Misja: Idealne selfie!
Instagram

Misja: Idealne selfie! 6 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Misja: Idealne selfie!
Instagram

Selfie uznawane jest za znak naszych czasów. Robi je niemal każdy, niezależnie od wieku czy profesji. Selfie z ręki, z grupą znajomych, w lustrze – mógłbym bez końca wymieniać warianty tej prostej metody robienia zdjęć. Na kanwie popularności autoportretów wyrosło wiele gwiazd, które codziennie zasypują media społecznościowe coraz bardziej wymyślnymi rodzajami selfie. Obecnie siostry Kardashian uznawane są za królowe autoportretów, choć nie jestem pewny czy taki przykład przekona wszystkich do eksperymentów z selfie. Wróćmy jednak do naszej misji. Jak zrobić idealne selfie? Czy potrzebujemy do tego czegoś więcej niż telefonu i dobrego pomysłu? W dzisiejszym artykule opowiem Wam o moich ulubionych (i sprawdzonych) trikach, dzięki którym „Misja idealne selfie” zakończy się sukcesem! :)

 

 

"Such a funny thing for me to try to explain ..." ✨ . . . #instagood #instadaily #instapic #igerswarsaw #iphone #black #white

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł Zmitrowicz (@pawel_official)


Sprzęt

 

Selfie stick (kijek do selfie), samowyzwalacz czy aplikacje pozwalające na włączanie aparatu gestem dłoni – tego zdecydowanie należy unikać. Jedyne czego potrzebujesz to telefon i ręka. Smartfony zostały wyposażone w przedni aparat nie tylko do wideo-rozmów. Podczas robienia zdjęć sprawdzi się on równie dobrze! Niedawno trafiłem jednak na wyjątkowo przydatne akcesorium, które pomaga w osiągnięciu wymarzonego efektu jasnego zdjęcia - podświetlaną obudowę. Świetnie sprawdza się ona w trudnych warunkach, gdy oświetlenie nie spełnia naszych oczekiwań.

 

 

Pora dnia

 

#IWokeUpLikeThis i #NoMakeUp to hasztagi, których mogą używać tylko modelki. Poranny look  nie zawsze nadaje się do pokazania na Instagramie. Cienie pod oczami, włosy w nieładzie – nie jest to najlepsza wersja nas samych, dlatego darujmy sobie dzielenie się nią ze światem. Wieczorem z kolei problem stanowi ogólne zmęczenie po całym dniu, no i zwyczajny brak chęci. Idealną porą na dobre selfie jest czas miedzy 11.00 a 16.00. Wówczas możemy liczyć na  idealne światło, a to w końcu główny czynnik odpowiadający za powodzenie naszej misji! :)

 

Ułatwiaj sobie codzienność, korzystaj ze sprzętów RTV i AGD. Oszczędzaj ze stroną Philips kupony rabatowe.

 

Tło

 

Podczas robienia selfie pamiętaj, że główną rolę grasz na nim ty. Tło stanowi tylko uzupełnienie, dlatego powinno był stonowane, najlepiej jednolite i jasne, żeby zbytnio nie rozpraszało uwagi. Biała ściana świetnie odbija światło, dając tym samym efekt czystego i estetycznego zdjęcia  #SoTumblr.

 

 

Światło

 

Kiedy mamy już odpowiednią godzinę i tło, czas zadbać o światło. Najlepsze jest oczywiście to naturalne - im jaśniej tym lepiej. Jeśli jednak jesteś skazany na sztuczne źródło światła, zadbaj o to, aby nie było zbyt żółte. Oświetlenie w chłodnym odcieniu wygląda na zdjęciach znacznie lepiej!

 

 

Paparazzi everywhere 😂 . . . . . #instagood x #instapic x #selfie x #fashion x #jemerced x #elle x #highlife 📱📷 @jemerced

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł Zmitrowicz (@pawel_official)


Ustawienie

 

Czas na ostatni krok, czyli „pozowanie”. Ostentacyjnym dzióbkom mówimy stanowcze nie! Ciekawym trickiem na wydłużenie twarzy (przydatnym, gdy mamy okrągłą buzię) jest otwarcie szczęki przy zamkniętych ustach. Najważniejsze jest to, aby twarz zawsze skierowana była w kierunku źródła światła. Tym samym unikniemy niechcianych cieni imitujących podkrążone oczy, a nasza cera będzie wyglądała na świeżą i promienną.

 

 

Filtry, programy

 

Kiedy mamy już materiał, na którym da się pracować, możemy przejść do obróbki. O tym czego używać i jak poradzić sobie z przepastną gamą różnorodnych programów, filtrów i opcji opowiem Wam w kolejnym artykule. Do zobaczenia!

 

Zobacz też: Jak zaistnieć na Instagramie? Moje insta-triki!

Więcej na temat Instagram Paweł Zmitrowicz
Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08