Magdalena Różczka o okładce Faktu z ciężką ranną dziewczyną
ONS

Magdalena Różczka oburzona okładką z umierającą dziewczynką "To sk..."

Magdalena Różczka o okładce Faktu z ciężką ranną dziewczyną
ONS

Dawno już nie było takiego oburzenia okładką tabloidu. Czwartkowy "Fakt" z umierającą dziewczynką, zaatakowaną wcześniej przez bandytę siekierą w biały dzień w Kamiennej Górze, szokuje. Drastyczne zdjęcie obiegło już cały internet i wywołało prawdziwą burzę wśród internautów, mediów i gwiazd. Niemal zgodnie orzekli, że tabloid złamał wszelkie granice, publikując taką fotografię.

Publikację Faktu ostro skomentowała na swoim Facebooku Magdalena Różczka:

Blagam WAS!!!!!! Nie kupujcie tego szmatlawca!!!!! Tak dlugo jak bedziecie to kupowac, tak dlugo bedzie szerzyc sie skurwysynstwo - pisze oburzona (pis. oryginalna).

Zobacz: Różczka nigdy nie opowiada o swoim życiu prywatnym. W nowym wywiadzie opowiedziała o rozwodzie

Redaktor naczelny "Faktu", przyznaje że okładka jest mocna, ale uważa też, że potrzebna:

Taki ma być tabloid w sytuacjach nadzwyczajnych. Historia morderstwa dziewczynki w Kamiennej Górze jest tak przerażająca, że nie miałem wątpliwości, czy zrobić taką okładkę, która odda niepojęty bezsens i okrucieństwo tej zbrodni. Przyznaję, że okładka jest mocna, bo przemawia z niej przerażenie bezbronnego dziecka - mówi Robert Feluś.
 

Jego zdaniem zdjęcie pokazuje ogrom tragedii, nie epatując przy tym okrucieństwem, martwym ciałem czy głębokimi ranami.


- Takich zdjęć „Fakt” nigdy nie wydrukuje. Nie uczestniczymy w wyścigu na to, która gazeta ma więcej krwi, kryminałów i złych ludzi z czarnymi paskami na oczach. (...) Staram się zrozumieć oburzenie, jakim zapłonęła część środowiska na widok tej okładki. Mocna pierwsza strona „Faktu” to dla niektórych dobra okazja, żeby „błysnąć” tym, jak się ma wysoko postawioną poprzeczkę moralno-estetyczną. W przypadku okrutnego i po ludzku niepojętego mordu w Kamiennej Górze, dysponując takimi zdjęciami, nie mogliśmy zrobić innej jedynki. Taki ma być tabloid w sytuacjach nadzwyczajnych - tłumaczy Robert Feluś, redaktor naczelny "Faktu".

Zgadzacie się z nim?

Zobacz: Różczka wygryzła Sochę z reklamy. Będzie teraz promować...

Okładka Faktu z ciężką ranną dziewczyną

Więcej na temat Magdalena Różczka Fakt
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36