Michał Figurski może stracić nogę?
ONS

Michał Figurski może stracić nogę?! Niepokojące informacje płyną ze szpitala, w którym leży dziennikarz. Super Expressu dowiedział się, że Figurski walczy ze stopą cukrzycową, która jest ciężkim powikłaniem cukrzycy i często prowadzi do amputacji.

Michał Figurski w szpitalu. Czy straci nogę?

Niepokojące doniesienia prasy na temat stanu zdrowia Michała Figurskiego skomentował w tabloidzie specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii.

Ktoś, kto ma cukrzycę, ma wysoki poziom kwasu moczowego, ma nasilone wskaźniki miażdżycy, zwiększona jest też lepkość krwi.  A gdy chory się przekarmiał, mało ruszał, dołącza się nadciśnienie i mamy tak zwany zespół metaboliczny, który nieleczony przez wiele lat prowadzi do powikłania, którym jest właśnie stopa cukrzycowa. Ona się niewinnie zaczyna. Ludzie, którzy nie mają pojęcia o tej chorobie, nic nie zobaczą na swojej stopie, dopiero jak jest za późno, to widzą. Ale gdy jest za późno, to trzeba amputować - przyznał dr n. med. Zygmunt Trojanowski.

Zobacz także: choroby metaboliczne - rodzaje

 

Przypominamy, że Michał Figurski trafił do szpitala w drugiej połowie września. Dziennikarz przeszedł już dwie operacje, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i według informacji sprzed kilku dni prawdopodobnie czeka go przeszczep nerek. Na szczęście stan zdrowia Michała poprawił się na tyle, że został już odłączony od respiratora - samodzielnie oddycha, je i pije. W walce o zdrowie swojego kolegę wspierają m.in. Kuba Wojewódzki, Karolina Szostak i Bartosz Węglarczyk.


Zobacz: Kuba Wojewódzki dopinguje chorego Michała Figurskiego:" Prawdziwi Mistrzowie zawsze dają radę"

 

Michał Figurski

Michał Figurski

Michał Figurski

Więcej na temat Michał Figurski