Męczą cię nadal widoczne blizny potrądzikowe? Masz dość przebarwień na skórze, które mimo zabiegów, nadal się pojawiają? A może chcesz skutecznie i w bezpieczny sposób usunąć tatuaż? Na wszystkie powyższe problemy rozwiązaniem jest StarWalker® – najnowszy laser marki Fotona.

Jak działa laser Fotona StarWalker®? Sprawdziliśmy!

Odwiedziliśmy gabinet kosmetyki lekarskiej Bella, by na własnej skórze przekonać się, jak działają zabiegi  wykonywane przy użyciu laserów Fotona. Właścicielka salonu, dr.n.med. Magdalena Łopuszyńska, odpowiedziała na nurtujące nas pytania i pokazała działanie laseru StarWalker®. Dowiedzieliśmy się, dlaczego lasery są tak popularne w gabinetach medycyny estetycznej i czym wyróżniają się sprzęty marki Fotona. Ich największym plusem jest bezinwazyjność oraz możliwość dostosowania do potrzeb pacjenta. Przy odpowiednim ustawieniu sprzętu trafia on celnie w źródło problemu, niwelując je i nie uszkadzając przy tym skóry dookoła.  

Fotona StarWalker® 

Kompaktowy i designerski StarWalker® to w rzeczywistości ogromny system laserowy – jest jednocześnie najwyższej klasy specjalistą w usuwaniu przebarwień, zmian naczyniowych, a także w odmładzaniu, terapii blizn, rozstępów, trądziku, a nawet w laserowej epilacji. StarWalker® wykonuje przełomowy krok w rozwoju medycyny estetycznej i laseroterapii dzięki autorskiej technologii Dopasowanego Impulsu Laserowego ASP (ang. Adaptive Structured Pulse). Jednolita wiązka laserowa to kolejna innowacja, dzięki której StarWalker® rozprowadza energię równomiernie po całym obszarze zabiegowym. Czy to ważne dla pacjenta? Dla jego bezpieczeństwa i komfortu na pewno! Dzięki jednorodnej wiązce spada ryzyko uszkodzenia naskórka i tkanek, zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia czy obrzęków na przykład  na skutek punktowego przegrzania. 

Laser Fotona StarWalker
materiały prasowe


Ultra-krótkie impulsy pikosekundowe o potężnej mocy zebrane w dłuższe sekwencje uderzają tylko i wyłącznie w te cele, które StarWalker® ma zadane, pozostawiając pozostałe fragmenty tkanek w stanie nienaruszonym. Daje to ogromną skuteczność zabiegów, a do tego redukuje do minimum ryzyko powikłań oraz pozabiegową rekonwalescencję. Ujarzmienie dużych mocy i bezpieczne ich wykorzystywanie umożliwiają tylko urządzenia renomowanych marek – koncern Fotona ma 50-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń medycznych. Specjalizuje się w systemach laserowych, stale rozwijając nowe technologie. 

Laser Fotona w walce z przebarwieniami oraz niechcianymi tatuażami

Melasma to najczęstszy rodzaj przebarwień pojawiający się na naszej skórze. Przyjmuje wygląd brązowych plam i może być wywołana przez przyjmowanie leków, zmiany hormonalne lub wiele innych przyczyn, nawet takich jak zanieczyszczenia środowiska czy zabiegi estetyczne.  Jak wygląda zabieg laserowego leczenia przebarwień MELASMA 4D? Czteroetapowy zabieg Melasma 4D od Fotony, mimo stosowania kilku technik i parametrów, trwa stosunkowo krótko. Wystarczy zarezerwować sobie ok. 30-40 minut.

Skóra jest najpierw oczyszczana z makijażu i zanieczyszczeń, a oczy zabezpieczone specjalnymi okularami. 
W pierwszym etapie personel zabiegowy wykonuje 4-6 przejść na suchej skórze. Drugi krok to cztery przejścia (poziome, pionowe i dwa skośne) wykonywane tą samą głowicą, ale w trybie FRAC3. Na tym etapie odczuwa się tylko ciepło. Po zmianie końcówki zabiegowej rozpoczyna się trzeci etap, czyli frakcjonowanie w obrębie naskórka: strzały w momencie emisji energii laserowej, a na skórze występuje punktowe krwawienie. Dodatkowo 2-3 przejścia wykonujemy w miejscach występowania przebarwień, aby przyspieszyć wymianę komórek naskórka. Czwarty etap nie jest obowiązkowy, służy tylko zamknięciu rozszerzonych naczynek (jeśli widać je w powiększeniu). Po zabiegu  skóra jest obowiązkowo chłodzona, a na jej powierzchnię nakładamy krem regenerujący naskórek. Po zabiegu Melasma 4D przez 1-3 dni występuje rumień. Zanim skóra oczyści się, przebarwienia mogą być ciemniejsze, co trwa ok. 7 dni. 

Efekty są jednak imponujące:

Laser Fotona StarWalker
materiały prasowe

Skóra po serii zabiegów jest wyraźnie gładsza, a przebarwienia zostały zdredukowane do minimum. 

Laser StarWalker świetnie sprawdza się również jako pogromca niechcianych tatuaży. Jeśli zależy ci, by w sposób skuteczny i bezinwazyjny pozbyć się tatuażu, warto wypróbować jego działanie. Dotychczas metody stosowane do usuwania permanentnych rysunków na ciele nie przynosiły zadowalających efektów, lecz laser marki Fotona działa na innej zasadzie. Wytwarza aż 4 długości fal laserowych, co umożliwia skuteczne i zaawansowane usuwanie wielokolorowych tatuaży za pomocą jednego urządzenia. Fotona łączy dwie technologie docierając do najgłębiej położonych tatuaży, nawet tych o skomplikowanym składzie chemicznym i dużej ilości barwnika.

Laser Fotona StarWalker
Mat.prasowe

Po tatuażu został niewielki, ledwo widoczny, ślad.

Jeśli szukasz zabiegów, które w sposób kompleksowy oraz bezpieczny pomogą ci w walce z niechcianymi zmianami, takimi jak przebarwienia czy blizny lub chcesz odmłodzić swoją skórę i poprawić jej wygląd, lasery marki Fotona to odpowiedź na twoje potrzeby. Polecane przez specjalistów kosmetyki lekarskiej, działają wielotorowo i skutecznie, zapewniając świetne efekty i bezinwazyjny przebieg zabiegów.

 

Artykuł powstał z udziałem marki BTL Polska