Lech Wałęsa o śmierci syna Przemysława Wałęsy
Eastnews

Lech Wałęsa dementuje informacje o tym, że jego syn popełnił samobójstwo! Zobacz, co napisał!

Lech Wałęsa o śmierci syna Przemysława Wałęsy
Eastnews

Przemysław Wałęsa popełnił samobójstwo? Jak podaje "Newsweek", Lech Wałęsa podczas konferencji naukowej IPN na temat Stanu Wojennego wyznał, że jego syn "skrócił sobie życie". Do tej pory nie była znana przyczyna, ani szczegółowe okoliczności śmierci Przemysława Wałęsy. Mówiło się o "niezdrowym stylu życia" i alkoholizmie. Były prezydent podczas swojego wystąpienia zasugerował, że jego syn odebrał sobie życie, ponieważ nie wytrzymał presji psychicznej.

Mój syn nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie - słowa Lecha Wałęsy z konferencji cytuje "Newsweek"

Zobacz też: Przemysław Wałęsa nie żyje. Co się stało? Są pierwsze informacje!

 

Przemysław Wałęsa odebrał sobie życie? 

8 stycznia Przemysław Wałęsa został znaleziony martwy przez jednego z członków swojej rodziny w swoim mieszkaniu w Gdańsku. Miał 43 lata. Był jednym z pięciorga dzieci Lecha i Danuty Wałęsów. Pracował w straży granicznej. Nie udzielał się medialnie. Był żonaty, miał dwóch synów. Do tej pory oficjalnie nie podano przyczyny śmierci Przemysława Wałęsy. Poinformowano jedynie, że sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich. 

 

W czasie konferencji IPN, Lech Wałęsa niespodziewanie zabrał głos i w bardzo emocjonalnym wystąpieniu zdradził, że jego syn Przemysław odebrał sobie życie. Konferencja dotyczyła Stanu Wojennego. Były prezydent bronił się przed pomówieniami o rzekomą współpracę z służbami komunistycznymi. W swoim przemówieniu powiedział, że te oskarżenia przyczyniły się przedwczesnego zakończenia życia jego syna.

Ja jestem czysty jak łza, nigdy nie pracowałem po tamtej stronie. Kiszczak kilka razy chciał mnie zabić - mówił Lech Wałęsa.

Były prezydent w swojej wypowiedzi wspomniał profesora Sławomira Cenckiewicza, który w czasie konferencji miał wygłosić referat pt. „Przewodniczący - Noblista - Bolek - Prezydent. Kim jest naprawdę Lech Wałęsa?". Cenckiewicz jednak odwołał swoje wystąpienie. Jako powód podał niedawną tragedię w rodzinie Wałęsów. 

 

Od kilku dni Lech Wałęsa i Sławomir Cenckiewicz prowadzili ostrą dyskusję na Facebooku. Historyk dziwił się byłemu prezydentowi, że w czasie żałoby zamierza wziąć udział w konferencji. Z kolei Wałęsa wzruszająco pisał o niedawnej śmierci syna i apelował, by Cenckiewicz jednak pojawił się spotkaniu i wygłosił swój referat. 

 

ZOBACZ: Alkohol, rozwody, bezrobocie. Czy dzieci prezydenta naznaczyła jego polityczna kariera?

 

AKTUALIZCJA

 

Media od razu zaczęły relacjonować, co Lech Wałęsa powiedział na konferencji, ale były prezydent szybko zdementował informacje, które pojawiły się w mediach. Lech Wałęsa napisał na Facebooku:

Nigdzie tak nie powiedziałem, bo to nieprawda Syn nie odebrał sobie życia. Natomiast źle znosił kłamliwe napaści na Ojca i rodzinę - napisał Lech Wałęsa. 

Lech Wałęsa dementuje plotki o samobójczej śmieci syna Przemysława Wałęsy
Facebook

 

Polecamy: Lech Wałęsa w poruszającym wpisie o zmarłym synu "Jestem mu to winien jako ojciec"

 

Lech Wałęsa zasugerował, że jego syn Przemysław odebrał sobie życie. Zdementował jednak tę informację.

Lech Wałęsa
ONS

Przemysław Wałęsa zmarł 8 stycznia. Miał 43 lata. Pracował w staży granicznej. Nie udzielał się publicznie.

Przemysław Wałęsa miał 43 lata.
EastNews

 

Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59