Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News

Magdalena Adamowicz z córką uczciły pamięć Pawła Adamowicza. Poruszająca uroczystość w Gdańsku

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News

Magdalena Adamowicz z córką Antoniną wzięły udział w  uroczystości upamiętniającej prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Razem odsłoniły tablicę, która została umieszczona w pobliżu miejsca, w którym rok temu Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony przez nożownika. Na pamiątkowej tablicy pojawiły się m.in. poruszające słowa prezydenta Gdańska, które wypowiedział na scenie tuż przed atakiem Stefana W. 

Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Gdańsk jest najcudowniejszym miejscem na świecie. Dziękuję Wam!

Na poruszającej w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza nie mogło zabraknąć jego żony i córki. Zobaczcie, co o śmierci ukochanego męża powiedziała Magdalena Adamowicz.

Poruszające słowa Magdaleny Adamowicz

Magdalena Adamowicz podczas uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza wygłosiła wzruszającą przemowę, w której wspominała tragiczne wydarzenia sprzed roku.

Ta tablica upamiętnia pozbawioną sensu i wyjątkowo okrutną śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska, mojego ukochanego męża, wspaniałego ojca naszych córek, prezydenta Gdańska: miasta wolności, solidarności i odwagi- mówiła Magdalena Adamowicz. Ta tablica upamiętnia moment, w którym zło zatriumfowało. Moment, w którym zgasły światła, zapadła cisza i przerażenie. Moment, w którym jeden nóż miał zabić całe dobro tamtego dnia, cudownego, radosnego dnia. Moment, w którym my wszyscy przestraszyliśmy się zła. (...) Dlatego nie możemy dać zastraszyć się terrorowi. Zło zawsze jest w mniejszości, choć czasem na chwilę wygrywa, kiedy uda mu się zastraszyć tę większość, większą część dobrych ludzi. Zło zwycięża wtedy, kiedy my zaczynamy się bać, dlatego musimy być odważni- dodała.

13 stycznia 2020 roku mieszkańcy Gdańska również upamiętnili zmarłego prezydenta miasta. O godzinie 20:00 zapalili światełko dla Pawła Adamowicza, a na ulicach Gdańska znów można było usłyszeć piosenkę 
"Sound of Silence", która rozbrzmiewała po śmierci prezydenta Gdańska. 

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości upamiętniającej Pawła Adamowicza.

Zobacz także: Paweł Adamowicz tuż po ataku był nadal przytomny. Ujawniono wstrząsające nagranie

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci prezydenta Gdańska. 

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News

W Gdańsku odsłonięto tablicę upamiętniającą Pawła Adamowicza.

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News

 

 

Więcej na temat Paweł Adamowicz
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00