Już jutro w warszawskim Muzeum Narodowym startuje wystawa „Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi” poświęcona ikonografii władzy politycznej od starożytności po współczesność: ludzi, trybów sprawowania, systemu hierarchii, instytucji i ceremonii władzy.

Jednym z elementów wystawy będą stroje, które są niezmiernie ważne w postrzeganiu osób i ich hierarchizacji. Na wystawie będzie można podziwiać kreację starożytnych władców, a nawet dzisiejsze portrety m.in. Lady Gagi. Wśród nich znajdują się również te pochodzące z kolekcji La Manii. Marka  specjalnie na wystawę " Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi " przygotowała suknię haute couture wraz z nakryciem głowy. Projekt sukni zainspirowała twórczość słynnej architekt Zahy Hadid. Zachowana została jednak charakterystyczna dla La Manii linia. Toczek  z piór wykonano w Paryżu w atelier Maison Legeron, słynącego ze współpracy z domami mody Dior, czy Givenchy.

Specjalnie dla was pokazujemy zdjęcia z oficjalnego bloga Joanny Przetakiewicz (lamaniabyjoanna.eu) z przygotowań do ekspozycji.

Więcej będziecie mogli obejrzeć w muzeum aż do 23 września 2012 roku.

jm