Lidia Śmigowska nie żyje

Tragiczna śmierć polityk Nowoczesnej! Miała 55 lat

Lidia Śmigowska nie żyje

Nie żyje Lidia Śmigowska, wiceprzewodnicząca partii Nowoczesna na Sądecczyźnie. 55-letnia kobieta zginęła w tragicznym wypadku samochodowym do którego doszło na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Dąbrowa w kierunku Gródka nad Dunajcem. Cztery samochody osobowe zderzyły się ze sobą - łącznie podróżowało nimi 6 osób - pięć z nich opuściło pojazdy, jedna, czyli Lidia Śmigowska, została zakleszczona w pojeździe.

 

Nie żyje Lidia Śmigowska

Trzy samochody znajdowały się na jezdni a jeden w przydrożnym rowie. Z jednego pojazdu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej oraz udzielenie  kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia ratunkowego jej załoga przejęła koordynację działań medycznych. Dostęp do zakleszczonej osoby wykonano przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po ewakuacji osoby poszkodowanej z samochodu, trwała jej dalsza resuscytacja, która nie przyniosła efektu i lekarz pogotowia stwierdził zgon. - czytamy na stronie czytamy na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, która opublikowała również wstrząsające zdjęcia z wypadku. 

Bliscy i przyjaciele Lidii Śmigowskiej są wstrząśnięci:

Zdarzyła się straszna tragedia. Jeszcze wczoraj widziałem się z Lidią, rozmawialiśmy na spotkaniu w Krakowie. Jest to ogromna strata. Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinie. Ciężko jest mi w tej chwili powiedzieć cokolwiek więcej. Jesteśmy pogrążeni w żałobie – mówi Artur Buszek, pracownik biura poselskiego Jerzego Meysztowicza z Nowoczesnej w Krakowie w rozmowie z lokalnym portalem MiastoNS.pl.

Lidia Śmigowska była absolwentką krakowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Ukończyła studia podyplomowe na UJ (historia). Była prezesem i współzałożycielką pierwszego w kraju nowosądeckiego klubu "Fifty-One" (klub międzynarodowy z siedzibą w Brukseli). Miała 55 lat.

 

Rodzinie składamy szczere kondolencje.

 

Zobacz: Śmierć bliskiej osoby: jak sobie radzić?

 

Lidia Śmigowska miała 55 lat.

Lidia Śmigowska nie żyje

 

Zdjęcia z wypadku Lidii Śmigowskiej. 

Lidia Śmigowska zginęła w wypadku

 

Lidia Śmigowska zginęła w wypadku

Więcej na temat wypadek
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43