Party Stories
Michał Kwiatkowski w szarych rurkach
ONS
Newsy

Michał Kwiatkowski nie ukrywa, że jest gejem. Zdradził, czy to zaszkodziło jego karierze

Michał Kwiatkowski, którego popisy wokalne i spektakularne metamorfozy mogliśmy oglądać w show Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", nie ukrywa swojej orientacji seksualnej. Kilka lat temu wokalista wyznał publicznie, że jest gejem. Czy to zaszkodziło jego karierze, zwłaszcza w Polsce?

Kiedy byłem na fali popularności musiałem się ukrywać ze swoją orientacją. Wszyscy podpowiadali mi, bym się nie ujawniał, bo moja publiczność składała się głównie z młodych dziewczyn. I ja to rozumiałem. Całe szczęście te dziewczyny dorosły, mają swoje rodziny i… w nosie to, z kim sypiam. Poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, że muszę się ukrywać ze swoim chłopakiem i nerwowo rozglądać na boki. Kocham wolność i to, że mogę żyć jak chcę. Nie pozwoliłbym już sobie tego odebrać. Nawet kosztem sławy – wyznał w wywiadzie dla "Party".

Bracia Kwiatkowscy u Wojewódzkiego! TYLKO NAM zdradzili, co będzie się działo w show! WIDEO

Michał Kwiatkowski doświadczył homofobii?

Kwiatkowski zdradził też, czy kiedykolwiek był prześladowany z powodu swojej orientacji i jak jego chłopaka, Maxina Assenzę – francuskiego producenta programów rozrywkowych, przyjęli bliscy Michała.

Kilkanaście lat temu, gdy jeszcze mieszkałem w Gorzowie, rzeczywiście odczuwałem homofobię. O mojej orientacji wiedziała garstka zaufanych przyjaciół, ale na całe szczęście nigdy nie spotkałem się z żadnym aktem przemocy. Odkąd mówię otwarcie, że jestem gejem, widzę tę różnicę w mojej rodzinie, która jest bardzo tolerancyjna. Niedawno moi bliscy poznali mojego chłopaka Maxima i byli nim zachwyceni. Czuję się szczęśliwy, bo dziś, gdy jadę do mojej babci, ona wita nas obiadem podanym na wykrochmalonym obrusie, a obok czeka na nas czyściutki pokój. To moje małe szczęśćia i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł mi tego zabronić, bo przedstawiam mu chłopaka, a nie dziewczynę – przyznaje.

Chcesz wiedzieć, czego Michał Kwiatkowski zazdrości swojemu bratu, Dawidowi, czy z nim rywalizuje i po co naprawdę chodzi na jego koncerty? To wszystko przeczytasz w nowym numerze "Party".

Zobacz także: Michał Kwiatkowski na gali Flesz Fashion Night ze swoim chłopakiem Maximem Assenzą.

 

Michał Kwiatkowski na gali Flesz Fashion Night.

Michał Kwiatkowski na gali Flesz Fashion Night
ons

Michał Kwiatkowski z partnerem Maximem Assenzą.

Michał Kwiatkowski w białej koszuli

Brat Michała Kwiatkowskiego, Dawid.

Dawid Kwiatkowski na gali Flesz Fashion Night
ONS

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Michał Kwiatkowski o walce z homofobią
Newsy
Michał Kwiatkowski: "Chcę walczyć z homofobią"
Piosenkarz o swoim powrocie do Polski

W Polsce o Dawidzie Kwiatkowskim słyszał chyba każdy. Mniej się mówi o jego bracie, Michale Kwiatkowskim , który do tej pory na stałe mieszkał we Francji. W 2009 roku zyskał popularność w "Tańcu z gwiazdami" - zdobył trzecie miejsce. Dwa lata temu zrobiło się o nim znowu głośno ponieważ muzyk wyznał, że jest gejem i nie chce dłużej się z tym ukrywać. Teraz będziemy mogli go oglądać w show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 4", ale w rozmowie dla "Party" przyznał, że ma jeszcze jeden cel, który pragnie zrealizować. Wróciłem do kraju, żeby zaprezentować moją muzykę i żeby ludzie polubili mnie jako artystę. Ale jestem tu też po to, by walczyć z homofobią. Chcę pokazać, że geje mają normalne życie. Co jeszcze jest ważne dla Michała Kwiatkowskiego - przeczytacie w poniedziałkowym numerze "Party". Zobacz: Michał Kwiatkowski przyjechał z partnerem do Polski                  

Michał Kwiatkowski z chłopakiem na imprezie w Hard Rock Cafe
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI Michał Kwiatkowski zadedykował nagrodę nastolatkowi, który popełnił samobójstwo!

Michał Kwiatkowski wygrał nagrodę w kolejnym odcinku show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". I w szczególny sposób postanowił uczcić pamięć 14-letniego Dominika, który kilka miesięcy temu popełnił samobójstwo, bo był dręczony w szkole. Michał Kwiatkowski przekazuje nagrodę Kampanii Przeciw Homofobii Michał Kwiatkowski tym razem wcielił się w idola lat 80. - Limahla i zaśpiewał słynny filmowy przebój "Neverending story". Jego wystąpieniem byli zachwyceni zarówno jurorzy (DJ Adamus nazwał go najlepszym w  programie), jak i inni uczestnicy (dostał najwyższą nagrodę m.in. od Zofii Zborowskiej). Nagrodę - 10 tys. zł - Michał Kwiatkowski postanowił przekazać Kampanii Przeciw Homofobii. I jak podkreślił - nie dlatego, że sam jest gejem. Ale po to, by nigdy więcej nie doszło do takich sytuacji jak samobójstwo 14-letniego Dominika. Chłopak powiesił się, bo był dręczony w szkole - koledzy m.in. nazywali go "pedziem" Po jego śmierci Internet zalała fala obrzydliwego hejtu - hejterzy cieszyli się ze śmierci niewinnego chłopaka. Michał Kwiatkowski walczy z homofobią Michał Kwiatkowski od dawna mówi, że chce walczyć z homfobią w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki kampanii uda się zapobiec tak strasznym sytuacjom jak śmierć Dominika. I że ta historia - w przeciwieństwie do tytuły zwycięskiej piosenki Michała - wreszcie się zakończy.   Michał Kwiatkowski ze swoim partnerem     Michał Kwiatkowski chce walczyć z homofobią w Polsce

Michał Kwiatkowski jest gejem. Brat Dawida Kwiatkowskiego jest gejem
ONS
Newsy
Polski gwiazdor zrobił coming out: Jestem gejem!
Jego brat jest idolem nastolatek

Temat homoseksualistów wśród znanych ludzi to wciąż tabu, ale i kwestia, która bardzo interesuje opinię publiczną. Coraz częściej uwielbiani przez miliony kobiet aktorzy czy sportowcy przyznają się do swojej orientacji i otwarcie mówią o byciu w związku z mężczyzną. Przypomnijmy: "Początkowo byłem tym przytłoczony" Oczywiście w głównej mierze dotyczy to zagranicznych gwiazd, bo na Polskim podwórku mieliśmy do czynienia z jedynie kilkoma przypadkami coming outów, a na ujawnienie czeka w kolejce jeszcze wiele znanych twarzy. Takiego problemu nie miał Michał Kwiatkowski . W Polsce znany z "Szansy na Sukces" czy "Tańca z Gwiazdami", a na stałe mieszkający we Francji wokalista. Podczas wywiadu z francuskim "Tele Loisir” wyznał otwarcie, że jest gejem. Jestem za małżeństwami homoseksualnymi. To chyba logiczne. Byłbym nie fair wobec siebie, gdybym się im sprzeciwiał, bo sam jestem gejem - ujawnił. Co ciekawe, wywiadu tego udzielił już... rok temu. Jego i tak dość oczywisty coming out przeszedł jednak bez echa w Polsce, ale teraz ta sytuacja może się zmienić. Michał bowiem to brat Dawida Kwiatkowskiego , nowego idola polskich nastolatek. Zobacz: Polski Justin Bieber. Kim jest Dawid Kwiatkowski? Michałowi gratulujemy decyzji i tradycyjnie już czekamy na kolejne tego typu wyznania w polskim show-biznesie. Lista jest długa, ale chętnych brak - jak myślicie, dlaczego? Zobacz: "Dawid Woliński jest gejem"  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner