Michał Figurski opowiedział o swoim stanie zdrowia

Michał Figurski wyszedł już ze szpitala! Jak się czuje po przeszczepie nerki i trzustki?

Michał Figurski opowiedział o swoim stanie zdrowia

Dwa tygodnie temu Michałowi Figurskiemu przeszczepiono jednocześnie nerkę i trzustkę. Oba organy były wyniszczone przez cukrzycę. Takich skomplikowanych operacji - duetów wykonuje się rocznie w Polsce tylko 30. Figurski czekał na nią dwa lata! Jak poinformował "Fakt", wyszedł już ze szpitala - na własne życzenie. Jak się teraz czuje dziennikarz? Jeszcze kiedy Figurski był w szpitali, o jego stanie zdrowia opowiedziała nam Odeta Moro.

Dobrze, (...) zaczął już wstawać i jego stan powoli się stabilizuje. Jest szczęśliwy, że znalazł się dawca – mówi „Fleszowi” Odeta Moro.

Odeta Moro, była żona dziennikarza jest w nim stałym kontakcie. Jednak zobaczą się dopiero w Wigilię, bo dziennikarka wyjechała na miesiąc do Argentyny, gdzie brała udział w nagraniach programu „Agent-Gwiazdy" dla TVN. Michała odwiedzała w szpitalu nastoletnia córka Sonia. Figurski o tym, że dostanie nową nerkę i trzustkę dowiedział się na dzień przed operacją. Teraz, jeśli przeszczep się przyjmie i nie będzie powikłań, dziennikarz ma szanse na normalne życie. Od dawna bowiem chorował na cukrzycę, a w zeszłym roku dostał wylewu (po nim chodził na rehabilitacje, ale ciągle miał problemy z poruszaniem się). Michał jesienią wrócił do prowadzenia polsatowskiego programu „WidziMiSie”, ale teraz ze względu na przeszczep musi zrobić sobie znowu przerwę.

 

Zobacz też: Michał Figurski znów w szpitalu, przeszedł skomplikowaną operację

 

Kilka miesięcy temu Michał Figurski wyznał w „Vivie!", że mógłby uniknąć wylewu, gdyby wcześniej dbał bardziej o zdrowie.

Michał Figurski
ONS

Więcej na temat Michał Figurski
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48