Krzysztof Penderecki nie żyje
East News
Newsy

Krzysztof Penderecki nie żyje! Wybitny kompozytor miał 86 lat

Nie żyje Krzysztof Penderecki. O śmierci kompozytora poinformowała rodzina

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów ogromnego talentu znanego kompozytora. Krzysztof Penderecki nie żyje, o czym poinformowała jego rodzina. Wybitny kompozytor zmarł w niedzielę nad ranem. Krzysztof Penderecki miał 86 lat.

ewydanie

Katarzyna Figura o swojej roli w filmie "Dziewczyny z Dubaju"! "Gram naprawdę potworną postać"

Kim był Krzysztof Penderecki?

W niedzielny poranek Radio Kraków podało informację, że nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Krzysztof Krawczyk urodził się Dębicy w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Od dzieciństwa związany był z muzyką. Krzysztof Penderecki grał na fortepianie oraz na skrzypcach. W wieku zaledwie 8 lat zaczął pisać swoje pierwsze kompozycje. 

Po ukończonych studiach zyskał międzynarodowy rozgłos dzięki oryginalnym utworom, w których wykorzystywał niekonwencjonalne techniki artykulacji, na przykład stukanie w denko instrumentów smyczkowych. Skomponował setki pięknych melodii. Krzysztof Penderecki stworzył także muzykę do takich filmów, jak choćby "Katyń" Andrzeja Wajdy czy też "Lśnienie" Stanleya Kubricka. 

Kompozytor był dwukrotnie żonaty. Z małżeństwa z Barbarą Penderecką doczekał się córki Beaty. Z kolei ze związku z Elżbietą Penderecką narodzili się Łukasz oraz Dominika.

Całej rodzinie składamy szczere kondolencje!

Krzysztof Penderecki nie żyje
East News

 

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
Tren Ofiarom Hiroszimy, piramida Maslowa, Alpy Transylwańskie - pytania z Milionerów. Znasz odpowiedzi?
"Tren Ofiarom Hiroszimy", piramida potrzeb Maslowa i Alpy Transylwańskie. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedzi na pytania z 271. odcinka "Milionerów".

Kompozytor utworu "Tren Ofiarom Hiroszimy", piramida potrzeb Maslowa i Alpy Transylwańskie. Tych zagadnień dotyczyły najtrudniejsze pytania 271. odcinka "Milionerów". Uczestnik mógł wygrać 250 tysięcy złotych, jednak nie podjął ryzyka. Znalibyście odpowiedź? Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka programu "Milionerzy". Kto skomponował "Tren ofiarom Hiroszimy"? A: Wojciech Kilar B: Krzysztof Penderecki C: Henryk Mikołaj Górecki D: Karol Szymanowski Poprawna odpowiedź: B. Krzysztof Penderecki. "Tren Ofiarom Hiroszimy" został skomponowany przez Krzysztofa Pendereckiego w 1960 roku. Początkowo nosił inną nazwę, a mianowicie 8’37’’ (czas trwania utworu), jednak z czasem nazwa została zmieniona na "Tren - Ofiarom Hiroszimy". Utwór został wykorzystany między innymi w filmie "Lśnienie Kubricka" oraz kultowym serialu "Miasteczko Twin Peaks". Jakie potrzeby są podstawą piramidy Maslowa? A: samorealizacji B: szacunku i uznania C: fizjologiczne D: miłości i przynależności Poprawna odpowiedź: C. fizjologiczne. Piramida Maslowa to teoria hierarchii potrzeb, w której wyróżnia się pięć grup ludzkich potrzeb: potrzeby fizjologiczne, potrzebę bezpieczeństwa, potrzebę miłości, potrzebę szacunku, a także potrzebę samorealizacji. U podstawy piramidy Maslowa znajdują się potrzeby najbardziej podstawowe, czyli potrzeby fizjologiczne. Alpy Transylwańskie to: A: Alpy Wschodnie B: Karpaty Południowe C: Tatry Zachodnie D: Masyw Centralny Poprawna odpowiedź: B. Karpaty Południowe. Alpy Transylwańskie to często używana nazwa Karpat Południowych w Rumunii. W co...

Dziennikarz Krzysztof Leski nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Krzysztof Leski. Znany dziennikarz został zamordowany!
Krzysztof Leski został zamordowany. Jego oprawca jest już w rękach policji. Kim jest morderca dziennikarza?

Nie żyje znany dziennikarz Krzysztof Leski. Jak donosi serwis TVN24, mężczyzna został zamordowany. Kto stoi za tą okrutną zbrodnią? Okazuje się, że Krzysztof Leski bardzo dobrze znał swojego oprawcę. Poznajcie szczegóły tej przerażającej sprawy! Krzysztof Leski został zamordowany Choć Krzysztof Leski od lat nie pracował w zawodzie, jego działalność dziennikarska na stałe zapisała się w historii polskich mediów. Niestety, właśnie dotarła do nas smutna wiadomość. Krzysztof Leski nie żyje. Dziennikarz został zamordowany. Kto stoi za tą zbrodnią? Okazuje się, że na policję zgłosił się 24-letni mężczyzna, który miał się przyznać do tego makabrycznego czynu. Mężczyzna został zatrzymany w Krakowie, aktualnie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Warszawie. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego prokurator przystąpi do wykonywania czynności procesowych z zatrzymanym, prawdopodobnie jeszcze dziś - zdradza Łukasz Łapczyński, rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie w rozmowie z serwisem TVN24. Czy Krzysztof Leski znał swojego oprawcę? Okazuje się, że tak. Panowie znali się ponoć od jesieni 2019 roku. Przez ostatnich kilka miesięcy podejrzany mieszkał nawet w mieszkaniu Krzysztofa Leskiego. Kim był Krzysztof Leski? Krzysztof Leski swoją przygodę z mediami zaczynał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, gdzie był redaktorem naczelnym "Biuletynu Informacyjnego NZS" na Politechnice Warszawskiej. W 1989 roku zaczął pracę w "Gazecie Wyborczej". Po dwóch latach rozpoczął swoją przygodę w TVP, gdzie spędził ponad dziesięć lat. Był również korespondentem brytyjskich mediów. Pracował dla "Daily Telegraph" oraz BBC.  Rodzinie dziennikarza składamy szczere kondolencje  

Ewa Bem na nagraniu programu Hala Odlotów
East News
Newsy
Kolejny dramat Ewy Bem: nie żyje brat artystki! Tworzył z nią kultową grupę
Kolejny dramat Ewy Bem: nie żyje brat artystki! Tworzył z nią kultową grupę

Nie żyje Aleksander Bem ! Brat uwielbianej przez fanów Ewy Bem zmarł 17 lipca w wieku 71 lat. O jego śmierci poinformowało Jazz Forum. Administratorzy strony za pośrednictwem Facebooka przekazali smutną wiadomość dotyczącą znanego muzyka. Dziś w nocy. 17 lipca 2019, zasnął na zawsze, po długiej chorobie, we Freiburgu, w Niemczech, Alek Bem, 71lat, brat Ewy i Jarka, wspaniały perkusista, wokalista, kompozytor, założyciel i współlider legendarnego zespołu Bemibek (Alek, Ewa Bem, Andrzej Ibek, Tadeusz Gogosz), a następnie Bemibem. Mieszkał w Niemczech prawie 40 lat. Żegnaj, Alek! Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia- czytamy na Jazz Forum na Facebooku.  Aleksander Bem był współzałożycielem zespołu Bemibek, w którym występowała również Ewa Bem. Z czasem grupa zmieniła nazwę zespołu na Bemibem. Grupa stworzyła takie hity jak: "Podaruj mi trochę słońca" czy "Nie bójmy się wiosny".  To kolejna tragedia w rodzinie Ewy Bem Pod koniec września 2017 roku Ewa Bem przeżyła największą tragedię, jaka może spotkać rodzica. Artystka straciła swoją ukochaną córkę Pamelę. 39-latka zmarła na gelajaka. Pamela Bem-Niedziałek osierociła dwójkę małych dzieci. Ewa Bem skupia się teraz na swoich najbliższych - przede wszystkim na wnukach.  Po śmierci córki Ewa Bem zawiesiła swoją karierę i zniknęła z życia w show-biznesie. Niestety, teraz po blisko dwóch latach od tamtych tragicznych wydarzeń Ewa Bem straciła również swojego brata Aleksandra.  Bliskim artysty składamy kondolencje.  Aleksander Bem nie żyje.   

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner