Żona i córka Pawła Adamowicza podczas pogrzebu w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
East News
Newsy

Magdalena Adamowicz wraz z córkami wyjechała z Polski. Dlaczego?

Gdzie wyjechały?

 

Magdalena Adamowicz zabrała córki do USA. Trzy tygodnie po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jego żona i córki postanowiły wrócić do Los Angeles, gdzie mieszkały przed tragedią, do której doszło podczas finału WOŚP. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika, zmarł dzień po finale WOŚP. Jego żona wraz z córkami przebywała wtedy w Kalifornii, gdzie uczy się ich starsza córka Antonina. Gdy tylko dowiedziały się o tragedii, wróciły do Europy. Z Londynu przyleciały do Gdańska rządowym samolotem, ale nie udało im się pożegnać z Pawłem Adamowiczem. Teraz Magdalena Adamowicz znów poleciała do USA. 

– To dla nas bardzo ciężkie chwile. Postanowiłam wyjechać z córkami do Stanów Zjednoczonych, tam znajdziemy spokój – powiedziała Faktowi Magdalena Adamowicz. 

Zobacz także: Wstrząsające słowa Magdaleny Adamowicz o Pawle: "W dniu śmierci zadzwonił do mnie..."

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

 

Magdalena Adamowicz zabrała córki do USA

Do Stanów Zjednoczonych Magdalena Adamowicz wraz z córkami poleciały jesienią ubiegłego roku i planowały zostać tam do maja. W grudniu odwiedził je tam Paweł Adamowicz, który prawie miesiąc spędził z rodziną w słonecznej Kalifornii. Prezydent Gdańska wrócił do Polski na początku stycznia, ponieważ chciał uczestniczyć w finale WOŚP. Ostatni raz z rodziną widział się na lotnisku w Los Angeles. 

- Kiedy wracał do Polski, spóźnił się jego samolot. Młodsza córka, tak jak nigdy, bardzo płakała, „Tatusiu, tatulku, nie odjeżdżaj”, ale on miał w lutym znów przyjechać na kilka dni. To było wyjątkowe pożegnanie i czuję, że jesteśmy z nim pożegnane – opowiadała Magdalena Adamowicz. 

Teraz po pogrzebie męża, Magdalena Adamowicz zabrała córki do USA. Planują wrócić do Gdańska na początku kwietnia i spędzić Wielkanoc z rodziną. To właśnie w kwietniu kończy się termin zgłaszania kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Od kilku dni mówi się, że Magdalena Adamowicz myślała o tym, żeby wystartować w wyborach. Czy zdecyduje się na ten krok?

Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Magdaleny Adamowicz: „Paweł był w białym worku, otworzyłam go. I przytulałam się"

Magdalena Adamowicz wyjechała z córkami do USA

Magdalena Adamowicz, Antonina Adamowicz żegnają ojca i męża
eastnews

Starsza córka Antonina uczy się tam w szkole w Los Angeles

East News

Żona i córka Pawła Adamowicza podczas pogrzebu w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
East News
Newsy
Magdalena Adamowicz nie chciała widzieć na pogrzebie męża prezydenta i premiera! Wyjaśniła, dlaczego
Magdalena Adamowicz nie chciała widzieć na pogrzebie męża prezydenta i premiera! Wyjaśniła, dlaczego

Dlaczego Duda siedział w 5. rzędzie?

Paweł Adamowicz z rodziną na spacerze
East News
Newsy
Paweł Adamowicz dla WOŚP wrócił wcześniej z USA, gdzie została jego rodzina
Dlaczego bliscy Adamowicza byli w USA?

  Paweł Adamowicz co rok angażował się w pomoc i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nie mogła być inaczej, mimo że prezydent Gdańska wziął urlop i 18 grudnia 2018 roku wyleciał do Santa Monica w Kalifornii wraz z żoną Magdaleną i córką Teresą. W USA uczy się jego starsza córka, Antonina. Jak informuje "Super Express", to właśnie dla niej cała rodzina Adamowiczów udała się do Stanów Zjednoczonych.   Zobacz:  "Ciągle jesteśmy rodziną" Poruszający wpis Magdaleny Adamowicz na Facebooku   Paweł Adamowicz wrócił wcześniej do Polski  "Super Express" podkreśla jednak, że Paweł Adamowicz zdecydował się wcześniej wrócić do Polski, bo już 6 stycznia. Jego rodzina została w USA, a on zajął się obowiązkami urzędowymi, a także przygotowaniami do WOŚP. Chciał pojawić się na 27. finale, który odbył się w niedzielę, 13 stycznia.   Paweł Adamowicz zdążył jeszcze wspomnieć przed zamachem nożownika, że w ciągu 2 godzin uzbierał 5613 złotych dla WOŚP. Jego ostatnie słowa przed atakiem nożownika brzmiały:   Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję. Na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!   Przeczytaj:   To Paweł Adamowicz gościł Kate i Williama w Gdańsku. Zagraniczne media przypomniały tę wizytę we wzruszający sposób   Zobacz:   "Prezydent miał wiele ran" Minister zdrowia o obrażeniach, których doznał Paweł Adamowicz   Paweł Adamowicz zmarł w wyniku niewydolności wielu narządów po zamachu nożownika Lekarze walczyli o życie Pawła Adamowicza przez wiele godzin

Papież Franciszek modli się za Pawła Adamowicza
East News
Newsy
Papież Franciszek modli się za Pawła Adamowicza i jego rodzinę. Kardynał: "Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie".
Papież Franciszek modli się za Pawła Adamowicza i jego rodzinę. Kardynał: "Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie".

  Papież Franciszek modli się za tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i jego rodzinę. Jak podaje TVN24.pl takie informacje przekazał rodzinie papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski. Zobaczcie, co usłyszała rodzina!   Zobacz:  Najszczęśliwszy był z rodziną... Jaki Paweł Adamowicz był prywatnie? Zdradzają jego bliscy   Papież Franciszek przesyła słowa wsparcia dla rodziny!   TVN24.pl poinformował, że wczoraj wieczorem do najbliższej rodziny zadzwonił w imieniu papieża Franciszka, Konrad Krajewski i przekazał im słowa wsparcia:   Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie - te słowa przekazał rodzinie papieski jałmużnik.    Kondolencje i słowa wsparcia dla rodziny przesłali nie tylko polscy politycy czy gwiazdy, ale także przedstawiciele Komisji Europejskiej, mer Jerozolimy, prezydent Ukrainy czy prezydent Niemiec. Słowa otuchy płyną także od Polaków mieszkających poza granicami Polski. Tragiczny w skutkach napad na prezydenta Gdańska, który odbył się podczas finału WOŚP wstrząsnął całym krajem. Sejm uczcił pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy, a w największych miastach Polski odbyły się wiece przeciwko przemocy. Na zgromadzeniu ku pamięci zmarłego prezydenta głos zabrała jego żona i starsza córka Antonina .    Wiec pamięci Pawła Adamowicza w Gdańsku Paweł Adamowicz z rodziną Magdalena Adamowicz i Antonina Adamowicz

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner