Martyna Wojciechowska w środę 28 września kończy... 42 lata! Dziennikarka i podróżniczka przyszła na świat 28 września 1974 roku w Warszawie. W telewizji zadebiutowała już jako 19-latka jako modelka, ale z wykształcenia jest ekonomistką. Rozgłos przyniosły jej takie programy, które prowadziła Dzieciaki z klasą, Big Brother, Misja Martyna. Jak miłośniczką wspinania się po górach, samochodów i motocykli prowadziła też program Automaniak. Ale program któremu poświęca się od lat to "Kobieta na krańcu świata". Wojciechowska jest redaktor naczelną  polskiej edycji "National Geographic” oraz „National Geographic Traveler”. Pisze książki podróżnicze.

 

Martyna Wojciechowska przez swoje podróże często była w podbramkowych sytuacjach. Przeżyła poważny wypadek samochodowym w którym złamała kręgosłup podczas nagrywania jednego ze swoich programów. Teraz walczy z groźną egzotyczną chorobą, która spowodowała, że schudła 20 kilogramów. Kilka razy łamała sobie ręce i nogi. Ale bez adrenaliny, wspinania się czy odwiedzania krańców świata nie wyobraża sobie życia. Jest jedną z najbardziej podziwianych i lubianych Polek.

Jest mamą ośmioletniej córki Marysi.

 

Jak zmieniała się przez lata, zobacz w naszej osi czasu!

 

Zobacz także: Martyna Wojciechowska pierwszy raz o śmierci ojca jej córki: "Rzuciłam wszystko. Dla nas obu to była potworna tragedia"

 

Martyna Wojciechowska w 2000 roku.

Martyna Wojciechowska jak się zmieniała

 

Martyna Wojciechowska w 2008 roku.

Martyna Wojciechowska
East News

 

Martyna Wojciechowska teraz w 2016 roku.

Martyna Wojciechowska
East News