Konflikty i awantury w kadrze?! Konflikt w kadrze? Konflikt w kadrze? Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny podczas Mundialu w Rosji
Konflikty i awantury w kadrze?!
"Nie każdy musi się śmiać"
1/4
Konflikty i awantury w kadrze?!

 

Czy Polska przegrała dwa mecze na Mundialu ze względu na napiętą atmosferę w kadrze? Takie domysły pojawiają się od kiedy na jaw wychodzą kolejne konflikty, niedomówienia i podziały wśród piłkarzy polskiej reprezentacji. Jeden ze sportowych dziennikarzy gazeta.pl jasno przedstawił sprawę - w kadrze nie wszyscy się ze sobą lubią: 


Tak, Kamil Glik nie dogaduje się z Grzegorzem Krychowiakiem. Tak, Robert Lewandowski często jest na zgrupowaniach w swoim świecie. Od dwóch lat coraz bardziej w swoim świecie, z coraz większą liczbą spraw do załatwienia w czasie wolnym podczas zgrupowań. Nigdy też nie będzie miał serdecznych relacji z Kubą Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem, choć to akurat już żadna tajemnica. A i pozostałe podziały nie są jakoś specjalnie skrywane - pisze w swoim felietonie dla Gazeta.pl dziennikarz Paweł Wilkowicz.

Zobacz: Piasek dokopał polskim piłkarzom! Tak ciętego komentarza się po nim nie spodziewaliśmy!

 

Teraz głos w sprawie zabrał rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. Czy rzeczywiście coś jest na rzeczy? Sprawdź na kolejnych stronach!

 

Zobacz: Anna Lewandowska PIERWSZY RAZ skomentowała przegraną Polski z Kolumbią!

2/4
Konflikt w kadrze?

 

Co dzieje się w kadrze? Często dochodzi do spięć i awantur, które mogą wpływać na późniejsze relacje na boisku. Oto fragment książki "Tajemnice kadry", w którym opisana jest kłótnia między Grzegorzem Krychowiakem a Kamilem Glikiem:

Już w trakcie pierwszej połowy doszło do utarczek między dwoma samcami alfa. Krychowiak niewybrednie skrytykował błędy w ustawieniu Glika. Kiedy piłkarze weszli do szatni, obrońca naskoczył na upominającego go "Krychę".

 

- Weź, ku...a, zamknij mordę! - krzyknął Glik.
- To zacznij, ku...a, grać! - odparował Krychowiak.

 

Zamiast dyskutować, piłkarze postanowili użyć pięści. Na czas rozdzielili ich koledzy z drużyny. Na drugą połowę tamtego meczu Glik już nie wyszedł, został zmieniony przez Bartosza Salamona. Krychowiak murawę opuścił pół godziny później".

 

Zobacz: Lewy, Szczęsny, Błaszczykowski - załamani piłkarze nad ranem wrócili do hotelu. Jak wyglądali?

 

Co na to rzecznik PZPN?

3/4
Konflikt w kadrze?

 

Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVN 24 zdementował wszelkie plotki o podziałach w zespole. Owszem, nie zawsze jest kolorowo, ale relacje osobiste nie mają przełożenia na grę na boisku. Tam piłkarze współpracują bez zastrzeżeń:


Jestem z tą drużyną pięć lat. Nie czuć, żeby coś "w środku" było nie tak, żeby były problemy między zawodnikami . To grupa facetów. Nie każdy musi się śmiać, opowiadać sobie kawały, ale na boisku wszyscy wiedzieli, że grają w jednym zespole - mówił Kwiatkowski. 

Zobacz: Pawłowicz każe zwrócić polskim piłkarzom pieniądze za Mundial! Boniek jej odpowiedział

4/4
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny podczas Mundialu w Rosji
East News

 

Przed nasza reprezentacją ostatni mecz - tzw. mecz o honor, z Japonią, w najbliższy czwartek. I choć nie mamy żadnej szansy na wyjście z grupy, oczekiwania są ogromne. 

 

Więcej o konfliktach w kadrze - tutaj!