Maria Koterbska
East News

Maria Koterbska nie żyje. Legenda polskiej sceny muzycznej miała 96 lat

Maria Koterbska
East News

Maria Koterbska nie żyje. Znana piosenkarka zmarła 18. stycznia w wieku 96 lat. O jej odejściu poinformował w poniedziałkowy wieczór prezydent jej rodzinnego miasta. 

Maria Koterbska nie żyje

To ogromna strata dla polskiej sceny muzycznej. Maria Koterbska zmarła w wieku 96 lat. Autorka takich przebojów jak  "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Bo mój chłopiec piłkę kopie" czy "Karuzela" od dekad królowała na polskiej scenie muzycznej bawiąc i wzruszając do łez miliony fanów. Smutną wiadomość  o jej śmierci przekazał w poniedziałkowy wieczór prezydent  Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. Legendarna artystka 13 lipca ubiegłego roku świętowała swoje 96. urodziny. Pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. Zapamiętamy też największe przeboje jak: „Karuzela”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Augustowskie noce” i wiele innych. W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko, Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt - napisał na Facebooku prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

Zobacz także: Nie żyje Grzegorz "Guzik" Guziński! Wokalista miał koronawirusa

Maria Koterbska urodziła się 13 lipca 1924 r. w Bielsku i choć zyskała ogromną sławę, to nigdy na stałe nie opuściła rodzinnego miasta. Swoją karierę rozpoczęła tuż po wojnie, jednak największą popularność zdobyła w latach 50. W swoim repertuarze artystka miała ponad 1,5 tys. piosenek, a jej największe przeboje ,jak "Złoty pierścionek", "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Karuzelę", "Rudzielca", "Augustowskie noce", czy "Parasolki" do tej pory śpiewa cała Polska. 

W życiu prywatnym Maria Koterbska była matką aktora i kompozytora Romana Frankla.

Najbliższym składamy szczere kondolencje.

Maria Koterbska
East News

 

Więcej na temat piosenka
Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55