Jeśli ktokolwiek miałby radzić jak przygotować się do świąt, to tylko Małgorzata Rozenek. Gwiazda specjalnie z tej okazji wydała książkę "Poradnik Perfekcyjnej Pani Domu", która rozeszła się jak na pniu. Sukcesem pochwaliła się na antenie "Dzień Dobry TVN", gdzie była dzisiaj gościem.

- Pierwszy nakład zszedł prawie w całości. W planach są kolejne dodruki. Ona jest kompendium wiedzy o prowadzeniu domu.


Rozenek odpowiadała również na pytania internautów, na temat tego jak ozdobić stół na święta. Cały czat podsumowała na koniec programu zdradzając jak zapakuje prezenty i ozdobi stół na wigilię.

- Ja nie mam ambicji pakowania niebanalnie prezentu. Takie święta jak Bożego Narodzenia to jest czas na powtarzalność, dlatego jak lubię bardzo prosto i ładnie zapakowane prezenty. Stół powinien wyglądać jak najprościej, z porcelaną, skromnie estetycznie, ze stroikiem po środku stołu przystrojonym tymi samymi bombeczkami od lat, dwa skromne świeczniki. Nie powinniśmy zapominać o tej tradycji - o sianku pod obrusem.


Przy okazji Małgorzata pochwaliła się rodziną idealną:

- Mam ogromne szczęście, że mam wspaniałą mamę, która jest jedyną perfekcyjną panią domu, na której ten ciężar przygotowania świąt spoczywa. Mój tata przygotowuje karpia w galarecie, a ja odpowiadam za przygotowanie stołu.


Przypomnijmy, że w kwestii wigilijnych potraw, Rozenek nie ma już tak tradycyjnych poglądów. Zobacz: Na stole w święta u Rozenek jest prawie pusto

Małgorzata Rozenek w szale świątecznych zakupów z dziećmi: