Książę Karol, księżna Diana, William i Harry w dzieciństwie
East News
Zobacz bliznę Williama!
1/4
Książę Karol, księżna Diana, William i Harry w dzieciństwie
East News

 

Książę William nie miał łatwego dzieciństwa. Choć wychowywał się w pałacach i niczego mu nie brakowało, musiał pogodzić się najpierw z rozwodem rodziców, a potem ze śmiercią mamy, księżnej Diany. W młodym wieku przeżył jeszcze jedną trudną sytuację - miał poważną operację. 3 czerwca 1991 roku, gdy książę William miał 9 lat, został uderzony przez kolegę ze szkoły kijem golfowym! Jego ochroniarz szybko wezwał pomoc i William od razu trafił do szpitala w Berkshire. Tam okazało się, że ma pękniętą czaszkę z lewej strony! Od razu podjęto decyzję o operacji i następca brytyjskiego trafił do Great Ormond Street Hospital. Gdzie w tym czasie byli jego rodzice? Dlaczego zachowanie księcia Karola wywołało wtedy tak dużo emocji w mediach? Zobacz kolejny slajd!

Polecamy: Księżna Diana cztery razy próbowała popełnić samobójstwo! Raz, gdy była w ciąży z Williamem!

2/4
Książę William ma bliznę
East News

 

Ze szpitala w Berkshire, książę William został przewieziony do Great Ormond Street Hospital, gdzie miał przejść operację. Do szpitala karetką pojechała z nim księżna Diana. Z kolei ojciec księcia William, książę Karol przyjechał do szpitala ze swojej posiadłości w Highgrove. Po operacji, która trwała 70 minut, Karol został przez chwilę z synem, a następnie udał się na umówione spotkanie do opery! Książę uznał, że mimo sytuacji z Williamem, nie powinien odwoływać zaplanowanej wizyty. Jego obecność w operze zadziwiła wszystkich, choć książę zapewniał gości, że stan jego syna nie jest zły, a on sam jest cały czas w kontakcie z Dianą. Prasa i tak skrytykowała go za jego zachowanie! Zwłaszcza, że Diana spędziła z synem w szpitalu dwa dni.

A co o całym tym zdarzeniu mówił sam William?

Zobacz: Księżna Diana była chorobliwie zazdrosna o Williama! Nie uwierzycie, co zrobiła

3/4
Książę William blizna
East News

Williamowi po operacji została blizna, którą nazywa “Blizną Harry'ego Pottera”.

- Czasem świeci i wtedy ludzie ją widzą. Zostałem uderzony kijem golfowym w czasie gry z moim kolegą. Byliśmy na polu golfowym i nagle następną rzeczą, którą pamiętam jest to, że znikąd pojawia się kij golfowy siódemka, który uderza mnie w głowę - powiedział William w jednym z wywiadów.

4/4
Książę William blizna
East News

Po jakimś czasie wyszło na jaw, że książę Karol nie powiadomił królowej Elżbiety II, o tym co zdarzyło się Williamowi. O wszystkim dowiedziała się po czasie, a do tego nie powiedziano jej, jak poważna była operacja Williama. Dopiero Diana powiedziała jej, że o tym, że William miał pękniętą czaszkę i przeszedł skomplikowaną operację.

Wiedzieliście, że William ma bliznę na czole?