Zdjęcia z drugiej edycji Azja Express
mat. prasowe

TYLKO U NAS: Pierwsze zdjęcia z drugiej edycji "Azja Express"! Co działo się na planie?

Zdjęcia z drugiej edycji Azja Express
mat. prasowe

Gwiazdy drugiej edycji „Azja Express" były lepiej przygotowane niż ich poprzednicy. Wiedzieli, że pod wieczór, po zakończeniu zdjęć, nikt ich nie zawiezie do czystego i klimatyzowanego hotelu. Lista najbardziej nietypowych miejsc, w których spali? Dach kliniki weterynaryjnej, klasztor, lepianka, sklep, opuszczona szkoła, a nawet mleczarnia. Uczestnicy „Azja Expressu 2” byli w Sri Lance i przemierzyli południowe Indie, do Bombaju – łącznie 2,5 tys. kilometrów. W upale, w kurzu, na pace ciężarówkach albo na traktorze, czasem w samochodzie osobowym, a czasem na piechotę.

Zobacz: Ludwik Borkowski skomentował romans Marty Wierzbickiej w "Azja Express"! Co powiedział?

Każdy dzień był jedną wielką niewiadomą. Czego się bali najbardziej?

Najbardziej bałam się sensacji żołądkowych. Wiadomo, jak Europejczycy reagują na zmianę flory bakteryjnej. Ku mojemu zdziwieniu nikt się nie rozchorował. Co więcej, uczestnicy już po kilku dniach jedli rękami na ulicy z palmowych liści, żywili się surowymi owocami, a nawet pili tamtejszą wodę – mówi producentka „Azja Express" Marta Więch.

Jest to równie zaskakujące dla Joanny Przetakiewicz.

To było niesamowite. Chyba trzymała nas adrenalina – śmieje się szefowa La Manii.

Na początku podróży były przypadki oparzeń słonecznych czy lekkiego osłabienia z powodu upału. Temperatura była obezwładniająca, zawsze powyżej 30 stopni, często w okolicach 40!

Piłam dużo wody, z siedem litrów dziennie. Niewiele jadłam. Banany, ryż, ciastka, jakieś rozwodnione curry – wspomina aktorka Marta Wierzbicka.

Ponoć największym kulinarnym wyzwaniem podczas tej podróży było spróbowanie niektórych lokalnych przysmaków. „Robale” to podobno nic w porównaniu z degustacją drinków z krowiego moczu, którymi raczą się mieszkańcy Bangalur. Nie zdradzajmy jednak teraz, która z gwiazd podjęła to wyzwanie!

Zobacz: W „Azja Express” żyje za dolara dziennie, a jak wygląda dzień Joanny Przetakiewicz w Warszawie?

Michał Piróg był w parze z modelem Piotrem Czajkowskim.

Piotr Filutowski/TVN

Marta Wierzbicka wróciłaby tam raz jeszcze!

Piotr Filutowski/TVN

Zuzanna Bijoch i jej siostra Julia, a także Dorota Gardias z koleżanką szybko przyzwyczaiły się do spartańskich warunków.

Piotr Filutowski/TVN

Więcej na temat Azja Express
Przeładuj

Blanka Lipińska pilnuje Barona na planie "The Voice of Poland"?! Zobaczcie, co na to Baron!

zobacz 00:39