Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News
Newsy

Magdalena Adamowicz z córką uczciły pamięć Pawła Adamowicza. Poruszająca uroczystość w Gdańsku

Magdalena Adamowicz z córką Antoniną wzięły udział w  uroczystości upamiętniającej prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Razem odsłoniły tablicę

Magdalena Adamowicz z córką Antoniną wzięły udział w  uroczystości upamiętniającej prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Razem odsłoniły tablicę, która została umieszczona w pobliżu miejsca, w którym rok temu Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony przez nożownika. Na pamiątkowej tablicy pojawiły się m.in. poruszające słowa prezydenta Gdańska, które wypowiedział na scenie tuż przed atakiem Stefana W. 

Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Gdańsk jest najcudowniejszym miejscem na świecie. Dziękuję Wam!

Na poruszającej w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza nie mogło zabraknąć jego żony i córki. Zobaczcie, co o śmierci ukochanego męża powiedziała Magdalena Adamowicz.

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Poruszające słowa Magdaleny Adamowicz

Magdalena Adamowicz podczas uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza wygłosiła wzruszającą przemowę, w której wspominała tragiczne wydarzenia sprzed roku.

Ta tablica upamiętnia pozbawioną sensu i wyjątkowo okrutną śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska, mojego ukochanego męża, wspaniałego ojca naszych córek, prezydenta Gdańska: miasta wolności, solidarności i odwagi- mówiła Magdalena Adamowicz. Ta tablica upamiętnia moment, w którym zło zatriumfowało. Moment, w którym zgasły światła, zapadła cisza i przerażenie. Moment, w którym jeden nóż miał zabić całe dobro tamtego dnia, cudownego, radosnego dnia. Moment, w którym my wszyscy przestraszyliśmy się zła. (...) Dlatego nie możemy dać zastraszyć się terrorowi. Zło zawsze jest w mniejszości, choć czasem na chwilę wygrywa, kiedy uda mu się zastraszyć tę większość, większą część dobrych ludzi. Zło zwycięża wtedy, kiedy my zaczynamy się bać, dlatego musimy być odważni- dodała.

13 stycznia 2020 roku mieszkańcy Gdańska również upamiętnili zmarłego prezydenta miasta. O godzinie 20:00 zapalili światełko dla Pawła Adamowicza, a na ulicach Gdańska znów można było usłyszeć piosenkę 
"Sound of Silence", która rozbrzmiewała po śmierci prezydenta Gdańska. 

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości upamiętniającej Pawła Adamowicza.

Zobacz także: Paweł Adamowicz tuż po ataku był nadal przytomny. Ujawniono wstrząsające nagranie

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci prezydenta Gdańska. 

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News

W Gdańsku odsłonięto tablicę upamiętniającą Pawła Adamowicza.

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News

 

Zobacz także
Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz tuż po ataku był nadal przytomny. Ujawniono wstrząsające nagranie

Paweł Adamowicz z córkami i żoną

Jak wyglądają dziś dzieci Pawła Adamowicza? Antonina wyrosła na piękną i mądrą kobietę

 

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
East News
Newsy
Rodowity gdańszczanin, prezydent z 20-letnim stażem... Tego o Pawle Adamowiczu mogliście nie wiedzieć
Rodowity gdańszczanin, prezydent z 20-letnim stażem... Tego o Pawle Adamowiczu mogliście nie wiedzieć

  Tysiące ludzi na całym świecie żegnają dziś Pawła Adamowicza. Polityk zginął od ciosów nożem. Został zaatakowany tuż przed "Światełkiem do Nieba" podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Gdańska miał dopiero 53 lata. Pozostawił żonę Magdalenę, dwie niepełnoletnie córki: Tosię i Tereskę oraz tysiące gdańszczan. Ci od ponad 20 lat głosowali na niego w każdych wyborach. Adamowicz kochał ulepszać miasto. Jak wyznała jego żona prezydentura go uszczęśliwiała. Zobaczcie nasze wideo poświęcone prezydentowi... Zobacz też:  Tłumy żegnają Pawła Adamowicza. Zobaczcie poruszające zdjęcia...   Tak wyglądało "największe serce świata" w Gdańsku, które stworzyli mieszkańcy dla prezydenta

Gdańsk oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi
EastNews
Newsy
Gdańsk uczcił pamięć prezydenta Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Żona: "Jest ze mną cały czas"
Gdańsk uczcił pamięć prezydenta Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Żona: "Jest ze mną cały czas"

Tegoroczny finał WOŚP najbardziej wyjątkowy był oczywiście w Gdańsku. Rok temu podczas "Światełka do nieba" na scenie został zaatakowany prezydent miasta, Paweł Adamowicz. Nożownik., Stefan W., zadał politykowi kilka śmiertelnych ciosów - następnego dnia Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu. Dziś Gdańsk uczcił jego pamięć, a żona, Magdalena Adamowicz, wygłosiła kilka wzruszających słów ze sceny! Zobacz także:  Jak wyglądają dziś dzieci Pawła Adamowicza? Antonina wyrosła na piękną i mądrą kobietę Gdańsk uczcił pamięć Pawła Adamowicza Rok temu finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku zakończył się tragicznie. Prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie. Zmarł dzień później, w szpitalu w Gdańsku, a cała Polska pogrążyła się w żałobie.  "Światełko do nieba" w Gdańsku w tym roku wyglądało inaczej niż w poprzednich latach. Na początku zebrani goście usłyszeli przemowę Pawła Adamowicza sprzed roku, kiedy dziękował mieszkańcom miasta za zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Głos zabrała zaś m.in. żona prezydenta, Magdalena Adamowicz: Kochani, to dla mnie bardzo trudny moment. To jest najtrudniejszy moment od 14 stycznia 2019 roku. Być tu z wami i mówić tu do was, ale pamiętajcie, że dobro zwycięża, że zło nie może wygrać, że nie damy się zastraszyć. Jesteście wszyscy tutaj, dlatego, że się nie boicie. Pamiętajcie, zło boi się odwagi, dlatego stąd, z Gdańska wieje wiatr i świeci słońce odwagi, słońce solidarności, słońce tolerancji i otwartości. Paweł jest ze mną. Jest ze mną cały czas, jego obrączka wisi na mojej szyi. Jest z gdańszczanami, jest z wami wszystkimi – powiedziała Magdalena...

Żona i córka Pawła Adamowicza podczas pogrzebu w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
East News
Newsy
Magdalena Adamowicz ze wzruszeniem wspomina męża. Za te słowa została nagrodzona owacjami na stojąco
Magdalena Adamowicz ze wzruszeniem wspomina męża. Za te słowa została nagrodzona owacjami na stojąco

  Magdalena Adamowicz w poruszających słowach wspominała swojego męża. Wczoraj, w niedzielę 20 stycznia, w Europejskim Centrum Solidarności zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie "Wieczór dla Przyjaciela", podczas którego żona, przyjaciele i współpracownicy wspominali tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Wypowiedź żony Pawła Adamowicza została nagrodzona owacjami na stojąco. Zobacz także:  Niezwykły  gest  papieża Franciszka na pogrzebie Pawła Adamowicza   Poruszające wystąpienie Magdaleny Adamowicz Magdalena Adamowicz podczas spotkanie w ECS przyznała, że Paweł Adamowicz był dla niej największym i najlepszym przyjacielem. Był oczywiście moim mężem, ale różnie bywa w małżeństwach, a nas oprócz tego łączyła prawdziwa przyjaźń. Zawsze mogłam na niego liczyć, on także w tych bardzo trudnych dniach mógł liczyć na mnie  - mówiła żona prezydenta Gdańska.    Żona zmarłego prezydenta Gdańska zdradziła, że jej maż jako przyjaciel bywał krytyczny i wymagający. To nie było tak, że on zawsze wszystko chwalił i słodził; on potrafił upomnieć, kiedy trzeba, on potrafił ściągnąć na ziemię, ale ja nie byłam mu dłużna i też byłam tą osobą, która go na ziemię często ściągała - mówiła Magdalena Adamowicz.  Jak informuje portal tvn24.pl, wypowiedź żony Pawła Adamowicza została nagrodzona owacjami na stojąco.    Zobacz także:  Politycy, dziennikarze, prezydenci Polski… Wszyscy  pożegnali prezydenta Pawła Adamowicza!   Magdalena Adamowicz wspominała swojego męża w Europejskim Centrum Solidarności. Spotkanie w ECS zostało zorganizowane dzień po pogrzebie Pawła Adamowicza.

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner