Martyna Wojciechowska na Instagramie
Instagram
1/4
Wojciechowska o ciąży
ONS.pl

 

Martyna Wojciechowska właśnie podzieliła się z fanami osobistą wiadomością. Dziennikarka po 45 latach zdecydowała się na zmianę imienia! Co ciekawe, informacje o tym, że gwiazda oficjalnie używa innego imienia, nigdy nie były ukrywane. Nikt jednak nigdy nie robił z tego problemu, bo imię podróżniczki nie różniło się wiele od tego, które znamy. Jednak przyszedł czas na urzędową zmianę. Jak więc teraz należy zwracać się do panie Wojciechowskiej? 

Zobacz też: Martyna Wojciechowska rozstanie się z Przemysławem Kossakowskim?! Wiemy, dlaczego!

2/4
Martyna Wojciechowska
Mat. prasowe

 

Martyna Wojciechowska urodziła się 28 września 1974 w Warszawie. Jest córką Joanny i Stanisława Wojciechowskich. Tata Martyny urodził się jeszcze przed wojną, w 1934 roku. Mama podróżniczki jest młodsza od ukochanego o 16 lat. Rodzice dla swojej jedynej córki wybrali dwa bardzo piękne imiona - Marta Eliza! Od lat jednak używa imienia Martyna, choć nigdy tego nie uregulowała w dokumentach... 

3/4
Martyna Wojciechowska
instagram

 

Imiona Marta Eliza widniały na wszystkich dokumentach, choć każdy do Wojciechowskiej zwracał się oczywiście Martyna. Dziennikarka po latach w końcu uregulowała niejasności. Wiadomością pochwaliła się na Instagramie.

Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie oryginalna Martyna! Zamieniłam "opiekunkę ogniska domowego" (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na „wojowniczkę” (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! - napisała Martyna.

Podróżniczka podkreśliła, że zmiana jest dla niej wielką ulgą. I pokazała fanom zdjęcie nowego dowodu osobistego. 

4/4
Martyna Wojciechowska na Instagramie
Instagram

 

Internauci pogratulowali Martynie decyzji. Wielu z nich dodało, że zarówno Martyna jak i Marta to piękne imiona! I my się z tym zgadzamy ;)

Więcej na temat Martyna Wojciechowska