Małgorzata Rozenek z synem na kanapie

Małgorzata Rozenek przegrzewa Henia? Internauci: "Czy to dziecko nie ma za ciepło?" Ekspert ostrzega! 

Małgorzata Rozenek z synem na kanapie

Małgorzata Rozenek odkąd została mamą po raz trzeci, bardzo chętnie publikuje zdjęcia małego Henia w sieci. Dokumentuje mnóstwo uroczych momentów, które dzieli z rodziną w tych wyjątkowych dniach.  Jedno ze zdjęć mamy z miesięcznym synkiem wywołało krytyczne komentarze. Mianowicie chodzi o Henia nakrytego kołdrą w upalne lato: 

Czy to dziecko nie ma za ciepło? 

Przed przegrzewaniem dzieci przestrzegają eksperci! Jednak czy na zdjęciu Małgorzaty Rozenek są zauważalne powody do niepokoju? 

Zobacz także: Internautki krytykują Małgorzatę Rozenek za pozycję, w jakiej śpi Henio! Faktycznie popełniła błąd?

Małgorzata Rozenek w ogniu krytyki. Chodzi o Henia nakrytego kołdrą

Małgorzata Rozenek znowu jest pod ostrzałem krytycznych komentarzy. Chodzi o jedno z jej ostatnich zdjęć z synkiem, na którym mały Henio nakryty jest kołdrą: 

Czy to dziecko nie ma za ciepło? - zapytała internautka

Małgorzata Rozenek odpowiedziała w swoim stylu, z dużym dystansem: 

Zaczyna się

W obronie mamy Henia stanęły jej fanki: 

- Niech Pani się nie martwi. To trzecie dziecko Pani Gosi i z pewnością nie ma za ciepło. Leży odkryte, a tylko tył leżanki jest zakryty
- Zwracać uwagę Kobiecie, która urodziła trzecie dzieciątko, że coś robi przy nim źle... słabe! Małgosiu jesteś supermamą i świetnie wiesz, co twoim chłopakom potrzeba do szczęścia
- Za ciepło i tablet z promieniowaniem za blisko. Krejzi, spierajmy się kobiety, a nie dowalajmy sobie

Być może faktycznie, zwrócenie uwagi Małgorzacie za nakrycie Henia kołdrą jest nieco na wyrost ale przegrzewanie dzieci jest ogromnym problemem. Na ten aspekt zwracają uwagę eksperci. Rodzice często popełniają błąd zasłaniając swoje pociechy, leżące w wózku, przed słońcem pieluszką, nie mając świadomości, że temperatura w środku niebezpiecznie wzrasta: 

Nakrycie wózka pieluchą to działanie o tyle niebezpieczne, że powoduje nie tylko gorsze samopoczucie malucha: gorąca, czerwona, sucha skóra, niepokój etc., ale także może wywołać gorsze objawy jak np.: przyspieszony puls, letarg, szybki, płytki oddech, wymioty, a nawet utratę przytomności – ostrzegał dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog, pediatra z łódzkiej kliniki w rozmowie z edziecko.pl

To samo dotyczy ciągłego uświadamiania rodziców, aby nie zostawiali swoich dzieci w samochodach, nawet jeżeli oddalają się od nich na krótką chwilę. Taka decyzja może zakończyć się tragedią. Ważne jest wzajemne uświadamianie się o niebezpieczeństwach. 

Zobacz także: Małgorzata Rozenek celebruje czas wolny podczas drzemki synka! Gwiazda wygląda na bardzo wypoczętą...

Internauci zwrócili uwagę Małgorzacie Rozenek, że przegrzewa Henia. Zaniepokoił ich fakt, że Henryk jest nakryty kołdrą: 

Małgorzata Rozenek przegrzewa Henia? Internauci zwracają jej uwagę
Instagram

Małgorzata Rozenek jest świadomą i rozważną mamą, dlatego Heniowi nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Jednak uświadamianie o problemie przegrzewania dzieci jest istotne. Niestety, do tragedii dochodzi bardzo często. 

Małgorzata Rozenek z synem na kanapie

 

Więcej na temat Małgorzata Rozenek
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04