Kora sprzedała mieszkanie
Newsy

Kora sprzedaje mieszkanie, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem

Kora sprzedaje mieszkanie, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem

Kora wciąż walczy z nowotworem! Wokalistka poprosiła niedawno fanów o wsparcie finansowe, ponieważ potrzebuje kuracji, która miesięcznie kosztuje ponad 24 tysiące złotych! Kora bierze lek o nazwie olaparib, który jest dla niej jedynym ratunkiem w chorobie. Niestety, lek nie jest refundowany w Polsce.

Paulina Sykut zachwyciła jako Kora w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

Heroiczna walka Kory o życie

Kora robi wszystko, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem. Dlatego też wraz z mężem, Kamilem Sipowiczem, zdecydowali się sprzedać mieszkanie w Warszawie, warte około milion złotych. Jak mówi sama wokalistka, pieniędzy starczy jej na 3 lata kuracji:

Lek kosztuje 24 tys. miesięcznie. Rocznie jest to około 300 tys. Dlatego nasze mieszkanie starczy mi na trzy lata. A wyobrażam sobie, że można żyć dłużej - wyznała Kora w "Faktach" TVN.

Jak mówi w rozmowie z „Show" Kamil Sipowicz, przerzuty zostały opanowane, ale trzeba ciągle uważać. Przyznał, że odkąd Kora bierze leki (łyka 16 tabletek dziennie!), czuje się lepiej:

Przerzuty zostały opanowane dzięki operacjom i chemioterapii, ale licho nie śpi. Po to właśnie bierze olaparib, który blokuje nowotwór. Mamy nadzieję, że nam tego leku wystarczy. Martwimy się, czy będziemy mieć na kolejną kurację. Teraz żona czuje się dobrze, chociaż jest osłabiona, bo kilka dni temu zaczęła brać ten lek i na początku tak to wygląda. Łyka 16 tabletek dziennie - mówi Sipowicz.

Kora jest oburzona, że lek nie jest refundowany w Polsce.  Z rakiem tego samego typu zmaga się 200 kobiet w Polsce:

To jest opresja, to jest ból, to jest po prostu piekło! Jeżeli można w tym piekle ulżyć, to nie wbijajmy tego Polaka ciągle do tego kotła. Nie stójmy nad tym kotłem! Niech NFZ nie stoi nad tym kotłem! Niech nas nie wbija do tego kotła! Nie dlatego ja jestem tutaj, bo chcę, żeby ludzie wpłacali na moją skarbonkę. Tylko jestem tutaj po to, i jasno mówię: po to, że to jest lek, który powinien być refundowany! Koniec, finito, basta! I to już dawno! - mówiła.

Życzymy Korze dużo sił!

 

Zobacz także: Uratuje ją cud roztoczański!? Kora znalazła terapię wspomagającą leczenie nowotworu...

 

Kora walczy z rakiem.

Kora Jackowska na planie spotu Must Be The Music
East News

Kora prosi o wsparcie finansowe.

Kora w finale MBTM 9

Kora prosi o finansowe wsparcie
Newsy
Kora prosi fanów o finansowe wsparcie! Ile kosztuje jej miesięczne leczenie?
Kora prosi fanów o finansowe wsparcie! Ile kosztuje jej miesięczne leczenie?

Kora prosi fanów o finansowe wsparcie! Wokalistka od 3 lat walczy z nowotworem jajnika. Przeszła już kilka operacji, a teraz musi przyjmować drogi lek, który może uratować jej życie. Niestety, Kory na to nie stać, ponieważ miesięczna kuracja kosztuje... 24 tys. złotych! Kora prosi o finansowe wsparcie Na stronie fundacji onkologicznej Alivia pojawiło się oświadczenie Kory, która pisze o swojej walce z chorobą i kuracji za 24 tys. złotych miesięcznie. Nie stać ją na lek nowej generacji, który może uratować jej życie: Nazywam się Kora (Olga Sipowicz). Jestem piosenkarką,  żoną, matką i babcią. Od trzech lat choruję na nowotwór jajnika. Przeszłam trzy poważne operacje oraz dwa kursy chemii. Od kilku dni biorę lek o nazwie olaparib. Jest to skuteczny przeciwnik w walce z nowotworem jajnika w jego czwartej fazie, obarczonego mutacją w genie BRCA. Niestety nie jest w Polsce jeszcze refundowany. Mam nadzieję, że to się zmieni. Miesięczna dawka tego lekarstwa kosztuje 24 000 zł. Powinnam je brać do końca życia. Jeżeli ktoś z Was nie zdecyduje się wpłacić na moją osobistą skarbonkę, to proszę o wsparcie innych osób, potrzebujących środków na walkę z rakiem… - pisze Kora ( tutaj całość). Korze chcą pomóc inne gwiazd, m.in. Martyna Wojciechowska, która zaapelowała już o wsparcie!  Pomożecie Korze?   Zobacz także:  Kamil Sipowicz ujawnia w tabloidzie: "Kora o mało nie umarła z odwodnienia"!   Kora walczy z rakiem! Kora musi przyjmować drogi lek.

Kora
ONS
Newsy
Jest szansa na wyleczenie Kory! Drogi lek może być refundowany
Jest szansa na wyleczenie Kory! Drogi lek może być refundowany

Jest szansa na refundację drogiego leku Kory. Artystka od dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową jajników i musi przyjmować preparat, za który miesięcznie płaci 24 tysiące złotych. Chodzi o specyfik o nazwie olaparib, który zapobiega nawrotom nowotworu. Gwiazdy nie stać na tak kosztowną terapię. Artystka zaapelowała nawet do swoich fanów o wsparcie finansowe, a nawet zdecydowała się na sprzedaż swojego mieszkania. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu. Lek, którzy przyjmuje Kora oraz inne cierpiące na raka kobiety, być może już wkrótce będzie refundowany. Drogi lek Kory będzie refundowany? Jak podał "Super Express", Ministerstwo Zdrowia rozpatruje wniosek, złożony przez producenta leku. Pierwsze formalności miały już zostać pozytywnie rozpatrzone, lecz ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Mamy ją poznać do końca bieżącego roku. Następnym krokiem jest przesłanie wniosku do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w celu dokonania oceny i wydania rekomendacji przez prezesa AOTMiT odnośnie do zasadności finansowania ze środków publicznych wnioskowanej technologii lekowej. Po uzyskaniu rekomendacji prowadzone będą negocjacje cenowe wnioskodawcy z Komisją Ekonomiczną. Niezwłocznie po przeprowadzeniu tych negocjacji Komisja Ekonomiczna przedstawi ministrowi zdrowia swoje stanowisko - powiedziała na łamach tabloidu Milena Kruszewska, rzecznik ministra zdrowia. Trzymamy kciuki, aby się udało! A Korze i innym chorym kobietom, życzymy zdrowia i cierpliwości!   Zobacz też: Kora sprzedaje mieszkanie, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem.   Kora od dwóch lat zmaga się z nowotworem. Artystka musi przyjmować bardzo drobie leki.

Kora Jackowska przyznała, że nie stać ją na leczenie
East News
Newsy
"Chemia mnie zabija, a ja chcę żyć"! Kora przyznaje, że nie stać jej na drogą terapię
"Chemia mnie zabija, a ja chcę żyć"! Kora przyznaje, że nie stać jej na drogą terapię

Kora Jackowska  przyznała, że nie stać jej na drogą terapię, która pomogłaby jej wrócić do zdrowia. Piosenkarka wciąż zmaga się z konsekwencjami choroby nowotworowej jajników. Ostatnio informowaliśmy, że Kora mogłaby stosować leki, które w Polsce niestety nie są refundowane. Koszt takiej kuracji to 18 tysięcy miesięcznie. Gwiazda, w rozmowie z Faktem zdradziła, że nie stać jej na leczenie.   Jest lek nowej generacji, który działa na poziomie genów, sama tego nie umiem wytłumaczyć. Może pomóc mnie i osobom, które mają taką samą formę raka. Został dla nas stworzony, ale nie jest w Polsce refundowany (...) mnie nie stać na ten lek. Mogłabym go brać do końca życia, ale moje uposażenie majątkowe na to nie pozwala. Nawet jakbym wszystko sprzedała, to nie wiem, czy byłoby mnie stać przy dłuższym zażywaniu - mówi w "Fakcie". Jurorka MBTM przyznała, że czeka na decyzję państwa w sprawie refundacji drogiej terapii. Chciałabym po prostu jeszcze żyć. Człowiek, który wraca do zdrowia, chce żyć. A chemia mnie zabija. Na szczęście od początku choroby mam wokół siebie bardzo dużo ludzi do pomocy. Przeszłam przez różne rzeczy i jestem tu! - wyznała tabloidowi Kora Jackowska. Miejmy nadzieję, że lek, który pomoże nie tylko Korze ale i innym osobom walczącym o powrót do zdrowia ,będzie wkrótce refundowany.   Zobacz także: Kamil Sipowicz ujawnia w tabloidzie: "Kora o mało nie umarła z odwodnienia"   Kora Jackowska opowiedziała o walce z chorobą. Piosenkarki nie stać na drogą terapię.

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik