Małgorzata Rozenek o in vitro

Rozenek o in vitro: To metoda etyczna

Małgorzata Rozenek o in vitro

Małgorzata Rozenek dwukrotnie została mamą dzięki metodzie in vitro. "Perfekcyjna Pani Domu" nigdy nie ukrywała tej informacji, wprost przeciwnie, chętnie opowiada na ten temat wiedząc, że dzięki niej wiele kobiet z podobnym problemem odważy się na decyzje o zapłodnieniu. Rozenek w rozmowie z magazynem "Flesz" wyraziło swoje zdanie na temat emocji i kontrowersji jakie in vitro budzi w naszym kraju.

- Nie mogę słuchać teraz tego co dzieje się wokół metody in vitro. Cały czas powtarzam: ta metoda, przeprowadzona w sposób rzetelny, jest etyczna. Energia polityków powinna skupić się na kontroli klinik przeprowadzających in vitro, a nie na karaniu ludzi, którzy z niego korzystają.

Rozenek wspomina też dwa kryzysowe momenty w trakcie zapłodnienia in vitro:

- Najtrudniejsze są dwa momenty. Pierwszy, gdy zdajesz sobie sprawę, że albo in vitro, albo nic. I drugi, gdy czekasz na to, czy wyjdzie czy nie.

Małgorzata i jej mąż są dziś szczęśliwymi rodzicami 6-letniego Stanisława i 2-letniego Tadeusza. I pomyśleć, że udało im się stworzyć modelową rodzinę właśnie dzięki krytykowanemu przez prawicowych polityków zapłodnieniu in vitro. A wy co sądzicie na ten temat?

Przeładuj

Czy Agnieszka Kaczorowska zdecydowała się na karmienie piersią? Wiemy!

zobacz 01:23