Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News
Newsy

Ilu polskich ministrów zaraziło się koronawirusem? Są wyniki badań!

U ministra środowiska Rafała Wosia w poniedziałek potwierdzono koronawirusa. W związku z tym przebadani zostali wszyscy ministrowie, którzy mieli z nim styczność. Jak wygląda ich sytuacja? Poinformował o tym na specjalnym briefingu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dostaję wiele pytań o sytuację w rządzie. Jak państwo wiecie pan minister Woś ma pozytywny wynik testu. Jest chory na Covid, czuje się dobrze. Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z panem ministrem Wosiem zostały zbadane przez służby sanitarne - mówił minister.

On sam nie miał styczności z Wosiem, nie musiał więc być poddawany badaniom.

Grupa, która była na Radzie Ministrów została przebadana, wszystkie wyniki są ujemne - dodał Szumowski.

Jak tłumaczył, osoby ze służb newralgicznych dla państwa, jeśli miały styczność z osobą z koronawirusem, aby jak najszybciej przywrócić je do pracy, kierowane są na 7-dniową kwarantannę. Opuszczają ją po kolejnych badaniach wykluczających chorobę.

Dziennikarze pytali też ministra o stan zdrowia współpracowników prezydenta.

Na razie nie mamy zadnych sygnałów o wyniku pozytywnym badania w najbliższym otoczeniu pana prezydenta - stwierdził.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda ze względu na potwierdzenie wirusa u ministra Wosia odwołał posiedzenie Rady Gabinetowej. 

Mieliśmy omawiać wraz z rządem kwestie gospodarcze związane z pakietem dla gospodarki. Natomiast, jak państwo wiecie, ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów miał dodatni wynik badania i to wywołało konieczność uruchomienia odpowiednich procedur. Po konsultacjach z ministerm zdrowia i panem premierem podjąłem decyzję, że rada gabinetowa nie odbędzie się. Kwestia bezpieczeństwa jest najbezpieczniejsza - mówił prezydent.

Rada Gabinetowa zwoływana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla omówienia spraw szczególnie ważnych dla naszego państwa. Składa się z konstytucyjnych ministrów, którzy obradują pod przewodnictwem prezydenta. Dzisiejsze posiedzenie miało dotyczyć pomocy państwa dla ludzi i biznesów, którzy przez koronawirusa stracili możliwość zarobku. M.in. zawieszeniu rat kredytów.

Prezydent zapowiedział, że Rada Gabinetowa może się odbyć jutro. Dziś zapowiedziano badania wszystkich ministrów, którzy mieli kontakt z zarażonym ministrem Wosiem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, 16.03. Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. Ile chorych w Polsce?

Prezydent Andrzej Duda
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Minister środowiska Michał Woś ma koronawirusa
EastNews
Newsy
Minister środowiska Michał Woś zarażony koronawirusem relacjonuje przebieg choroby: "Czuję się coraz gorzej!"
Koronawirus w Polsce. Michał Woś ma koronawirusa. Jak się czuje? Polski polityk na wysokim szczeblu ma koronawirusa. Jak jest jego stan?

Michał Woś, minister środowiska, na swoim Twitterze poinformował kilka dni temu, że ma koronawirusa. 29-letni polityk miał wcześnie kontakt z osobą zakażoną, dlatego zdecydował się na badanie. Wynik okazał się pozytywny: Po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - napisał polityk na swoim profilu. Jak się czuje Michał Woś? Minister środowiska postanowił zrelacjonować swoje odczucia: Dziękuję za życzenia zdrowia ze wszystkich stron! Pytacie jak się czuję: gorzej. Ale wciąż zostaję w domu.  Gdyby porównywać to wczoraj jak przy lekkim przeziębieniu, a dziś jak przy porządnej grypie. Proszę o wyrozumiałość, nie mam siły na odp na telefony i prośby o wywiady - podsumował we wtorek wieczorem Woś. Michał Woś, minister środowiska, zakażony koronawirusem Czy Michał Woś miał kontakt z pozostałymi członkami rządu? Rzecznik rządu Piotr Müller napisał: Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia. Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom. 5 marca Michał Woś miał kontakt z prezydentem, Andrzejem Dudą, podczas wręczenia nominacji. Czy prezydent znalazł się przez to w grupie ryzyka? Według wszelkich badań okres wylęgania koronawirusa to 14 dni. Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, na swoim Twitterze napisał: Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji Panu Ministrowi Michałowi Wosiowi, Prezydent RP Andrzej Duda nie miał z Panem Ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia potwierdza!
Koronawirus w Polsce! Minister Zdrowia potwierdza!

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji zwołanej na godzinę 8.00 rano potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce : W nocy otrzymaliśmy pierwsze dodatnie wyniki. Poinformowałem pana premiera, pana prezydenta. Jest to pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze. Wszystkie procedury zadziałały - powiedział Szumowski. Kim jest pacjent z koronawirusem w Polsce? Pacjent natychmiast po wystąpieniu niepokojących objawów zgłosił się do lekarza. Obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Wrócił do Polski z Niemiec. Na chwilę obecną czuje się dobrze. Minister Zdrowia dodał też, że wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym pacjentem, zostały poddane kwarantannie. Jest to mężczyzna z Niemiec. Na chwilę obecną jest to jeden człowiek. Pacjent czuje się dobrze, wszystkie osoby, które miały kontakt, zostały objęte kwarantanną domową - zapewnia Łukasz Szumowski.  Na pytanie dziennikarzy, czy pacjent z koronawirusem jest seniorem, minister zdrowia odpowiedział: Nie jest z grupy bardzo wysokiego ryzyka. (...) Pozwólmy pacjentowi w spokoju wracać do zdrowia, nie wywierajmy presji na jego rodzinę - dodał Łukasz Szumowski. Okazuje się, że w tym przypadku wszelkie procedury zadziałały doskonale, a kontakt zarażonego pacjenta z innymi osobami został maksymalnie ograniczony. Minister Zdrowia podziękował służbom, które zadziałały prawidłowo: Dziękuję wszystkim zaangażowanym, bo wszystko przebiegło książkowo. Lekarz rodzinny potwierdził wysokie ryzyko zarażenia koronawirusem i polecił skontaktowanie ze służbami sanitarnymi, które natychmiast wysłały po pacjenta karetkę. Jakie są wyniki testów na koronawirusa u uczennic z Polic? Druga  informacja, jaką minister zdrowia...

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w maseczce
East News
Newsy
Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Jak się czują były minister zdrowia i jego rodzina? Są nowe informacje! 
Media przekazały nowe informacje dotyczące stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego, który został zakażony koronawirusem!

Media przekazały nowe informacje dotyczące stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego, który został zakażony koronawirusem!  Jak się czuje były minister zdrowia? Kto z jego bliskich otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i jak medialne doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego komentuje rzecznik Ministerstwa Zdrowia? Nowe informacje dotyczące Łukasza Szumowskiego Wczoraj, w poniedziałek 28 września, portal Onet.pl jako pierwszy poinformował, że Łukasz Szumowski został zakażony koronawirusem. Okazało się wówczas,  że były minister zdrowia, który spędził wakacje w Hiszpanii, zaraził się już po powrocie do Polski. Portal informował także, że koronawirusa wykryto również u kilku osób z rodziny Szumowskiego. Teraz media przekazały nowe informacje w tej sprawie! Dziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych informacji według których koronawirusem zostali zakażeni rodzice Łukasza Szumowskiego i jego najmłodsza córka- żona i synowie byłego ministra zdrowia mają ponoć negatywny wynik testu.  O zakażeniu pierwszy dowiedział się ojciec Łukasza Szumowskiego, u którego badanie na COVID-19 wykonano w szpitalu- czytamy na RMF24.pl. Na szczęście, jak informują dziennikarze RMF FM, Łukasz Szumowski i jego bliscy czują się dobrze.  Doniesień dotyczących byłego ministra zdrowia nie chciał komentować rzecznik MZ. Jak Wojciech Andrusiewicz zareagował, kiedy na konferencji prasowej usłyszał pytanie o Łukasza Szumowskiego? Jest osobą prywatną, proszę kierować pytania do byłego już ministra zdrowia- powiedział krótko rzecznik MZ. Łukaszowi Szumowskiemu i jego bliskim życzymy dużo zdrowia. Zobacz także:  Rodzice odmawiają mierzenia temperatury i noszenia maseczek przez ich dzieci w szkołach! Apele dyrekcji nie pomagają... Według medialnych...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner