Monika Kuszyńska na wózku z mężem i z okładką swojej książki

Monika Kuszyńska przerywa milczenie i zdradza całą prawdę o swoim wypadku!

Monika Kuszyńska na wózku z mężem i z okładką swojej książki

Monika Kuszyńska od dziewięciu lat jeździ na wózku. 26 maja 2006 roku miała wypadek samochodowy, gdy jechała z zespołem Varius Max na kolejny koncert. Kierowca prowadził zbyt szybko. Chwila nieuwagi dla Moniki skończyła się tragicznie. Ból, cierpienie nie do wytrzymania, szpital za szpitalem, kolejne operacje, lata ćwiczeń, „cudowne” zabiegi, które nie przynoszą efektów i powoli dojrzewająca świadomość, że może już nigdy nie będzie chodzić.

Monika Kuszyńska wydaje książkę o sobie - "Drugie życie"

Przez dziewięć lat Monika Kuszyńska milczała o tym, co się wydarzyło. Dopiero teraz przerywa milczenie. Już niebawem premierę będzie miała książka "Drugie życie", w której Kuszyńska opowiada, jak przeżyła ostatnie 9 lat swojego życia i co wydarzyło się po wypadku. Okazuje się, że teraz Kuszyńska widzi w nim pewne błogosławieństwo. Powód? Wszystko, co wydarzyło się po nim – cierpienie, jakie musiała znieść, nadzieje, które musiała porzucić i przede wszystkim ludzie, których spotkała po drodze – pozwoliło jej dojrzeć i nauczyło jak żyć, by być szczęśliwym.

Monika Kuszyńska o swoim wypadku

Powoli zamykałam się w sobie, śpiewałam coraz gorzej i przestawałam czerpać z tego przyjemność. Moja samoocena bardzo spadła i jedyne w co jeszcze wierzyłam, to w swoją urodę, choć i tu zaczęły pojawiać się kompleksy. Przez chwilę zaświtała mi myśl: Tak się dalej nie da. Muszę coś zmienić. Tylko jak? Jak się z tego wyrwać? Podświadomie krzyczałam do Boga:
- Zrób coś, daj mi jakiś znak! Coś musi się wydarzyć!
I teraz, kiedy leżałam nieruchomo w szpitalnym łóżku i nie wiedziałam co ze mną będzie, dopadła mnie przerażająca myśl. A może to właśnie ten znak, o który błagałam? Może to odpowiedź od losu na moje wezwanie? - czytamy we fragmencie książki "Drugie życie".

Współautorką książki jest Katarzyna Przybyszewska, redaktor naczelna magazynu "Viva!", która wysłuchała i spisała historię Moniki Kuszyńskiej. Premiera książki "Drugie życie" już 4 listopada 2015.

Książkę wydaje Wydawnictwo Edipresse Polska. Cena: 39,99 zł

Zobacz: Monika Kuszyńska chce wystąpić w Tańcu z Gwiazdami: "Jak jest impreza, to ja tańczę"

Monika Kuszyńska na okłdce swojej książi Druga szansa
Wydawnictwo Edipresse

Monika Kuszyńska z mężem Kubą Raczyńskim:

Monika Kuszyńska na wózku z mężem i z okładką swojej książki

Monika Kuszyńska na koncercie 25-lecia Wspólnoty Polskiej

Monika Kuszyńska z Edytą Górniak:

Edyta Górniak śpiewa z Moniką Kuszyńską
ONS

Edyta Górniak i Monika Kuszyńska na koncercie Europa to my
ONS

Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54