Profesor Chazan zostaje w klinice Medicover
ONS

Ulubiona klinika gwiazd nie zwolniła Chazana. Są już pierwsze protesty

Profesor Chazan zostaje w klinice Medicover
ONS

Sprawa Profesora Chazana od kilku tygodni budzi ogromne emocje. Odmówienie wykonania legalnej aborcji pacjentce z uszkodzonym płodem skończyła się dla niego utratą stanowiska dyrektora miejskiego szpitala św. Rodziny w Warszawie. Pacjentka, u której Chazan nie chciał dokonać zabiegu, ostatecznie urodziła, ale dziecko po zaledwie kilkunastu dniach zmarło. Przypomnijmy: Dziecko pacjentki profesora Chazana nie żyje! Lekarz poniesie konsekwencje

Usunięcie ze stanowiska dyrektora nie oznacza jednak, że Chazan zostanie bez pracy. Jest on bowiem członkiem Rady Naukowej w prywatnej klinice Medicover, gdzie ma wpływ na położnictwo i ginekologię. Medicover to ulubiona klinika gwiazd - to właśnie przygotowywały się do porodu i rodziły m.in. Anna Mucha, Katarzyna Cichopek, Dorota Gardias czy Anna Czartoryska. Koszt luksusowych pobytów sięgał nawet 16 tysięcy złotych. Klinika poinformowała, że skandal z aborcją nie wpłynie na jego dalszą pracę.
 

W związku z informacjami udzielanymi przez Prof. Bogdana Chazana w wypowiedziach do mediów, oświadczamy, że Pan Prof. Bogdan Chazan swojej rezygnacji nie złożył, a Zarząd Medicover uszanował tę decyzję. Prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej - czytamy w oświadczeniu.


Taka informacja wywołała spore oburzenie wśród dotychczasowych klientów firmy, którzy głośno protestują przeciwko pozostawieniu Chazana w Radzie Naukowej. Wpisy na stronie internetowej nie pozostawiają wątpliwości.
 

- Szkoda, że tam mam pakiet... Niestety w Medicover jest jeszcze przynajmniej jeden lekarz o podobnych poglądach co Pan Chazan. Co Ci Panowie mają w głowie za niemądrości...

- Skandal,zrezygnuje z dalszej współpracy z Medicoverem

- Mam nadzieję, że firma odczuje boleśnie konsekwencje tego oświadczenia. Panu Chazanowi bieda nie zajrzy w oczy i to jest chrześcijańska postawa zarządu.


Żadna z gwiazd korzystających z usług Medicover nie odniosła się jeszcze do oświadczenia kliniki.

Zobacz: Spięcie Chazana i Pieńkowskiej w DDTVN. Poszło o odmowę aborcjiAnna Mucha po porodzie wychodzi z kliniki Medicover:

Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04