Kora sprzedała mieszkanie

Kora sprzedaje mieszkanie, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem

Kora sprzedała mieszkanie

Kora wciąż walczy z nowotworem! Wokalistka poprosiła niedawno fanów o wsparcie finansowe, ponieważ potrzebuje kuracji, która miesięcznie kosztuje ponad 24 tysiące złotych! Kora bierze lek o nazwie olaparib, który jest dla niej jedynym ratunkiem w chorobie. Niestety, lek nie jest refundowany w Polsce.

Heroiczna walka Kory o życie

Kora robi wszystko, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem. Dlatego też wraz z mężem, Kamilem Sipowiczem, zdecydowali się sprzedać mieszkanie w Warszawie, warte około milion złotych. Jak mówi sama wokalistka, pieniędzy starczy jej na 3 lata kuracji:

Lek kosztuje 24 tys. miesięcznie. Rocznie jest to około 300 tys. Dlatego nasze mieszkanie starczy mi na trzy lata. A wyobrażam sobie, że można żyć dłużej - wyznała Kora w "Faktach" TVN.

Jak mówi w rozmowie z „Show" Kamil Sipowicz, przerzuty zostały opanowane, ale trzeba ciągle uważać. Przyznał, że odkąd Kora bierze leki (łyka 16 tabletek dziennie!), czuje się lepiej:

Przerzuty zostały opanowane dzięki operacjom i chemioterapii, ale licho nie śpi. Po to właśnie bierze olaparib, który blokuje nowotwór. Mamy nadzieję, że nam tego leku wystarczy. Martwimy się, czy będziemy mieć na kolejną kurację. Teraz żona czuje się dobrze, chociaż jest osłabiona, bo kilka dni temu zaczęła brać ten lek i na początku tak to wygląda. Łyka 16 tabletek dziennie - mówi Sipowicz.

Kora jest oburzona, że lek nie jest refundowany w Polsce.  Z rakiem tego samego typu zmaga się 200 kobiet w Polsce:

To jest opresja, to jest ból, to jest po prostu piekło! Jeżeli można w tym piekle ulżyć, to nie wbijajmy tego Polaka ciągle do tego kotła. Nie stójmy nad tym kotłem! Niech NFZ nie stoi nad tym kotłem! Niech nas nie wbija do tego kotła! Nie dlatego ja jestem tutaj, bo chcę, żeby ludzie wpłacali na moją skarbonkę. Tylko jestem tutaj po to, i jasno mówię: po to, że to jest lek, który powinien być refundowany! Koniec, finito, basta! I to już dawno! - mówiła.

Życzymy Korze dużo sił!

 

Zobacz także: Uratuje ją cud roztoczański!? Kora znalazła terapię wspomagającą leczenie nowotworu...

 

Kora walczy z rakiem.

Kora Jackowska na planie spotu Must Be The Music
East News

Kora prosi o wsparcie finansowe.

Kora w finale MBTM 9

Więcej na temat Kora
Przeładuj

W przeszłości Doda została Miss... Tytuł wybłagała jej mama? Musicie usłyszeć tę historię

zobacz 00:36