Płyta Granda Moniki Brodki
ONS

Monika Brodka to jedna z najbarwniejszych polskich wokalistek. Jako jedna z nielicznych laureatów talent-show udowodniła, że nawet po programie rozrywkowym można osiągnąć sukces i nie przepaść tak jak Krzysiek Zalewski, Maciek Silski czy Ala Janosz. Gwiazda która niedawno świętowała swoje 27. urodziny może pochwalić się kolejnym dużym osiągnięciem. I to mocno wyróżniającym ją na polskiej scenie muzycznej.

Zobacz: Zobacz metamorfozę Brodki: od góralki do ikony stylu

ZPAV zorganizował plebiscyt, którego celem było wyłonienie najlepszej płyty nagrodzonej Fryderykiem w ostatnich 20 latach. W każdej kategorii czytelnicy mogli głosować na swoje ulubione albumy, krótko uzasadniając swój wybór.

W kategorii "Muzyka rozrywkowa" bezkonkurencyjna okazała się "Granda" Brodki wydana w 2010 roku. Album zdobył Fryderyka w kategoriach: najlepszy album pop oraz najlepsza produkcja muzyczna roku. Paradoksalnie nigdy nie dotarł do 1 miejsca listy OLiS (lista najlepiej sprzedających się płyt, najwyżej notowana pozycja "Grandy" to miejsce 2.), ale pokrył się podwójną platyną uzyskując nakład ok. 70 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Zobacz: Oto nowy facet Brodki. Spotyka się z byłym znanej aktorki

Wielkie gratulacje dla Moniki. Wyróżnienie w pełni zasłużone. A oto nasz nr 1 z "Grandy", macie swoje ulubione?

Metamorfoza Brodki:

Więcej na temat Monika Brodka Brodka