rece.jpg

Latem pamiętaj o pielęgnacji dłoni

rece.jpg

Dłonie to jedno z najbardziej podatnych na starzenie części naszego ciała, dlatego jako pierwsze zdradzają nasz wiek. Niestety to właśnie one są wciąż narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które wpływają negatywnie na kondycję skóry takich jak: wiatr, promienie UV, czy detergenty.
 
Nasze dłonie stale narażone są na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zimą zagrażają im mróz i przesuszone powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, natomiast latem promienie słoneczne, słona morska woda, chlorowana woda na basenie i klimatyzacja. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra dłoni bywa nieprzyjemnie ściągnięta, sucha i szorstka. Szybko traci swoją jędrność, gładkość i elastyczność. A z czasem na dłoniach zaczynają się pojawiać nawet zmarszczki.
 
Latem dłonie są szczególnie narażone na zaczerwienienie, pieczenie, świąd, przesuszenie lub łuszczenie naskórka. Podrażniona skóra np. słońcem podatna jest na działanie szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Jednak stosując odpowiedni krem można łagodzić to szkodliwe działanie.
 
Dlatego też marki kosmetyczne w swojej ofercie mają nie tylko kremy, ale również maseczki, peelingi, kąpiele i olejki do dłoni. Dzięki nim pomożesz skórze swoich dłoni się zregenerować oraz wyglądać pięknie.
 
Pamiętaj, że twoje dłonie są twoją wizytówką, więc jeśli dbasz o skórę twarzy pomyśl też czasem o nich.
 
Poniżej w naszej galerii znajdziesz preparaty dostępne na naszym rynku, które uznaliśmy za najciekawsze.

Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06