Sklepy zostaną zamknięte

Koronawirus w Polsce: Będą ograniczenia w sklepach. Zmienią się godziny otwarcia? Jest komentarz! 

Sklepy zostaną zamknięte

Sklepy będą otwarte dłużej? Czy w związku z obostrzeniami branża handlowa podejmie decyzję o zmianie godzin otwarcia sklepów? Jest komentarz Piotra Araka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Co przewiduje ekspert? Wprowadzone obostrzenia skomentował również Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu. Jak ocenia m.in. godziny dla seniorów? Sprawdźcie!

Jak branża handlowa zareaguje na obostrzenia?

W związku coraz większą liczbą osób zakażonych na koronawirusa władze w Polsce zapowiedziały wczoraj (15 października) kolejne obostrzenia. Premier i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili, że już od 17 października (sobota) w strefach czerwonych zostanie wprowadzony m.in. zakaz organizowania wesel, a uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauczania zdalnego. W całej Polsce zostaną zamknięte baseny i siłownie, a lokale gastronomiczne będą działać w wyznaczonych godzinach - od 6.00 do 21.00- po tym czasie można zamawiać posiłki na wynos. Zmiany dotycząc również branży handlowej. W strefie czerwonej będą ograniczenia do 5 osób na jedną kasę. 

Jak na obostrzenia zareaguje branża handlowa? Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego w rozmowie z portalem money.pl przewiduje, że w czerwonej strefie wydłużą się godziny otwarcia sklepów.  

(...) firmy będą musiały wydłużyć okres obsługi klientów, ponieważ obsłużenie tej samej ilości konsumentów przez sklepy będzie zajmować od teraz więcej czasu- powiedział Piotr Arak. 

Przypominamy, że sieć sklepów Biedronka już kilka dni temu wydłużyła godziny otwarcia. Na wprowadzone obostrzenia zareagował również Lidl. 

(...) Od czwartku – 15 października – będą obowiązywały jeszcze dłuższe godziny funkcjonowania części obiektów Lidl Polska- czytamy na Facebooku. 

A jak wprowadzenie ostatnio godzin dla seniorów komentuje Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu?

Godziny dla seniora to nie jest dobry pomysł, o czym mówiliśmy wielokrotnie. Tak naprawdę jest to rozwiązanie konfliktogenne, dezorganizujące pracę sklepów i niewspierające - wbrew pozorom - osób starszych - ocenił w rozmowie z money.pl.

A Wy, co sądzicie o wprowadzonych obostrzeniach?

Zobacz także: Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne!

Władze wprowadziły obostrzenia w sklepach ze stref czerwonych.

Sklepy w Wielkanoc - kiedy czynne

Czy w związku z tym zostaną wydłużone godziny otwarcia sklepów?

East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48