierdzi, że jest wielką szczęściarą, gdyż nie każdy niepełnosprawny dostaje od losu tyle co ona. A ponieważ uważa, że pandemia, z towarzyszącymi jej uczuciami i lękami, dla wszystkich zdrowych ludzi jest namiastką tego, co przeżywają osoby niepełnosprawne, postanowiła podzielić się doświadczeniami. 

„Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją, po wypadku, kiedy trafiłam do szpitala i nie mogłam robić nic, tylko leżeć w łóżku”, wspomina w filmikach wrzucanych do sieci. 

Co jej pomogło?

„Nie warto karmić się wkoło negatywnymi informacjami, tylko celowo podrzucać sobie pozytywne treści: obejrzeć miły film, posłuchać audiobooka lub muzyki”, mówi. 

Radzi także, by zamiast dresów nosić w domu ubrania, w których podobamy się sobie w lustrze. Brzmi banalnie? Być może, ale Kuszyńska naprawdę wie, jak przetrwać w kryzysowej sytuacji. Ta wiedza daje jej siłę. 

„My z mężem też dziś jesteśmy bez pracy, przełożyliśmy terminy majowych koncertów, mamy rodzinę na utrzymaniu. Borykamy się z tymi wszystkimi problemami co każdy. Ale ten spokój we mnie jest, bo taką sytuację, nawet trudniejszą, przeżyłam i wiem, że to wszystko kiedyś się kończy. Nasze lęki często okazują na wyrost. (…) Będzie lepiej, gwarantuję wam”.

Monika Kuszyńska z mężem:

Monika Kuszyńska, jakub raczyński

Monika Kuszyńska przez ciążę zrezygnowała z operacji, dzięki której mogłaby chodzić
Newsy
Monika Kuszyńska stanęła na nogi?! Wokalistka wydała mocne oświadczenie w sprawie!
Monika Kuszyńska stanęła na nogi?! Wokalistka wydała mocne oświadczenie w sprawie!
Monika Kuszyńska uśmiechnięta
EastNews
Newsy
Co daję siłę Monice Kuszyńskiej w czasach koronawirusa? "Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją"
Co daję siłę Monice Kuszyńskiej w czasach koronawirusa? "Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją"

Kilkanaście lat temu miała wypadek samochodowy, w wyniku którego uszkodzeniu uległ jej kręgosłup i Monika Kuszyńska przestała chodzić. Dziś dzielnie walczy: wróciła np. do prowadzenia samochodu. Siłę dają jej dzieci. Dziewięć lat temu wyszła Monika za mąż za kolegę z dawnego zespołu, muzyka Jakuba Raczyńskiego. Ma z nim dwójkę dzieci. Już wiadomo, że maluchy są bardzo muzykalne. Półtoraroczna Kalinka uwielbia tańczyć. Jak tylko tata zagra, dziewczynka rzuca zabawki i wiruje na dywanie po dużym pokoju. A trzyletni Jeremi? Może pójdzie w ślady ojca, bo lubi spontanicznie wystukiwać melodyjki na klawiszach pianina. Monika twierdzi, że jest wielką szczęściarą, ponieważ nie każdy niepełnosprawny dostaje od losu tyle co ona. A ponieważ uważa, że pandemia, z towarzyszącymi jej uczuciami i lękami, jest dla wszystkich zdrowych ludzi jest namiastką tego, co przeżywają osoby niepełnosprawne, postanowiła podzielić się doświadczeniem. „Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją po wypadku, kiedy trafiłam do szpitala i nie mogłam robić nic, tylko leżeć w łóżku”, wspomina w filmikach wrzucanych do internetu. Co jej pomogło? „Nie warto karmić się wkoło negatywnymi informacjami, tylko celowo podrzucać sobie pozytywne treści: obejrzeć miły film, posłuchać audiobooka lub muzyki”, mówi. Radzi też, by zamiast dresów, nosić w domu takie ubrania, by podobać się sobie w lustrze. Brzmi banalnie? Być może, ale Kuszyńska naprawdę wie, jak przetrwać w kryzysowej sytuacji. Ta wiedza daje jej dziś siłę. „ My z mężem też dziś jesteśmy bez pracy, przełożyliśmy terminy majowych koncertów, mamy rodzinę do utrzymaniu. Borykamy się z tymi wszystkimi problemami, co każdy. Ale ten spokój we mnie jest, bo taką sytuację, nawet trudniejszą,...

Monika Kuszyńska, jakub raczyński
Newsy
Monika Kuszyńska wystąpi w kolejnej edycji "Tańca z Gwiazdami"? "Dostałam propozycję"
Monika Kuszyńska weźmie udział w kolejnej edycji "Tańca z Gwiazdami"? Czy artystka, która już od kilkunastu lat porusza się na wózku inwalidzkim będzie walczyć o Kryształową Kulę?

Monika Kuszyńska weźmie udział w kolejnej edycji "Tańca z Gwiazdami"? Czy artystka, która już od kilkunastu lat porusza się na wózku inwalidzkim będzie walczyć o Kryształową Kulę? Monika Kuszyńska w rozmowie z portalem plejada.pl przyznała, że ostatnio bardzo polubiła taniec a na dodatek otrzymała propozycję udziału w tanecznym show Polsatu. Czy się zgodziła? Dostałaś propozycje wyjścia na imprezę taneczną? Wykorzystaj kod rabatowy Eobuwie i zamów modne szpilki. Monika Kuszyńska wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Ponad czternaście lat temu Monika Kuszyńska wzięła udział w dramatycznym wypadku samochodowym, w wyniku którego do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Wokalistka cały czas się rehabilituje, a ostatnio wróciła do prowadzenia samochodu. Teraz okazuje się, że artystka zaczęła tańczyć!  Po raz pierwszy zrobiłam to na swoich 40. urodzinach i odkryłam, że to jest cudowne! Wcześniej zupełnie nie tańczyłam, nawet na swoim weselu. Krępowałam się tego. Brakowało mi odwagi. Jednak mam sporo koleżanek, które tańczą na wózkach i one ośmieliły mnie do tego, żeby spróbować. W końcu zrobiłam to na mojej urodzinowej imprezie i bardzo mnie to uwolniło- wyznała w rozmowie z portalem plejada.pl.  To jeszcze nie koniec! Monika Kuszyńska w najnowszym wywiadzie zdradziła, że otrzymała propozycję udziału w programie "Taniec z Gwiazdami"! Zgodziła się? Dostałam taką propozycję, ale nie przyjęłam jej. Chyba bym tego nie uniosła. Po pierwsze, trudno byłoby mi konkurować ze sprawnymi ludźmi. Już na dzień dobry wzbudziłoby to dużo dyskusji i kontrowersji. No, bo jak sprawiedliwie ocenić mój taniec na wózku? Jak porównać go z występami innych uczestników? Po drugie, myślę, że to byłby dla mnie bardzo duży...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner