Krzysztof Penderecki nie żyje
East News

Krzysztof Penderecki nie żyje! Wybitny kompozytor miał 86 lat

Krzysztof Penderecki nie żyje
East News

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów ogromnego talentu znanego kompozytora. Krzysztof Penderecki nie żyje, o czym poinformowała jego rodzina. Wybitny kompozytor zmarł w niedzielę nad ranem. Krzysztof Penderecki miał 86 lat.

ewydanie

Kim był Krzysztof Penderecki?

W niedzielny poranek Radio Kraków podało informację, że nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Krzysztof Krawczyk urodził się Dębicy w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Od dzieciństwa związany był z muzyką. Krzysztof Penderecki grał na fortepianie oraz na skrzypcach. W wieku zaledwie 8 lat zaczął pisać swoje pierwsze kompozycje. 

Po ukończonych studiach zyskał międzynarodowy rozgłos dzięki oryginalnym utworom, w których wykorzystywał niekonwencjonalne techniki artykulacji, na przykład stukanie w denko instrumentów smyczkowych. Skomponował setki pięknych melodii. Krzysztof Penderecki stworzył także muzykę do takich filmów, jak choćby "Katyń" Andrzeja Wajdy czy też "Lśnienie" Stanleya Kubricka. 

Kompozytor był dwukrotnie żonaty. Z małżeństwa z Barbarą Penderecką doczekał się córki Beaty. Z kolei ze związku z Elżbietą Penderecką narodzili się Łukasz oraz Dominika.

Całej rodzinie składamy szczere kondolencje!

Krzysztof Penderecki nie żyje
East News

 

Więcej na temat Krzysztof Penderecki
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39