Michał Pałubski
East News

Poruszające wyznanie Michała Pałubskiego w DDTVN! Popularny kabareciarz szczerze o walce z nowotworem

Michał Pałubski
East News

Michał Pałubski w Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej walce o zdrowie. Historia uwielbianego przez widzów kabareciarza, który zaledwie kilka tygodni temu odszedł z Formacji Chatelet, poruszyła Polaków.

O tym, że u Michała Pałubskiego został wykryty nowotwór jądra dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Sam komik opublikował wówczas zdjęcia ze szpitala i przyznał, że walczy z ciężką chorobą i właśnie przeszedł operację wycięcia guza. 

Diagnoza: „guz” szybka akcja ciach i po nim. Guz to poważna sprawa np. guz mózgu- przyznał Michał Pałubski. Mój nie był tak poważny. Guz jądra. 
I tu pytanie do panów? Czemu olewacie samobadanie? A gdy już coś wyczujecie próbujecie to zlekceważyć? Czemu guz mózgu jest poważny, a guz ulubionego organu każdego faceta już nie??? Umiera się na to tak samo!!! I szczerze, co się stanie jak Wam wytną jajo? Stajecie się mniej męscy? Kto jest mniej męski: Facet z jednym jajem, czy jego zwłoki? Dlatego badajcie się i leczcie!!! - pisał wtedy Michał Pałubski. 

Teraz, kilka miesięcy po tamtych wydarzeniach Michał Pałubski opowiedział o swojej walce o życie i zdrowie w programie "Dzień Dobry TVN". 

Michał Pałubski zdradza, jak dowiedział się o chorobie

Michał Pałubski w materiale opublikowanym w programie "Dzień Dobry TVN" przyznał, że zaczął podejrzewać u siebie nowotwór podczas kąpieli w wannie - kabareciarz wyczuł wówczas guz w jądrze. Jak już wiemy, Michał Pałubski poddał się operacji wycięcia jądra. Teraz wraca do zdrowia i cieszy się życiem!

Zdarza się, że podchodzą do mnie ludzie i pytają "jak to jest żyć bez jądra". Są też takie sytuacje, że podchodzą do mnie kolesie z siłowni których znałem od jakiegoś czasu, zbijają piątkę i mówią "ja też nie mam jądra". Więc to też jest fajne, ludzie potrzebuja wsparcia i ludzie potrzebuja takiego momentu, że nie są sami w tym wszystkim- przyznał Michał Pałubski. Nie stałem się mniej męski, wydaje mi się, że stałem się bardziej męski ponieważ jestem z moją rodziną i żyję. To powoduje, że jestem męski, a nie czy mam jądro czy nie mam jądra... ludzie dajmy spokój - dodał wzruszony kabareciarz. 

Kabareciarz w rozmowie z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem przyznał, że został zdiagnozowany tuż przed swoimi 40. urodzinami. Michał Pałubski przeszedł operację wycięcia jądra ponad tydzień po tym, jak dowiedział się, że jest zachorował. Dziś komik wraca do zdrowia, a o swoich przeżyciach często wspomina podczas występów na scenie. Dlaczego żartuje z choroby?

Poczucie humoru jest najważniejsze w naszym życiu - w DDTVN mówił Michał Pałubski. - Nie ma problemu, którego nie można obśmiać i z którym sobie nie poradzimy, jak go nie obśmiejemy. Kiedy on staje się poważny to jest już dla nas za późno, jest już za ciężko, lepiej go obśmiać. Ja w ogóle zajmuje się takimi rzeczami na scenie. Uważam, że trzeba mówić o takich trudnych elementach - dodał. 

Michał Pałubski w DDTVN apelował do wszystkich mężczyzn, żeby nie wstydzili się badać i rozmawiać o nowotworze jąder. Kabareciarz zdradził także, jak się czuje kilka miesięcy po operacji. 

Teraz moje markery zeszły w dół, jestem bardzo szczęśliwy. Chodzę na tomografię i rezonans, ale żyję, mogę być z rodziną. 

Michałowi życzymy dużo zdrowia! 

Zobacz także: Michał Pałubski odszedł z kabaretu po ciężkiej chorobie. Dlaczego? Mamy komentarz

Michał Pałubski kilka miesięcy temu przeszedł operację wycięcia guza.

Kabareciarz opowiedział o swojej walce o zdrowie.

 

Więcej na temat choroba
Przeładuj

Szokujący wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

zobacz 01:51