Koronawirus w Polsce
East News

Lekarz z Kielc zarażony koronawirusem nie żyje. Według lokalnych gazet odebrał sobie życie

Koronawirus w Polsce
East News

Nie żyje prof. Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, mając zaledwie 54 lata. Był zakażony koronawirusem, jednak przyczyny śmierci są inne. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, 18.03: ile jest osób chorych? Dziś pacjent zero opuszcza szpital!

Nie żyje profesor Wojciech Rokita

Informację o śmierci prof. Wojciecha Rokity opublikowała kielecka "Gazeta Wyborcza". Profesor był zakażony koronawirusem, po tym jak w ubiegłym tygodniu wrócił do Polski z urlopu. Kielecki szpital zapewniał, że zakażony wirusem lekarz nie miał kontaktu z pacjentami. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" przyczyną jego śmierci było prawdopodobnie samobójstwo. To jednak nieoficjalne informacje.

Bezpośrednią przyczyną nie było zakażenie koronawirusem. Przyczyna była inna, ale nie chcę o niej mówić. Odszedł wspaniały lekarz - powiedział podczas specjalnej konferencji dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Bartosz Stemplewski

Prof. Wojciech Rokita był doskonale znany w regionie świętokrzyskim.  Był wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", prof. Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa szpitala na Czarnowie, w wcześniej pracował w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem! Miała zaledwie 57 lat

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04