Miodowe Lata mają 20 lat Miodowe Lata mają 20 lat Miodowe Lata mają 20 lat Miodowe Lata mają 20 lat
Miodowe Lata mają 20 lat
1/4
Miodowe Lata mają 20 lat

 

13 października 1998 roku, a więc ponad 20 lat temu zadebiutował serial "Miodowe Lata"! Sitcom z udziałem takich gwiazd jak Cezary Żak, Dorota Chotecka, Agnieszka Pilaszewska, Artur Barciś czy Marta Lipińska gromadził przed telewizory kilka milionów widzów, a więc nic dziwnego, że kultowe i zabawne teksty bohaterów przeszły do historii! Perypetie kanalarza, Tadzika Norka oraz motorniczego Karola Krawczyka bawią do dziś i na niektórych antenach do tej pory możemy oglądać powtórki. 

 

Zobacz: Pamiętacie Alinkę z "Miodowych Lat"? Tak wyglądała ponad 20 lat temu. Jak się zmieniła? ZDJĘCIA!

 

Choć "Miodowe Lata" bawią do dziś, to nie oznacza, że nie zabrakło w nim widocznych gołym okiem wpadek! Zobaczcie sami :)

 

Zobacz: W "Miodowych Latach" kultowych tekstów nie brakowało! Pamiętacie cytaty Krawczyka i Norka? QUIZ

2/4
Miodowe Lata mają 20 lat

 

Zacznijmy od małych nieścisłości w scenariuszu! Historia znajomości Tadka i Karola była przedstawiana kilka razy, niekiedy jej wersje mocno się różniły. Z jednego z odcinków wynika, że poznali się już jako dorośli mężczyźni, z innego - że są przyjaciółmi od piaskownicy. Podobnie wyglądała sytuacja ze szkoła. Raz bohaterowie chodzili razem do tej samej klasy, innym razem - że do tej samej szkoły, ale nie do tej samej szkoły. W odcinku 54. pada adres Krawczyków - ul. Wolska 33/32. W 46. odcinku Karol podaje inny adres - ul. Wolska 33/27. 

3/4
Miodowe Lata mają 20 lat

 

Najczęstszą wpadką były widoczne mikrofony operatorów kamery! W jednym z odcinków zanotowano zaś brak sufitu. Różnie bywało również z telewizorem u Krawczyków - raz był, a raz go nie było. Tak samo jak z mieszkaniem Norków. Wychodząc od Krawczyków, raz skręcali w lewo, raz w prawo. Tadzik, będąc na każde zawołanie Krawczyka, pojawiał się w jego mieszkaniu w kilka sekund. Drzwi u Karola i Alinki musiały być też mocno dźwiękoszczelne ;) Osoba znajdująca się w sypialni u nich (nigdy jej nie pokazano), nie słyszała krzyków dochodzących z kuchni. 

W jednym zaś z odcinków Alinka przekręcała kotlety na patelni, nie smażąc ich. 

4/4
Miodowe Lata mają 20 lat

 

Niemniej jednak te wpadki nie znaczą nic w odbiorze serialu, który zdobył wielką popularność. "Miodowe lata" są po prostu kultowe i nic tego nie zmieni ;) 

 

Oglądaliście?