Maffashion w czarnej kurtce
ONS

Maffashion od lat cierpi na poważną chorobę! "Może mieć nawet śmiertelne skutki"!

Maffashion w czarnej kurtce
ONS

Maffashion przyznała, że choruje. Znana blogerka modowa rzadko pozwala sobie na tak prywatne wpisy, lecz tym razem miała ważny powód. Maff poinformowała swoich fanów, że od lat zmaga się z niedoczynnością tarczycy.

Na swoim Facebooku blogerka zamieściła poruszający post, w którym wyjaśniła, na czym polega ta dolegliwość. By obrazować, jak jej choroba wpływa na wygląd zewnętrzny, opublikowała swoje zdjęcie sprzed kilku lat. Na fotografii twarz blogerki jest wyraźnie zaokrąglona.

Tak właśnie, jeszcze kilka lat temu (zanim poszłam do dobrego endokrynologa) prezentowała się moja ‪#‎twarzopatelnia‬. Zaznaczę tylko, że moja waga nie przekraczała nigdy 51 kg. Niedoczynność tarczycy - z tą chorobą da się żyć (ludzie maja gorsze problemy) i nie jest aż tak straszna jeśli się o siebie zadba. Nieleczona może mieć poważne nawet śmiertelne skutki. Osoby cierpiące na problemy z tarczycą doskonale wiedzą jak przeszkadza ona w funkcjonowaniu. Pomijając wizualne aspekty, pojawiają się inne zmiany - objawy. Jest ich bardzo dużo. U każdego jednak to mocno indywidualna sprawa. W dniu kiedy odbierałam nagrody czułam się przeszczęśliwa, ale mój organizm chyba nie. Mimo, że moje hormony są już lepiej uregulowane, nadal miewam dni (serie), w których czuje się ‪#‎niefajnie‬. Jestem wtedy zła na cały świat dlaczego akurat dziś muszę wyglądać jak balon - każda kobieta wie co mam na myśli, jednak tu jest dodatkowy powód.

Maffashion zaapelowała do swoich fanów, by poddawali się regularnym badaniom profilaktycznym.

Publikuje to zdjęcie bo może któraś z Was także zauważyła w swoim wyglądzie pewne zmiany. Zbadajcie się pod kątem tarczycy. Nawet profilaktycznie. Natomiast wszystkie te osoby, które się ze mną solidaryzują... przybijam piątkę, wiem co czujecie. Jestem z Wami! Dbajmy o siebie! P.S. Są przypadki gdzie niedoczynności z nadczynność, zamienia się miejscami, a nawet choroba zanika. Dużo zdrowia Wszystkim!

My również przyłączamy się do apelu blogerki. Badajcie się! Zdrowie przede wszystkim. Maffashion to nie jedyna znana postać, która ma problem z tarczycą. Również aktorka Anna Powierza wyznała, że zmaga się z niedoczynnością tego organu. Jakiś czas temu także Kayah zdradziła, że cierpi na chorobę Hashimoto.

 

Zobacz też: Maffashion zrobiła sobie nowy tatuaż! Rysunek czy napis? My już wiemy! ZDJĘCIA.

 

Maffashion zamieściła poruszający wpis na Facebooku.

Maffashion
Facebook

Maffashion w 2013 roku.

Maffashion w czarnej sukience
ONS

Maffashion obecnie.

Maffashion w kobaltowej sukience z koronkową górą na czerwonym dywanie
ons.pl

 

 

Więcej na temat Maffashion
Przeładuj

Wzruszające wyznanie Anny Dereszowskiej: "Straciłam mamę w wieku 9 lat, na szczęście..."

zobacz 02:10