ciąża
Adobe Stock

Czy wiesz, które gwiazdy rodziły naturalnie? Słynne aktorki i modelki wybierają poród siłami natury.

ciąża
Adobe Stock

Zapewne każda ciężarna kobieta, która chce rodzić w sposób naturalny, stresuje się przed tym wydarzeniem. Nic dziwnego — to duży wysiłek dla organizmu. Po porodzie za to, sen z powiek spędza powrót do formy dolnych partii mięśni. Jak radzą sobie z tym gwiazdy, które rodziły naturalnie? 

Poród naturalny wśród gwiazd Hollywood

Na poród siłami natury zdecydowała się się m.in modelka Miranda Kerr. W 2011 roku urodziła Flynna, zaś w 2018 przyszedł na świat jej drugi syn, Hart. Podczas porodów starała się skupić na oddechu, by jak najbardziej kontrolować swoje ciało. Sama przyznaje, że dużo dała jej też medytacja, którą praktykowała w czasie obu ciąży. Obecnie Krerr oczekuje przyjścia na świat swojego trzeciego potomka. Czy również zdecyduje się poród siłami natury? Zobaczymy. 

Kolejną gwiazdą, która rodziła w sposób naturalny, jest aktorka Mila Kunis. O swoich przygotowaniach do tego dnia opowiedziała w The Ellen DeGeneres Show. Jej córeczka, Wyatt przyszła na świat cztery lata temu. Poród odbył się w domu, w obecności wykwalifikowanych położnych. Po tym wydarzeniu aktorka dużo czasu spędziła na ćwiczeniach, które pomagały jej wrócić do formy. Poddawała się także zabiegom, które regenerowały jej mięśnie. Dwa lata później urodziła kolejne dziecko - synka Dymitriia.  

Miranda Kerr, Mila Kunis
East News

Fot. Miranda Kerr, Mila Kunis

Jak ćwiczyć mięśnie po porodzie?

Jednym z najczęstszych problemów, z którym muszą się mierzyć kobiety po porodzie, są osłabione mięśnie dnia miednicy. Gwiazdy Hollywood nie są tu wyjątkiem! One także muszą wykonywać intensywne ćwiczenia, aby wrócić do formy. W przeciwnym razie mogą pojawić się różne konsekwencje... np. nietrzymanie moczu, które dopada wiele świeżo upieczonych mam. Na szczęście nowe technologie pozwalają szybko pozbyć się problemu. Jedną z metod popularnych wśród młodych jest krzesło EMSELLA, które wykonuje intensywny trening mięśni dna miednicy. Umożliwia to powrót do ich prawidłowej pracy już w 3 tygodnie od rozpoczęcia stosowania zabiegów. Jest wygodne i nie wymaga nawet zdejmowania ubrań!

BTL
materiały prasowe

Fot. Opuszczone mięśnie dna miednicy które dzięki zabiegowi Emsella powracają do pierwotnego położenia

Krzesło Emsella do stymulacji dna miednicy

Choć są niewielkie i ukryte głęboko w ciele, mięśnie dla miednicy mają ogromne znaczenie dla komfortu naszego życia. Ich prawidłowa praca umożliwia działanie układów: moczowego, pokarmowego i płciowego. Poza porodem mięśnie tracą swoją elastyczność z wiekiem, czy też z powodu nadmiernego wysiłku fizycznego. Ergonomiczne krzesło Emsella wykorzystuje technologię HIFEM do stymulacji wzmacniania mięśni dna miednicy. W trakcie jednego 28-minutowego treningu, krzesło wywołuje ponad 11 tysięcy skurczy o maksymalnej intensywności. W tym czasie za pomocą ćwiczeń Kegla kobieta jest w stanie wykonać tylko ok. tysiąca skurczy. Zabieg jest więc niezwykle skuteczny i wydajny. 

BTL
materiały prasowe

Fot. Kobieta przed zabiegiem Emsella

Niezależnie od tego, jaki poród planujesz, pamiętaj o odpowiednim treningu mięśni dna miednicy. Dzięki temu możesz zapobiec problemom, takim jak nietrzymanie moczu, które często występują u młodych mam. Podziel się informacją o zabiegu ze swoją siostrą lub przyjaciółką. Z pewnością będą ci wdzięczne!

Materiał powstał z udziałem marki BTL.

Więcej na temat zdrowie ciąża
Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54