Macademian Girl w czerwonym swetrze
Instagram

Macademian Girl dziś jest gwiazdą, ale w szkole musiała zmierzyć się z prześladowaniem. Rówieśnicy zgotowali jej piekło!

Macademian Girl w czerwonym swetrze
Instagram

Macademian Girl dziś jest jedną z najpopularniejszych blogerek i współprowadzącą poranny program „Pytanie na śniadanie”. Tamara Gonzalez Perea jednak często otwarcie opowiada o prześladowaniu przez innych uczniów, które spotkało ją w czasach szkolnych. Krytyczne komentarze dotyczyły jej sposobu ubierania i koloru skóry. Co prawda blogerka nie zdradziła nazwisk prześladujących ją uczniów, ale powiedziała, że jeden z nich dziś jest znanym politykiem. Zobaczcie, jak Macademian Girl wspomina czasy szkolne i dlaczego otwarcie o tym mówi!

Macademian Girl ze szczegółami opowiedziała o prześladowaniu w szkole!

Blogerka rok temu zdecydowała się po raz pierwszy poruszyć ten temat i opowiedziała, jak wyglądała jej codzienność w polskiej szkole. 

U mnie ten problem przez pierwsze lata podstawówki nie występował, zaczął się dopiero w czwartej klasie, kiedy jedno z dzieci powiedziało na głos - "ona ma inny kolor skóry". Wtedy się zaczęło - wspominała Macademian Girl. 

Macademian doskonale pamięta, jak to wszystko się odbywało. Okazuje się, że brak akceptacji osób o innym kolorze skóry to nie jedyny problem. Tamara była wręcz prześladowana! Dochodziło nie tylko do obrażania, ale nawet przemocy ze strony innych uczniów.

Zaczęło się od wykluczania. Byłam jedynym dzieckiem nie zapraszanym na klasowe urodziny, potem przeszło do agresji słownej. Pojawiły się wyzwiska, a skończyło się przemocą fizyczną. Bywały takie dni, że wiedziałam, że cała klasa czeka na mnie przed szkołą po zajęciach po to, żeby mnie zaatakować przewrócić, kopnąć. To są bardzo trudne wspomnienia - powiedziała blogerka podczas rozmowy w "Dzień Dobry TVN".

Kto był prześladowcą Macademian Girl?

Blogerka przyznała, że długo ukrywała swoją sytuację przed rodzicami, ale w końcu opowiedziała o wszystkim mamie, która od razu zareagowała. Niestety, szkoła nie zachowała się odpowiednio. Dopiero strach przed skargą do kuratorium sprawił, że zajęto się sprawą dziecka.

Ja bardzo długo się nie skarżyłam, nie przyznawałam się mojej mamie. Kiedy już nastąpiła eskalacja po czwartej klasie, po ponad roku opowiedziałam jej o wszystkim. Ona wtedy zdecydowała się interweniować i od razu, kiedy zainterweniowała w szkole, spotkała się z chęcią zamiecenia wszystkiego pod dywan i nazwania tego dziecięcymi wygłupami. Wtedy zagroziła, że zgłosi sprawę do kuratorium. To dopiero wywołało taki efekt, że przeprosiła szkoła i rodzice największych prowodyrów - zdradza blogerka.

Zobacz takżeMacademian Girl ma idealną figurę! Tylko nam zdradziła jakim zabiegom medycyny estetycznej się poddała

Okazuje się, że na tle klasy jedna osoba wyróżniała się najbardziej bulwersującym zachowaniem. Tamten chłopiec dziś jest znanym politykiem!

Jeden z nich, chłopak, który wykazywał się największą agresją, przepraszał z kpiącym uśmiechem na ustach. Widać było, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, jest działaczem skrajnie prawicowej partii - powiedziała Tamara w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. 

Co prawda blogerka nie ujawniła nazwiska swojego prześladowcy, ale zrobił to Jan Śpiewak, który trafił na zdjęcie klasowe Macademian Girl. Zapytał na Twitterze polityka PIS:

Hej, Dariuszu Matecki, to Pan prześladował znaną blogerkę?

Polityk odniósł się do całej sprawy i przyznał, że jako 10-latek nie zachował się najlepiej, ale przeprosił koleżankę. Na dowód tego w swoich mediach społecznościowych umieścił wiele zdjęć z czasów szkolnych, na których widać, jak oboje wspólnie ze znajomymi spędzają czas.

Kibicujecie jej w "Tańcu z gwiazdami"?

Macademian Girl i Rafał Maserak na planie Tańca z gwiazdami
East News

 

Więcej na temat Macademian Girl
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13