Psycholog Małgorzata Ohme zabrała głos w głośnej sprawie - późnego macierzyństwa najstarszej matki w Polsce, Barbary Sienkiewicz. Gwiazda programu "Apluaz Apluaz" zastrzega, że nie chce oceniać decyzji Barbary Sienkiewicz, ale sposób, w jaki mówi ciążę w tak późnym wieku, nie pozostawia złudzeń, co o tym myśli.

Małgorzata Ohme o Barbarze Sienkiewicz

Według Małgorzaty Ohme w Polsce nastały trudne czasy dla rodziców. Wiele kobiet podejmuje decyzję o macierzyństwie późno, ponieważ odczuwają duży lęk przed tą rolą. Psycholog stara się zrozumieć, dlaczego Barbara Sienkiewicz zdecydowała się zajść w ciążę w wieku 60 lat. Nie chcąc oceniać jej zachowania, zwraca uwagę na wiele czynników:

Ale są granice biologiczne i dylematy, które ocierają się o pychę ludzką, że możemy wszystko kontrolować. Nie możemy kontrolować tego, jak długo żyjemy, nie możemy kontrolować zmian w naszym organizmie i na pewno chciałoby się zapytać taką 60-letnią mamę o odpowiedzialność, o to, czy nie jest zbyt pełna pychy, że zakłada, że będzie żyła 90 lat i że kiedy dzieci będą miały 30 lat, to będą mogły ze mną jeszcze trochę pożyć - mówi w rozmowie z lifesyle.newseria.pl

Co jeszcze mówi Małgorzata Ohme na temat późnego macierzyństwa? Zobaczcie sami.

Zobacz także: Barbara Sienkiewicz odpowiada na krytykę jej późnego macierzyństwa: „Skąd tyle nienawiści?

Małgorzata Ohme - ma rację?
 

Małgorzata Ohme na konferencji Aplauz, Aplauz

Najstarsza matka w Polsce - Barbara Sienkiewicz:

Barbara Sienkiewicz matka