Marina Łuczenko-Szczęsna

Marina wspomina operację: "Było 50 procent szans, że odzyskam głos". Jak wspierał ją w tym czasie Wojtek?

Marina Łuczenko-Szczęsna

Marina Łuczenko odpowiedziała o operacji strun głosowych, którą przeszła w 2014 roku. Gwiazda wyznała, że był to dla niej szczególnie trudny czas. W pierwszym wywiadzie prasowym, którego udzieliła magazynowi "Gala" po ślubie ze Szczęsnym, Marina zdradziła, że po wykryciu polipa na jej strunach głosowych, istniało ryzyko, że wokalistka może mieć problem z powrotem na scenę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a dziś żona Wojciecha Szczęsnego może opowiadać o tamtych wydarzeniach z pewnym dystansem, choć wówczas stan jej zdrowia był bardzo poważny.

Nie chciałam wierzyć, więc skonsultowałam to jeszcze z kilkoma specjalistami. Stwierdzili jednogłośnie, że bez operacji się nie obejdzie. Próbowałam pomagać sobie naturalnie – chodziłam do groty solnej, nacierałam się bursztynami, stosowałam akupunkturę, jonoforezę, zalewki, detoks, nawet chodziłam do uzdrowicieli. Nie pomogło. Bałam się, że stracę wszystko. Mój chirurg w klinice w Bostonie powiedział, że jest 50 procent szans na to, że odzyskam głos. Twierdził też, że wiele zależy od rehabilitacji po operacji. Dlatego przez dwa tygodnie nie mogłam z siebie wydawać żadnego dźwięku. (…) Musiałam na nowo nauczyć się nie tylko śpiewać, ale i mówić - powiedziała Marina na łamach "Gali".

Na szczęście piosenkarka w tym trudnym dla siebie czasie nie była sama. Już wówczas była związana z Wojtkiem Szczęsnym, który bardzo ją wspierał i dodawał otuchy, gdy ona sama przechodziła kryzys.

Wojtek w najtrudniejszych chwilach był moim coachem. Mówił: „Marina, ja miałem złamane ręce, a jestem bramkarzem. Przestań się mazać. Damy radę” - zdradziła gwiazda.

Taki mąż to prawdziwy skarb!

 

Zobacz też: Wojciech Szczęsny i MaRina wyprowadzają się z Włoch! Gdzie zamieszkają teraz?

 

Marina przeszła operację strun głosowych w 2014 roku.

Marina w białym swetrze

Na szczęście w tym trudnym czasie mogła liczyć na wsparcie przyszłego męża Wojtka Szczęsnego.

Zdjęcie ze ślubu Mariny i Wojciecha Szczęsnego

Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22