Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Lech Wałęsa o śmierci syna Przemysława Wałęsy
Eastnews
Newsy

Lech Wałęsa dementuje informacje o tym, że jego syn popełnił samobójstwo! Zobacz, co napisał!

"Źle znosił kłamliwe napaści na Ojca", pisze były prezydent.

Przemysław Wałęsa popełnił samobójstwo? Jak podaje "Newsweek", Lech Wałęsa podczas konferencji naukowej IPN na temat Stanu Wojennego wyznał, że jego syn "skrócił sobie życie". Do tej pory nie była znana przyczyna, ani szczegółowe okoliczności śmierci Przemysława Wałęsy. Mówiło się o "niezdrowym stylu życia" i alkoholizmie. Były prezydent podczas swojego wystąpienia zasugerował, że jego syn odebrał sobie życie, ponieważ nie wytrzymał presji psychicznej.

Mój syn nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie - słowa Lecha Wałęsy z konferencji cytuje "Newsweek"

Zobacz też: Przemysław Wałęsa nie żyje. Co się stało? Są pierwsze informacje!

 

Halejcio pokazała pokój córki. Luksus! Ale zobaczcie pokoje dzieci Janachowskiej czy Rozenek!

Przemysław Wałęsa odebrał sobie życie? 

8 stycznia Przemysław Wałęsa został znaleziony martwy przez jednego z członków swojej rodziny w swoim mieszkaniu w Gdańsku. Miał 43 lata. Był jednym z pięciorga dzieci Lecha i Danuty Wałęsów. Pracował w straży granicznej. Nie udzielał się medialnie. Był żonaty, miał dwóch synów. Do tej pory oficjalnie nie podano przyczyny śmierci Przemysława Wałęsy. Poinformowano jedynie, że sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich. 

 

W czasie konferencji IPN, Lech Wałęsa niespodziewanie zabrał głos i w bardzo emocjonalnym wystąpieniu zdradził, że jego syn Przemysław odebrał sobie życie. Konferencja dotyczyła Stanu Wojennego. Były prezydent bronił się przed pomówieniami o rzekomą współpracę z służbami komunistycznymi. W swoim przemówieniu powiedział, że te oskarżenia przyczyniły się przedwczesnego zakończenia życia jego syna.

Ja jestem czysty jak łza, nigdy nie pracowałem po tamtej stronie. Kiszczak kilka razy chciał mnie zabić - mówił Lech Wałęsa.

Były prezydent w swojej wypowiedzi wspomniał profesora Sławomira Cenckiewicza, który w czasie konferencji miał wygłosić referat pt. „Przewodniczący - Noblista - Bolek - Prezydent. Kim jest naprawdę Lech Wałęsa?". Cenckiewicz jednak odwołał swoje wystąpienie. Jako powód podał niedawną tragedię w rodzinie Wałęsów. 

 

Od kilku dni Lech Wałęsa i Sławomir Cenckiewicz prowadzili ostrą dyskusję na Facebooku. Historyk dziwił się byłemu prezydentowi, że w czasie żałoby zamierza wziąć udział w konferencji. Z kolei Wałęsa wzruszająco pisał o niedawnej śmierci syna i apelował, by Cenckiewicz jednak pojawił się spotkaniu i wygłosił swój referat. 

 

ZOBACZ: Alkohol, rozwody, bezrobocie. Czy dzieci prezydenta naznaczyła jego polityczna kariera?

 

AKTUALIZCJA

 

Media od razu zaczęły relacjonować, co Lech Wałęsa powiedział na konferencji, ale były prezydent szybko zdementował informacje, które pojawiły się w mediach. Lech Wałęsa napisał na Facebooku:

Nigdzie tak nie powiedziałem, bo to nieprawda Syn nie odebrał sobie życia. Natomiast źle znosił kłamliwe napaści na Ojca i rodzinę - napisał Lech Wałęsa. 

Lech Wałęsa dementuje plotki o samobójczej śmieci syna Przemysława Wałęsy
Facebook

 

Polecamy: Lech Wałęsa w poruszającym wpisie o zmarłym synu "Jestem mu to winien jako ojciec"

 

Lech Wałęsa zasugerował, że jego syn Przemysław odebrał sobie życie. Zdementował jednak tę informację.

Lech Wałęsa
ONS

Przemysław Wałęsa zmarł 8 stycznia. Miał 43 lata. Pracował w staży granicznej. Nie udzielał się publicznie.

Przemysław Wałęsa miał 43 lata.
EastNews

 

Gwiazdy na premierze filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei"
AKPA
Newsy
Eleganckie gwiazdy na premierze filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" [FOTO]
Eleganckie gwiazdy na premierze filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" [FOTO]

Grochowska, Cielecka, Czartoryska, Torbicka i...

Znamy przyczynę śmierci Przemysława Wałęsy. Co się stało?
EastNews
Newsy
Znana jest przyczyna śmierci Przemysława Wałęsy. Co się stało?
Co mówią nieoficjalne informacje?

W niedzielę 8 stycznia zmarł syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy - Przemysław Wałęsa. W poniedziałek w Gdańsku przeprowadzono jego sekcję zwłok, aby ustalić przyczyny śmierci.    ZOBACZ NAJNOWSZE:   Lech Wałęsa w poruszającym wpisie o zmarłym synu "Jestem mu to winien jako ojciec"   Prokuratura nie chce podać bezpośredniej przyczyny, ale według "Wyborczej Trójmiasto", powodem miał być "niezdrowy tryb życia". Przyczyny śmierci Przemysława Wałęsy Według doniesień "Wyborczej", przyczyną śmierci Przemysława Wałęsy był "niezdrowy tryb życia". - Mogę jedynie potwierdzić, że sekcja wykluczyła przestępcze działanie osób trzecich - powiedziała GW prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.  Zobacz też:  Syn Lecha Wałęsy, Jarosław, potwierdził śmierć swojego brata: "Pozostajemy w ogromnym bólu". Wydał oświadczenie​   Syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy został znaleziony w niedzielę w swoim mieszkaniu w Gdańsku przez jednego z członków rodziny. Na miejsce przyjechało pogotowie. Około godziny 20 poinformowano, że Przemysław Wałęsa nie żyje.   Przemysław Wałęsa był jednym z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. W tym roku skończyłby w tym roku 43 lata P racował w straży granicznej. Był żonaty, miał dwóch synów. W przeszłości mial kłopoty z prawem za jazdę po pijanemu.   Zobacz także:  Maria Wiktoria występowała w TzG, a Jarosław jest politykiem. Kim są i co robią dzieci Lecha Wałęsy?   Przemysław Wałęsa nie udzielał się publicznie. To zdjęcie zrobiono 13 lat temu.   Przemysław Wałęsa miałby w tym roku skończyć 43 lata.

Lech Wałęsa, Przemysław Wałęsa
EastNews
Newsy
Syn Lecha Wałęsy, Jarosław, potwierdził śmierć swojego brata: "Pozostajemy w ogromnym bólu". Wydał oświadczenie
To smutna wiadomość.

Jarosław Wałęsa potwierdził śmierć swojego brata, Przemysława. W niedzielny wieczór media przekazały smutne informacje o śmierci 43-letniego syna Lecha Wałęsy. Według doniesień RMF FM ciało mężczyzny zostało znalezione przez jednego z członków rodziny w jego domu w Gdańsku. Kilka godzin później Radio Zet donosiło, że po wstępnych badaniach policja wykluczyła udział osób trzecich w śmierci Przemysława Wałęsy. Jeszcze dziś ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Jarosław Wałęsa potwierdził śmierć brata.  Rodzinny dramat potwierdził na swoim profilu na Facebooku Jarosław Wałęsa. Syn byłego prezydenta w imieniu swoich bliskich zamieścił w sieci krótki wpis w którym prosi o uszanowanie prywatności w tak trudnym dla nich czasie.    Zobacz też: Kim są i co robią teraz dzieci Lecha Wałęsy? W związku ze śmiercią Przemysława, Naszego Syna, Brata, pozostajemy w ogromnym bólu po Jego odejściu. W tym trudnym czasie, prosimy o uszanowanie naszej prywatności. - Rodzina  - napisał na oficjalnym profilu na Facebooku. Kim był Przemysław Wałęsa?   Przemysław Wałęsa urodził się w 1974 roku jako trzeci z kolei z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Polacy kojarzą go ze sprawą "pomroczności jasnej". Tym bowiem podczas procesu w 1995 roku jego obrońca tłumaczył spowodowanie przez młodego Wałęsę wypadku w stanie nietrzeźwym. Ostatecznie został za to skazany na rok i 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu. W 2003 roku znów skazano go za jazdę po pijanemu na rok w zawieszeniu na trzy lata. Zatrzymany do kontroli drogowej miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przemysław Wałęsa pracował w straży granicznej. Był żonaty, miał dwóch synów. We wrześniu ub. roku jednemu z nich - Dominikowi, postawiono zarzuty w związku z atakiem z nożem na dziewczynę. Według mediów miał ją zranić w nogę, po...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner