ONS

Projektując tę kolekcję Maciej Zień przywoływał wspomnienie zabawki z dzieciństwa. Kartonowa tuba wypełniona kolorowymi koralikami potrafiła wyczarować niezliczoną liczbę obrazów. Fascynujące seanse gry światła i koloru dały początek spektakularnej kolekcji stanowiącej kwintesencję stylu projektanta i potwierdzające siłę jego marki.

Obok uwielbianych przez projektanta jedwabnych muślinów i żorżet, uwagę przykuwają tkaniny wyszywane w misterne wzory drobnymi koralikami. Pomimo zastosowania tych odważnych zabiegów, kreacje nie utraciły tak ważnej dla Zienia lekkości i kobiecości. W nowych projektach Zień chętnie wykorzystuje także nieco zapomnianą w ostatnich sezonach koronkę. Jej tradycyjny charakter zostaje przełamany przez innowacyjne zastosowanie w sukienkach o ultranowoczesnych krojach. Innym elementem dodającym wieczorowym kreacjom współczesnej nonszalancji są skórzane elementy sukienek oraz okrycia.

Na uwagę zasługują wypracowane na przestrzeni lat wykończenia – surowo cięty jedwab, wstawki z delikatnego muślinu oraz poły materiału przypominające żagle, zmysłowo opadające poprzez plecy nierzadko do samej ziemi.

Kim jest kobieta Zienia w tym sezonie? Zmienia się jak w kalejdoskopie. Zmienia się jak pory dnia, roku, sezony czy lata. Każdy z tych etapów jest inny, tak jak niepowtarzalne są wzory w kalejdoskopie. Na każdym z nich wyraża siebie poprzez ubiór. Projektant daje jej ku temu odpowiednie narzędzia, wskazuje rozwiązania odpowiednie dla jej indywidualnego stylu. Tu i teraz. Zień blisko kobiet.

Całą kolekcję znajdziecie w naszej galerii zdjęć >>>
kompozytor muzyki: Cai Caslavinieri (agencja music machines), pianista: Wawrzyniec Prasek www.caslavinieri.com

Więcej na temat Maciej Zień Pokaz Mody