Księżna Kate, Książę William i ich syn George
Facebook

Zbliża się koniec roku. Jest to najlepszy czas, aby podsumować to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Brytyjski dziennik "Metro" zrobił zestawienie najczęściej szukanych haseł w internecie według Yahoo. Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu został książę George, syn księcia Williama i księżnej Kate.

Najmłodszy następca brytyjskiego tronu choć ma zaledwie niespełna pół roku od samego momentu poczęcia wywoływał w mediach ogromne poruszenie. Ciążę Kate Middleton śledził cały świat, narodziny księcia Georga na żywo pokazywały największe informacyjne stacje telewizyjne.

- "Yahoo! Year in Review" to fascynujące narzędzie pozwalające śledzić nasze codzienne nawyki i trendy społeczne. W tym roku najbardziej fascynowały nas narodziny księcia Jerzego, na dalszych miejscach znalazła się nieprzemijająca miłość do gadżetów i piłki nożnej - komentuje wyniki wydawca serwisu Yahoo! Nick Petche.


"Metro" podaje, że słowa związane z synem księcia Williama były częściej wpisywane niż zapytania o popularny serial "Gra o tron" czy największą skandalistkę ostatnich miesięcy Miley Cyrus. W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych haseł przez Brytyjczyków znalazł się również Andy Murray (mistrz Wimbledonu) klub sportowy Arsenal Londyn oraz urządzenia iPhone i czytnik Kindle.

Raport zwraca uwagę, że ogólnie informacje dotyczące rodziny królewskiej w tym roku były częściej wyszukiwane przez internatów niż hasła związane z cenami nieruchomości. Co w Anglii jest sporym zaskoczeniem.

Jesteśmy bardzo ciekawi, kto w tym roku zwyciężył w podobnym zestawieniu w Polsce? Przypomnijmy, że rok temu były to Natalia Siwiec i Ewelina Lisowska. Zobacz: Czego Polacy szukali najczęściej w internecie w 2012 roku?

Zmęczona księżna Kate bez makijażu: