East News

Minister zdrowia przedstawił rekomendację w sprawie wyborów prezydenckich! Co powiedział podczas konferencji? 

East News

Łukasz Szumowski poinformował, kiedy według niego można w bezpieczny sposób przeprowadzić wybory prezydenckie! Minister zdrowia podczas konferencji prasowej powiedział, że przekazał już swoje rekomendacje premierowi, Mateuszowi Morawieckiemu. Kiedy według przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia można zorganizować wybory? 

Co z wyborami prezydenckimi?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. W Polsce już kilka tygodni temu wprowadzono obostrzenia dotyczące przenmieszczania się. Zamknięto również szkoły, przedszkola, kina, teatry czy salony fryzjerskie. Dziś chyba wszyscy zastanawiają się, czy i kiedy odbędą się wybory prezydenckie, które miały odbyć się 10 maja br. W związku z pandemią koronawirusa opozycja apelowała, żeby zmienić datę wyborów- władza z kolei zaproponowała przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych. Dziś swoją rekomendację w sprawie wyborów przekazał minister zdrowia. Zobaczcie, co powiedział podczas konferencji prasowej!

Moje rekomendacje w związku z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich w tej tradycyjnej formie, gdzie wszyscy idziemy do urn, spotykamy się w lokalach wyborczych są możliwe, w sposób bezpieczny za dwa lata i taka jest moja rekomendacja. Jeżeli natomiast ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę , na takie rozwiązanie wtedy jedyną formą, bezpieczną, przeprowadzenia wyborów prezydenckich są wybory korespondencyjne- mówił minister zdrowia. Wszelkie dane medyczne mówią, że nie ma lepszych lub gorszych terminów, miesięcy na przeprowadzenie wyboró korespondencyjnych- dodał. 

Myślicie, że wybory prezydenckie odbędą się w terminie czy zostaną przełożone?

Zobacz także: Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Minister zdrowia przekazał swoje rekomendacje w sprawie wyborów. 

East News

 

 

Więcej na temat wybory prezydenckie koronawirus
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18