Adam Niedzielski, minister zdrowia
East News

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia ogłosił, że najgorsze już za nami, ale specjaliści mówią wprost: "To nie wskazuje wcale na poprawę!"

Adam Niedzielski, minister zdrowia
East News

Specjaliści skomentowali wypowiedź ministra zdrowia, który mówiąc o pandemii koronawirusa głośno przyznał. że najgorsze już za nami. Czy neurochirurg i były wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Maksymowicz oraz kierownik Kliniki Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Szpitala MSWiA, Andrzej Fal podzielają optymizm Adama Niedzielskiego? 

Specjaliści komentują słowa ministra zdrowia

W miniony wtorek, 17 listopada, odbyła się konferencja prasowa szefa kancelarii premiera i ministra zdrowia, którzy mówili o stabilizacji wzrostu zachorowań na koronawirusa. Adam Niedzielski przed kamerami przyznał, że wydaje się, że najgorsze jest już za nami.

Teraz jesteśmy w poziomie stopniowej stabilizacji i chyba możemy teraz uśmiechnąć się i ostrożnie stwierdzić, że najgorsze jest za nami - mówił szef Ministerstwa Zdrowia. 

Jak specjaliści komentują wypowiedź ministra zdrowia? Czy ich zdaniem Adam Niedzielski miał rację mówiąc, że najgorsze jest już za nami? Czy neurochirurg Wojciech Maksymowicz, który pracuje obecnie w olsztyńskim szpitalu, również powiedziałby dziś takie słowa?

Ja bym tak nie powiedział, myślę, że świętej pamięci profesor Religa też by tak nie powiedział- człowiek z charyzmą i taki, który wiedział, co znaczy odpowiedzialność za tego typu słowa- Wojciech Maksymowicz powiedział w programie "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24.

W podobnym tonie wypowiedział się również profesor Andrzej Fal, kierownik Kliniki Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Szpitala MSWiA. Jak komentuje wypowiedź ministra zdrowia?

Na uśmiech sardoniczny, sarkastyczny i każdy inny rodzaj uśmiechu zawsze sobie możemy pozwolić - w programie "Tak jest" w TVN24 mówił profesor Andrzej Fal. Natomiast tutaj, w przypadku pandemii, nie widzę jeszcze powodów do uśmiechu. Bo oscylacja średniej siedmiodniowej, średniej kroczącej, wokół liczby 23-24 tysiące absolutnie nie wskazuje na żadną poprawę.

Warto zwrócić również uwagę na to, że dziś, 18 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu minionej doby zmarły aż 603 osoby - najwięcej od początku pandemii. 

Zobacz także: Całkowity lockdown to "realny scenariusz"! Decyzja zapadnie jednak tuż przed Bożym Narodzeniem?!

Specjaliści skomentowali słowa ministra zdrowia.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

Lekarze nie podzielają zdania szefa Ministerstwa Zdrowia o sytuacji w Polsce.

koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48