Księżna Kate urodziła
ONS

Z OSTATNIEJ CHWILI: Księżna Kate URODZIŁA!

Księżna Kate urodziła
ONS

Ciąża w rodzinie królewskiej to zawsze ogromne wydarzenie medialne. Nie inaczej było w przypadku Księżnej Kate, która przez ostatnie dziewięć miesięcy była pod lupą opinii publicznej. Przypomnijmy: Ciążowe zachcianki księżnej Kate. Czym się zajada chwilę przed porodem?

W końcu jednak cały świat doczekał się wyczekiwanej wiadomości - Księżna Kate urodziła! Dosłownie 5 minut temu oficjalnie potwierdzono informację, że dzisiaj na świat przyszło zdrowe dziecko Kate i Williama - rodzice przywitali chłopca. Dziecko waży 3,9 kilogramów i urodziło się o godzinie 17.24 czasu polskiego. Jest zodiakalnym Rakiem. Jak donosi Clarence House, książę William był obecny przy narodzinach. Kate urodziła syna naturalnie. Mały książę to trzeci prawnuk królowej i jest trzeci w kolejce do tronu. Gdy na nim zasiądzie, będzie 43. władcą Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Syn księżnej Kate będzie spał w POLSKIEJ kołysce!

Chłopiec i mama czują się dobrze. Noc spędzą w szpitalu razem z księciem Williamem. Obie rodziny zostały już poinformowane o radosnym wydarzeniu. Królowa, książę Edynburga Filip, książę Walii Karol i księżna Camilla oraz książę Harry są zachwyceni wiadomością o narodzinach potomka - oznajmił Buckingham Palace. Zobacz: "Zostałem dziadkiem po raz pierwszy! To unikatowy moment"

Wiadomość o narodzinach dziecka Williama i Kate została wywieszona przed Pałacem. Podpisał ją lekarz, który odebrał poród - Marcus Setchell. Tak wygląda obwieszczenie potwierdzające narodziny księcia:

Obwieszczenie o narodzinach księcia

Szczęśliwym rodzicom gratulujemy i witamy na świecie kolejnego członka rodziny królewskiej!

Zobacz: Jak wygląda ceremonia po narodzinach dziecka książęcej pary?

Radośni księżna Kate i książę William

Zobacz też jedne z ostatnich zdjęć ciężarnej Księżnej Kate tuż przed porodem:

Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54