Macademian Girl o rasizmie

Macademian Girl pojawiła się we wtorkowym wydaniu "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedziała o tym, jak była prześladowana w szkole ze względu na swój kolor skóry. Znana blogerka modowa już w najmłodszych latach musiała zmierzyć się z wulgarnymi komentarzami na swój temat. Co ciekawe, jeden z jej prześladowców jest dziś... politykiem. Tamara nie zdradziła jednak jego nazwiska.

 

Zobacz: Macademian Girl ma idealną figurę! Tylko nam zdradziła jakim zabiegom medycyny estetycznej się poddała 

 

Macademian Girl o prześladowaniu ze względu na kolor skóry

 

Macademian Girl zawdzięcza egzotyczną urodę mieszance genów matki z Polski i ojca pochodzącego z Panamy. Niestety, z powodu swojej karnacji miała ogromne problemy w szkole:

U mnie ten problem przez pierwsze lata podstawówki nie występował, zaczął się dopiero w czwartej klasie, kiedy jedno z dzieci powiedziało na głos - "ona ma inny kolor skóry". Wtedy się zaczęło. Zaczęło się od wykluczania, byłam jedynym dzieckiem nie zapraszanym na klasowe urodziny, potem przeszło do agresji słownej. Pojawiły się wyzwiska, a skończyło się przemocą fizyczną, bywały takie dni, że wiedziałam ze cała klasa czeka na mnie przed szkołą po zajęciach po to, żeby mnie zaatakować przewrócić, kopnąć. To są bardzo trudne wspomnienia - mówi Macademian.

Macademian długo się nie skarżyła, ale w końcu opowiedziała o wszystkim mamie, która poinformowała dyrekcję szkoły. Ta na początku chciała zbagatelizować sprawę, ale nie udało się. 

Ja bardzo długo się nie skarżyłam, nie przyznawałam się mojej mamie. Kiedy już nastąpiła eskalacja po czwartej klasie, po ponad roku opowiedziałam jej o wszystkim. Ona wtedy zdecydowała się interweniować i od razu, kiedy zainterweniowała w szkole, spotkała się z chęcią zamiecenia wszystkiego pod dywan i nazwania tego dziecięcymi wygłupami. Wtedy zagroziła, że zgłosi sprawę do kuratorium. To dopiero wywołało taki efekt, że przeprosiła szkoła i rodzice największych prowodyrów. Jeden z nich chłopak, który wykazywał się największą agresją przepraszał z kpiącym uśmiechem na ustach. Widać było, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, jest działaczem skrajnie prawicowej partii.

 

Czy spotkaliście się z takim zachowaniem w swojej szkole?  

 

Zobacz: Kto będzie na pierwszej okładce Vogue'a? Macademian Girl już wie! To byłoby COŚ!

 

Macademian Girl na premierze
ONS.pl

 

mat. prasowe

Więcej na temat Macademian Girl