Łukasz Piszczek, Ewa Piszczek Łukasz Piszczek z żoną Ewą Łukasz Piszczek bez koszulki na wakacjach Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski
Łukasz Piszczek, Ewa Piszczek
East News
1/4
Łukasz Piszczek, Ewa Piszczek
East News

Tajemnice Łukasza Piszczka, obrońcy Reprezentacji Polski, zdradziła jego mama - Halina. Jakie miał początki, jakie ma plany po zakończeniu kariery oraz co lubi najbardziej jeść w rodzinnym domu - powiedziała w "Twoim stylu" jego mama Halina Piszczek!

 

Okazuje się, że ojciec Łukasza Piszczka - Kazimierz też był zawodowym piłkarzem. Łukasz ma jeszcze dwóch braci (Marka starszego o trzy lata i Adama o dwa), którzy też od małego kopali w piłkę, ale tylko Łukasz powiedział w wieku 5 lat, że zostanie zawodowcem. I zrealizował swój cel, choć z początku mama nie była zadowolona, bo musiała szybko wypuścić go w świat.


Jak twierdzi mama Piszczka, chyba najwięcej ze wszystkich mam zużywała proszku do prania OMO, aby wyprać rzeczy po piłce wszystkich trzech synów. Rodzina pochodzi z Zagłębia, a dokładnie z Goczałkowice-Zdrój.

Na początku Łukasz był drobny i niewysoki - trenerzy z tego względu nie pokładali w nim wielkich nadziei. Jednak chłopiec był uparty i dużo trenował. A do tego zdolny!

 

Zobacz: Medytacja dla początkujących – wskazówki

 

Co zatem przeważyło o sukcesie Piszczka? Polska dieta!

Ulubiony obiad Łukasza Piszczka – schaboszczaki z surówka, owoce i dużo soków. A także Piszczu uwielbia polskie mleko!

 

Teraz jego mama Halina, która jest przedszkolanką zawsze stawia syna za wzór, jak dzieciaki nie chcą jeść warzyw to zawsze motywuje je swoim synem.

- Wiecie dlaczego tak szybko biega i ma zdrowe kości? Bo jadł marchewkę i fasolkę. I one wcinają, aż miło patrzeć - powiedziała w Twoim Stylu mama Piszczka. 

A jak Piszczek poznał się z żoną Ewą? Czytaj na następnej stronie.

 

Zobacz także: Benek, Bazyl, Gandalf i Gutek - redakcyjne pupile typują dzisiejszy wynik POLSKA-SENEGAL!

2/4
Łukasz Piszczek z żoną Ewą
East News

Młody Piszczek został zauważony i grał w Gwarku Zabrze, jednak by tam grać, musiał zamieszkać z bursie. Potem wynajął mieszkanie - urządził je tak samo jak rodzinny dom, nawet szklanki miał takie jak w domu.

 

Teraz Łukasz Piszczek jest gwiazdą Borussi Dortmund. Nie obyło się bez poważnych kontuzji stawu biodrowego czy niedawno kolana, co stawiało pod znakiem zapytania jego udział w Mundialu.

Oczywiście, że się martwię. Ale nie tak, że nie śpię po nocach Ale wiem, że jest odpowiedzialny. Wiem że jest przy nim Ewa, mam do niej zaufanie – powiedziała Halina Piszczek.

 

Jak się poznał Łukasz z żoną Ewą?

Ewa i Łukasz poznali się, gdy Łukasz grał w Gwarku. Ona pochodzi z Zabrza. Dziś mają troje dzieci Sarę (7 l), Nel (2,5 l) i Patryka (2 miesiące).

Halina Piszczek ma dwóch synów mieszkających za granicą. Marek mieszka w Anglii z rodziną, Adam w Goczałkowicach, a Łukasz bywa w domu kiedy tylko może. 

 

Gdy wraca do Dortmundu albo kiedy rodzina jedzie do niego, zabiera zawsze polską kiełbasę, jego ulubione kiszone ogórki i kapustę. Sam czasem dorzuca worek ziemniaków.

Jeszcze krowę ci kupimy, będziesz trzymał na trawniku – śmieje się Halina do syna.

Bo Łukasz Piszczek uwielbia polskie mleko od małego! ;)

 

Co będzie robił za dwa lata, kiedy zakończy karierę?

3/4
Łukasz Piszczek bez koszulki na wakacjach
Instagram

Jakie plany ma Piszczek po zakończeniu kariery piłkarskiej? W 2020 roku Łukasz Piszczek planuje zakończenie kariery. Co wtedy?

 

Chce otworzyć szkółkę piłkarską w Goczałkowie, sam będzie grał w lokalnym klubie, który niedawno awansował do czwartej ligi :). Z żoną chcą wybudować dom w rodzinnej miejscowości.

Bo mimo, że mogą mieszkać w każdym miejscu na ziemi, to chcą osiąść w Polsce, są bardzo rodzinni - cieszy się Halina Piszczek.

4/4
Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski

Łukasz Piszczek ma 33 lata. W wieku 35 lat chce wrócić do Polski i zająć się szkoleniem przyszłych pokoleń piłkarzy. I wieść spokojne rodzinne życie na Śląsku. Dobry plan?