Michał Figurski może stracić nogę?
ONS

Niepokojące wiadomości: Michałowi Figurskiemu grozi amputacja nogi?!

Michał Figurski może stracić nogę?
ONS

Michał Figurski może stracić nogę?! Niepokojące informacje płyną ze szpitala, w którym leży dziennikarz. Super Expressu dowiedział się, że Figurski walczy ze stopą cukrzycową, która jest ciężkim powikłaniem cukrzycy i często prowadzi do amputacji.

Michał Figurski w szpitalu. Czy straci nogę?

Niepokojące doniesienia prasy na temat stanu zdrowia Michała Figurskiego skomentował w tabloidzie specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii.

Ktoś, kto ma cukrzycę, ma wysoki poziom kwasu moczowego, ma nasilone wskaźniki miażdżycy, zwiększona jest też lepkość krwi.  A gdy chory się przekarmiał, mało ruszał, dołącza się nadciśnienie i mamy tak zwany zespół metaboliczny, który nieleczony przez wiele lat prowadzi do powikłania, którym jest właśnie stopa cukrzycowa. Ona się niewinnie zaczyna. Ludzie, którzy nie mają pojęcia o tej chorobie, nic nie zobaczą na swojej stopie, dopiero jak jest za późno, to widzą. Ale gdy jest za późno, to trzeba amputować - przyznał dr n. med. Zygmunt Trojanowski.

Zobacz także: choroby metaboliczne - rodzaje

 

Przypominamy, że Michał Figurski trafił do szpitala w drugiej połowie września. Dziennikarz przeszedł już dwie operacje, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i według informacji sprzed kilku dni prawdopodobnie czeka go przeszczep nerek. Na szczęście stan zdrowia Michała poprawił się na tyle, że został już odłączony od respiratora - samodzielnie oddycha, je i pije. W walce o zdrowie swojego kolegę wspierają m.in. Kuba Wojewódzki, Karolina Szostak i Bartosz Węglarczyk.


Zobacz: Kuba Wojewódzki dopinguje chorego Michała Figurskiego:" Prawdziwi Mistrzowie zawsze dają radę"

 

Michał Figurski

Michał Figurski

Michał Figurski

Więcej na temat Michał Figurski
Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56