Mariusz Kosiński chory na autyzm
Archiwum prywatne

Potrzebna jest pomoc! Mariuszek Kosiński choruje na autyzm i ma bardzo poważne problemy z jelitami. >>> TUTAJ <<< cała historia Mariuszka!

Ma bardzo dużo infekcji grzybiczo-bakteryjnych w jelicie. Do tego braki witamin i uszkodzone mitochondria - jego komórki nerwowe nie mają po prostu paliwa do pracy - pisze mama Mariuszka, pani Marzena Pachura.

Mariusz schudł w ostatnim czasie tak bardzo, że było mu widać żebra z przodu i z tyłu, cały kręgosłup i miednicę. Leżał tylko całe dnie patrzył się w sufit. W nocy płakał, a nad ranem wymiotował.

Zdecydowaliśmy się na eksperymentalną terapię, jesteśmy prowadzeni przez lekarza z zagranicy. Biegunka praktycznie przez kilka dni podawania leków zniknęła. Mariusz zaczął trawić i urósł przez 2 miesiące terapii z rozmiaru ubranek 92 na 110. (...) Zaczął robić rzeczy, których nigdy nie robił. Zamiast niszczyć mieszkanie ustawia samochodziki. Ogląda książeczki. Dużo pokazuje palcem. Wskazuje w książkach gdzie rower, krab, rybka, kaczka, drzewo, pociąg itp. 

Potrzebne pieniądze na tablet - dzięki niemu Mariuszek będzie mógł się komunikować!

Teraz przyszedł czas na dalsze etapy leczenia. Mariuszek chce się komunikować ze światem, ale nie potrafi mówić. To go frustruje.

Znaleźliśmy darmowy program zastępujący mowę u dzieci z autyzmem  i mamy 100zł od mojej siostry na zakup urządzenia, które da sobie radę z programem 

Całe urządzenie kosztuje 329 złotych. Potrzeba już naprawdę niewiele, by kupić Mariuszkowi prosty sprzęt, dzięki któremu zacznie się porozumiewać ze światem!

Na obecną chwilę całe nasze pieniądze idą na ścisłą dietę i leki, więc gdybyśmy dostali dodatkową pomoc, byłoby naprawdę super i mały mógłby od razu zacząć korzystać z urządzenia - mówi pani Marzena Pachura.

Chcesz pomóc Mariuszkowi?

Zbiórka pieniędzy na konto: Fundacja Przyjaciółka, mBank: PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001 z dopiskiem dla Mariusza.

 

Redakcja Party.pl w imieniu Mariuszka i jego mamy bardzo dziękuję! :)

 

Mariuszek choruje na autyzm.

Mariusz Kosiński chory na autyzm
Archiwum prywatne

 

Potrzeba naprawdę niewiele!

Mariusz Kosiński chory na autyzm
Archiwum prywatne

Więcej na temat akcja charytatywna