Newsy

Kora: "Po ostatniej bardzo poważnej próbie samobójczej już nigdy nie chciałam nie żyć"

Kora: "Po ostatniej bardzo poważnej próbie samobójczej już nigdy nie chciałam nie żyć"

 

Nie żyje Kora. Legenda polskiej sceny odeszła w wieku 67 lat w wyniku ciężkiej choroby nowotworowej. Z wielka artystką mieliśmy okazję porozmawiać przy okazji premiery filmu "Droga do mistrzostwa" Bartosza Konopki, gdzie była jedną z bohaterek. 

 

Pierwsza część filmu poświęcona jest właśnie Korze, która wspomina sierociniec prowadzony przez siostry zakonne i próby samobójcze, które wówczas podejmowała, nie godząc się na rozstanie z matką.

Zawsze samobójstwo jest wołaniem o pomoc. Jeśli samobójca ginie to albo pech - umiera, albo naprawdę chce to zrobić, czyli już determinacja totalna, rozpacz i depresja (..) Ale po ostatniej bardzo poważnej próbie samobójczej już nigdy nie chciałam nie żyć.

 

Zobacz także: Kora o swojej chorobie: "Już patrzę na tę drugą stronę"

 

Kora w filmie "Droga do mistrzostwa" opowiedziała o swoich próbach samobójczych.

Kamil Sipowicz wspiera Korę w trudnych chwilach
East News
Newsy
Historia miłości Kory i Kamila Sipowicza! Para jest już razem ponad 30 lat - poznali się, gdy Kora miała męża
Historia miłości Kory i Kamila Sipowicza! Para jest już razem ponad 30 lat - poznali się, gdy Kora miała męża

Kora Jackowska już od trzech lat walczy z nowotworem jajnika. Artystka ma za sobą kilka operacji, a ostatnio w mediach opowiedziała o swojej trudnej sytuacji w związku z jej bardzo drogim leczeniem. Kora przyznała, że nie stać jej na terapię, którą powinna stosować do końca swojego życia. Miesięczny koszt leków wynosi bowiem 24 tysiące zł. Piosenkarka została zmuszona prosić swoich fanów o pomoc finansową. Okazuje się również, że Kora razem z mężem postanowili sprzedać swoje mieszkanie w Warszawie, warte ok. milion złotych.   W trudnej sytuacji Kora zawsze może liczyć na swojego męża. Kamil Sipowicz i gwiazda muzyki już od ponad 30 lat tworzą szczęśliwy związek - jednak dopiero w 2013 roku postanowili go zalegalizować. Jak przypomina "Rewia", para poznała się w połowie lat 70. Kora była wówczas żoną Marka Jackowskiego.   Kora ma dwóch synów - Mateusza ze związku z Markiem Jackowskim i Szymona ze związku z Sipowiczem. Kiedy urodził się młodszy syn Szymon, piosenkarka przez wiele lat utrzymywała, że jest on dzieckiem byłego już męża. Dopiero po kilkunastu latach Kora przyznała, że ojcem chłopca jest... Kamil Sipowicz! W latach 80. z jednego z koncertów wróciłam totalnie odmieniona i ogolona na łyso. Moi synowie obudzili się rano i Szymon zapytał czy grałam w filmie science fiction. I ja nagle postanowiłam się pozbyć ciężaru tej tajemnicy  - przyznała w wywiadzie dla RMF FM. Od tamtego momentu Kora na dobre związała się z Kamilem Sipowiczem. Para przez lata żyła w wolnym związku do czasu, kiedy Kora dowiedziała się o swojej chorobie. Kora i Sipowicz wzięli ślub w 2013 roku. Jeden z tygodników informował wówczas,  że podczas ceremonii zabrzmiał przebój "White Wedding" Billy'ego Idola a gwiazda i Kamil Sipowicz płakali ze wzruszenia. Po ślubie para rozpoczęła walkę o zdrowie Kory. Mąż artystki podczas wywiadu...

Kora Jackowska zagrała w filmie
East News
Newsy
Kora Jackowska zagrała w filmie! W jakiej produkcji ją zobaczymy?
Kora Jackowska zagrała w filmie! W jakiej produkcji ją zobaczymy?

Kora Jackowska wystąpiła w filmie! Okazuje się, że jurorka muzycznego show "Must Be The Music" zagrała w produkcji Bartosza Konopki, który na swoim koncie ma nominację do Oscara. Według informacji "Super Expressu", w filmie "Droga do mistrzostwa" Kora opowie widzom, jak wyglądała jej droga do sukcesu i wielkiej kariery muzycznej. Film jest próbą odpowiedzi na pytania: na czym polega fenomen wielkich postaci, co je łączy, jak osiągnęli sukces, co determinowało ich życiowe wybory? - opisuje tabloid. Oprócz Kory Jackowskiej w filmie zobaczymy m.in. Agnieszkę Holland, Janusza Gajosa czy Tomasza Stańkę. Premiera "Drogi do mistrzostwa" odbędzie się już 5 kwietnia w Teatrze Narodowym w Warszawie. Obejrzycie film z udziałem największych gwiazd polskiego show-biznesu? My już nie możemy się doczekać!   Zobacz także: Ile pieniędzy Kora zebrała na leczenie? Jej apel spotkał się z dużym odzewem!   Kora Jackowska wystąpiła w filmie. W filmie wystąpi także Agnieszka Holland.

Kora sprzedała mieszkanie
Newsy
Kora sprzedaje mieszkanie, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem
Kora sprzedaje mieszkanie, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem

Kora wciąż walczy z nowotworem! Wokalistka poprosiła niedawno fanów o wsparcie finansowe, ponieważ potrzebuje kuracji, która miesięcznie kosztuje ponad 24 tysiące złotych! Kora bierze lek o nazwie olaparib, który jest dla niej jedynym ratunkiem w chorobie. Niestety, lek nie jest refundowany w Polsce. Heroiczna walka Kory o życie Kora robi wszystko, by zdobyć pieniądze na walkę z rakiem. Dlatego też wraz z mężem, Kamilem Sipowiczem, zdecydowali się sprzedać mieszkanie w Warszawie, warte około milion złotych. J ak mówi sama wokalistka, pieniędzy starczy jej na 3 lata kuracji: Lek kosztuje 24 tys. miesięcznie. Rocznie jest to około 300 tys. Dlatego nasze mieszkanie starczy mi na trzy lata. A wyobrażam sobie, że można żyć dłużej - wyznała Kora w "Faktach" TVN. Jak mówi w rozmowie z „Show" Kamil Sipowicz, przerzuty zostały opanowane, ale trzeba ciągle uważać. Przyznał, że odkąd Kora bierze leki (łyka 16 tabletek dziennie!), czuje się lepiej: Przerzuty zostały opanowane dzięki operacjom i chemioterapii, ale licho nie śpi. Po to właśnie bierze olaparib, który blokuje nowotwór. Mamy nadzieję, że nam tego leku wystarczy. Martwimy się, czy będziemy mieć na kolejną kurację. Teraz żona czuje się dobrze, chociaż jest osłabiona, bo kilka dni temu zaczęła brać ten lek i na początku tak to wygląda. Łyka 16 tabletek dziennie - mówi Sipowicz. Kora jest oburzona, że lek nie jest refundowany w Polsce.  Z rakiem tego samego typu zmaga się 200 kobiet w Polsce: To jest opresja, to jest ból, to jest po prostu piekło! Jeżeli można w tym piekle ulżyć, to nie wbijajmy tego Polaka ciągle do tego kotła. Nie stójmy nad tym kotłem! Niech NFZ nie stoi nad tym kotłem! Niech nas nie wbija do tego kotła! Nie dlatego ja jestem tutaj, bo chcę, żeby ludzie wpłacali na moją...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner