Meghan Markle smutna, płacze
EastNews
Newsy

Meghan Markle poroniła. Nie tylko ona mówi o tym głośno. Są z nią Joanna Koroniewska, Ola Żebrowska, Justyna Kowalczyk

Meghan Markle poroniła. Nie tylko ona mówi o tym głośno. Są z nią Joanna Koroniewska, Ola Żebrowska, Justyna Kowalczyk

Temat poronień jest bardzo trudny dla kobiet i ich rodzin. Niektóre z nich decydują się opowiedzieć o swojej tragedii publicznie, inne wolą zatrzymać ten fakt tylko dla siebie i najbliższych. Ostatnio opinię publiczną zelektryzowało wyznanie Meghan Markle, która w wywiadzie dla "The New York Times" powiedziała, że w lipcu tego roku poroniła!  Osobista tragedia Meghan i fakt, że podzieliła się nią z całym światem wywołał spore kontrowersje. Okazuje się, że księżna nie jest jedyną znaną osobą, która opowiedziała publicznie o poronieniu!

Coraz więcej znanych osób decyduje się poruszyć publicznie temat poronień. Gwiazdy robią to z różnych względów, ale najczęstszym powodem jest pokazanie innym kobietom, które doświadczyły straty dziecka, że nie są same. 

Zobaczcie, kto jeszcze publicznie opowiedział o stracie dziecka.

Ciążowe stylizacje Meghan Markle. Tak księżna Sussex wygląda w pierwszych miesiącach ciąży

Meghan Markle o poronieniu

O ciąży żony księcia Harry'ego zagraniczne media informowały już od dawna, ale nikt nie spodziewał się, że zakończy się tak dramatycznie. Meghan dość szczegółowo opisała dzień, którym straciła drugie dziecko. Po przebudzeniu nakarmiła psa, potem zajęła się synkiem, a kiedy zmieniała Archiemu pieluchę nagle źle się poczuła:

Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie. (...) Kilka godzin później, leżałam w szpitalnym łóżku, trzymając rękę męża. Czułam spokój jego dłoni, całowałam jego kostki, mokre od naszych łez. Patrzeć na zimne, białe ściany przez zaszklone oczy. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy. - powiedziała Meghan Markle dla "New York Times". 

Zobacz także: Joanna Koroniewska poroniła sześć razy. Dramatyczne wyznanie aktorki: "Ból był ogromny. Nie mogłam się pozbierać"

Meghan Markle na US Open
East News

Aleksandra Żebrowska o trudnym temacie poronień

Aleksandra Żebrowska w lipcu 2020 roku, tuż przed narodzinami trzeciego synka, zdecydowała się na poruszające wyznanie i przyznała, że to jej trzeci poród, ale siódma ciąża. Żona Michała Żebrowskiego powiedziała wprost, że porusza ten trudny temat, aby wesprzeć inne kobiety, które mają za sobą stratę dziecka. 

Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. - napisała Aleksandra Żebrowska na Instagramie.

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski
East News

Joanna Koroniewska o  swojej drodze do macierzyństwa!

Z kolei w październiku po szokującej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie częściowego zakazu aborcji Joanna Koroniewska przyznała, że jest mamą dwójki zdrowych dzieci, ale była w ciąży osiem razy!

Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać. - napisała Joanna Koroniewska w poruszającym poście na Instagramie. 

Joanna Koroniewska poroniła aż sześć razy
East News

Dramatyczne wyznanie Pauliny Smaszcz!

O stracie dzieci opowiedziała też Paulina Smaszcz,  mama 23-letniego Franka i 14-letniego Julka. Dziennikarka za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że w szóstym miesiącu ciąży dowiedziała się, że jej dzieci nie żyją, była wtedy w ciąży bliźniaczej:

Dwóch chłopców o blond włosach, których widziałam martwych w misce przy porodzie nie zapomnę do końca życia i nie życzę żadnej mamie takiego widoku. Śnię o tym już od 17 lat i nie da się tego nie widzieć. Wychodziliśmy z Maćkiem ze szpitala w ciszy. Nikt do nas nic nie mówił. Niczego nikt nie powiedział poza 'Niech już państwo idą. Wystarczy już wszystkim tej sensacji'. Po urodzeniu martwych bliźniaków miałam laktację jak każda mama. Depresję i załamanie. Żadnego wsparcia - zdradziła w swoim wpisie na Instagramie. 

Była żona Macieja Kurzajewskiego musiała się zmierzyć z jeszcze jednym dramatem. Jej syn Julek urodził się również z bliźniaczej ciąży, niestety jego brat nie przeżył. 

Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz-Kurzajewska na premierze spektaklu
East News

Chrissy Teigen o stracie trzeciego dziecka

O poronieniu zdecydowała się opowiedzieć też modelka Chrissy Teigen. W 24. tygodniu ciąży trafiła do szpitala z obfitymi krwawieniami i mimo szybkiej reakcji lekarzy chłopca nie udało się uratować. Modelka zdecydowała się opublikować poruszające zdjęcia ze szpitala, na których cała we łzach trzyma w ramionach swojego syna i umieściła łamiący serce wpis:

Jesteśmy zszokowani i odczuwamy głęboki ból, o którym tylko słyszysz, to rodzaj bólu, jakiego nigdy wcześniej nie czuliśmy. Nie byliśmy w stanie zatrzymać krwawienia i podać dziecku potrzebnych mu płynów, pomimo transfuzji krwi. To po prostu nie wystarczyło... - napisała na Instagramie modelka.

Chrissy Teigen i John Legend stracili dziecko
East News

Justyna Kowalczyk o poronieniu

O swojej stracie poinformowała też Justyna Kowalczyk. Sportsmenka poroniła, będąc na obozie treningowym. Sama przyznała, że ciężko przeżyła tę osobistą tragedię:

Napisałam najprostszymi słowami na świecie: straciłam Dzieciątko. Tak, żeby nie było żadnych wątpliwości. Nie wiem, jak można było pomyśleć, że chodziło o psa. Ja nawet rybki w akwarium nigdy nie miałam, bo wychowałam się na wsi, gdzie się zwierząt w domu raczej nie trzyma. Piesek, którego niedawno podarował mi brat, żebym miała się kim zająć, jest moim pierwszym. Tak, byłam w ciąży, poroniłam rok temu w maju, na obozie treningowym. Na samym początku obozu. Właśnie wtedy, gdy się szykowałam do wyprostowania swoich ścieżek. Wiadomo, że gdybym donosiła tę ciążę, dość zaawansowaną, nie wystartowałabym w Soczi. Miałam już w planie inne życie, przynajmniej na najbliższy rok. - mówiła Justyna Kowalczyk w wywiadzie dla sport.pl

Justyna Kowalczyk
Instagram/Justyna Kowalczyk

 

Chrissy Teigen i John Legend stracili dziecko
East News
Newsy
Chrissy Teigen i John Legend stracili dziecko. Modelka opublikowała łamiący serce wpis: "Zawsze będziemy cię kochać"
Chrissy Teigen i John Legend stracili dziecko. Modelka opublikowała łamiący serce wpis: "Zawsze będziemy cię kochać"

Dramatyczne informacje ze świata show biznesu. Chrissy Teigen i John Legend stracili swoje dziecko. Pod koniec września ciężarna modelka trafiła do szpitala. Druzgoczącymi wieściami podzieliła się osobiście w łamiącym serce wpisie.  Z jakiegoś powodu, zaczęliśmy nazywać tego małego chłopca w moim brzuchu Jackiem. Więc zawsze będzie dla nas Jackiem - napisała.  We wpisie zwróciła się również do dziecka... Pokazała rozdzierające serce zdjęcia ze szpitala, m. in. takie, na którym trzyma na rękach zmarłego synka.  Zobacz także:  Ogromny dramat Edzi z "Królowych życia"! Przyjaciółka Dagmary straciła dziecko w zaawansowanej ciąży Chrissy Teigen poroniła Chrissy Teigen i John Legend oczekiwali narodzin swojego trzeciego dziecka. Modelka była w 24. tygodniu ciąży. Wraz z muzykiem już rodzicami 4-letniej Luny oraz dwuletniego Milesa. Niedługo na świat miał przyjść ich kolejny synek. Rodzice wybrali dla niego imię Jack... Chociaż jak wspomniała modelka, wraz z Johnem Legendem nigdy nie mieli w zwyczaju wybierać imienia dla dziecka jeszcze przed narodzinami. Tym razem było inaczej. Wyjątkowo...  Niestety, podczas ciąży pojawiły się komplikacje. Chrissy Teigen w połowie swojej ciąży trafiła do szpitala z powodu obfitych krwawień. Wymagana była również transfuzja krwi, jednak nie udało się uratować maleństwa. Rodzinną tragedią modelka podzieliła się w łamiącym serce wpisie na Instagramie:  Jesteśmy zszokowani i odczuwamy głęboki ból, o którym tylko słyszysz, to rodzaj bólu, jakiego nigdy wcześniej nie czuliśmy. Nie byliśmy w stanie zatrzymać krwawienia i podać dziecku potrzebnych mu płynów, pomimo transfuzji krwi. To po prostu nie wystarczyło... Wraz z Johnem Legendem już dawno wybrali dla synka imię...

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski
East News
Newsy
Aleksandra Żebrowska miała 24 lata, gdy straciła dziecko. Teraz zdradziła całą prawdę
Aleksandra Żebrowska miała 24 lata, gdy straciła dziecko. Teraz zdradziła całą prawdę

Aleksandra Żebrowska w rozmowie z mediami poruszyła trudny temat poronień. Żona Michała Żebrowskiego w poruszającym wywiadzie opowiedziała o swoich osobistych przeżyciach i zdradziła, jak zareagowała, kiedy po raz pierwszy dowiedziała się o stracie ciąży. Aleksandra Żebrowska w rozmowie z portalem natemat.pl przyznała, że miała 24 lata, kiedy na rutynowym badaniu USG po raz pierwszy dowiedziała się, że straciła dziecko.  Osobiste wyznanie Aleksandry Żebrowskiej Aleksandra i Michał Żebrowscy zaledwie kilka dni temu po raz kolejny zostali rodzicami. Żona gwiazdora serialu "Na dobre i na złe" urodziła wówczas trzeciego syna- chłopiec otrzymał piękne, tradycyjne imię Feliks. Niestety, kilka dni przed porodem okazało się, że droga do macierzyństwa była bardzo trudna dla Aleksandry Żebrowskiej.  Żona aktora opublikowała w sieci wpis, w którym przyznała, że była już w siedmiu ciążach. Teraz, kilka dni po narodzinach trzeciego dziecka Aleksandra Żebrowska  w wywiadzie dla portalu natemat.pl odniosła się do swojego szczerego wpisu i opowiedziała o własnych przeżyciach. Pierwszej utraty ciąży, doświadczyłam mając 24 lata, będąc już mamą. Poszłam na USG kontrolne zakładając, że wszystko będzie w porządku jak ostatnio. Wieści o braku widocznego tętna były dla mnie kompletnie niezrozumiałe, zupełnie się tego nie spodziewałam. A to był dopiero początek – obwiniania się, strachu związanego z kolejnymi próbami, dociekania co jest nie tak i dlaczego przytrafia się to zdrowej, młodej dziewczynie, której mama była w 8 ciążach – i ma ósemkę dzieci - powiedziała w rozmowie z natemat.pl. - Nie znałam wtedy nikogo innego, kto poszedł na rutynowe USG ciąży i po kilkunastu minutach wyszedł z badania z informacją, że już w tej ciąży nie jest, ze świstkiem papieru w ręku, kierującym na zabieg w...

Joanna Koroniewska poroniła aż sześć razy
East News
Newsy
Joanna Koroniewska poroniła sześć razy. Dramatyczne wyznanie aktorki: "Ból był ogromny. Nie mogłam się pozbierać"
Joanna Koroniewska poroniła sześć razy. Dramatyczne wyznanie aktorki: "Ból był ogromny. Nie mogłam się pozbierać"

22 października Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu są niezgodne z konstytucją. Ta decyzja wywołała w sieci prawdziwą burzą, a kobiety które nie zgadzają się z taką decyzją protestują w mediach społecznościowych i na ulicach największych miast. Wiele gwiazd podzieliło się swoimi osobistymi historiami, w ten sposób wyrażając swój protest dotyczący zmian tzw. kompromisu aborcyjnego. Jedną z nich jest Joanna Koroniewska , która przyznała, że ma dwójkę zdrowych dzieci, ale w ciąży była aż osiem razy! Joanna Koroniewska o swojej walce o narodziny dziecka! Joanna Koroniewska, jak sama przyznała rzadko komentuje sytuację polityczną, ale w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zrobiła wyjątek i napisała: Mam dwie Córki, sama przeszłam bardzo wiele jako kobieta, jako ciężarna, mam za sobą traumatyczne przeżycia i jestem w szoku, że ktoś odbiera mi MOJE prawa. Dawno NIC mnie tak nie poruszyło.  Aktorka wyznała, że sama dużo przeszła i ma za sobą dramatyczne doświadczenia, którymi po raz pierwszy postanowiła się podzielić. Joanna Koroniewska napisała wprost, że była w ciąży aż osiem razy i sześć razy poroniła. Przez te traumatyczne doświadczenia chciała nawet przerwać starania o dziecko: Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać. - napisała Joanna Koroniewska w poruszającym poście na Instagramie.  Zdaniem aktorki kobiety powinny...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner