Marcelina Zawadzka w kampanii przeciw przemocy w domu

Posiniaczona i pobita Miss Polonia

Marcelina Zawadzka w kampanii przeciw przemocy w domu

Marcelina Zawadzka jako Miss Polonia ma wiele obowiązków. Nie tylko reprezentuje nasz kraj na międzynarodowych konkursach piękności, ale i  angażuje się w wiele przedsięwzięć społecznych i charytatywnych na rzecz kobiet.

Ostatnio Marcelina po raz kolejny wsparła fundacje "Feminoteka", która od 7 lat pomaga kobietom - ofiarom przemocy. Najpiękniejszą Polkę możemy oglądać w nowym spocie kampanii społecznej "Przemoc nie omija dobrych domów...".

- Coraz częściej słyszymy, że ofiarami przemocy są kobiety z tzw. dobrych domów, które na  pierwszy rzut oka żyją w świecie idealnym a prawda często wygląda inaczej. Jako Miss Polonia pragnę wesprzeć swoja osobą wszystkie kobiety, które kiedykolwiek dotknęła przemoc fizyczna lub psychiczna. Nosząc tytuł najpiękniejszej Polki nie mam problemu pokazać jak wygląda kobieta, która doświadczyła przemocy fizycznej. Tym samym apeluje do wszystkich kobiet, aby nie wstydziły się o tym mówić, żeby nie bały się zgłaszać na policje. Nie pozwólcie być ofiarami przemocy!" - powiedziała Zawadzka.

W półminutowym spocie promującym akcję widzimy oszpeconą Miss Polonia. Marcelina ma między innymi podbite oko i okaleczoną twarz. Mamy nadzieję, że kampania "Feminoteki" odniesie sukces i uświadomi wielu kobietom, że przemoc domowa to przestępstwo i nie ma się czego wstydzić.

Przypominamy, że pół roku temu głośno o swoich problemach opowiedziała Katarzyna Figura, która również swoją osobą dała siłę i wsparcie wielu pokrzywdzonym kobietom. Jej wyznania w "Vivie!" były naprawdę przykre.

Zobacz: "Była szarpanina, bicie w twarz, plucie, kopanie w piszczele"

Marcelina Zawadzka w sesji zdjęciowej na potrzeby konkursu piękności:

Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30