East News

Pamiętacie to zdjęcie z zamachów na WTC? Cudownie ocalona kobieta zmarła właśnie na raka żołądka

East News

To zdjęcie z zamachów na WTC poznał cały świat. Pokryta pyłem kobieta została symbolem osoby, której udało się przeżyć atak terrorystów na Nowy Jork. Choć samolot trafił w północną wieżę WTC zaledwie kilka pięter od biura, w którym pracowała, jej udało się wydostać. Przeżyła zamach, nie zdołała wygrać jednak innej walki . Rodzina Marcy Borders poinformowała właśnie, że 42-letnia kobieta zmarła na raka żołądka.

 

Jak przypomina portal Mashable.com, 11 września 2001 roku Marcy Borders z New Jersey jak zwykle poszła do pracy, do ulokowanych w jednej z wież WTC biur Bank of America. Stała przy kopiarce, gdy równo o 8.46 samolot uderzył w budynek, ledwie kilka pięter powyżej. Zszokowanej kobiecie udało się ewakuować z płonącego budynku na ulicę, gdy w sąsiedni uderzył drugi samolot. Pył z walącej się wieży przykrył ją kompletnie.

Przy każdym oddechu moje usta wypełniał pył. Dusiłam się. Nie widziałam nawet ręki, którą trzymałam tuż przed twarzą. Powtarzałam tylko, że nie chcę umrzeć. Wtedy jakiś obcy człowiek zaprowadził mnie w bezpieczne miejsce. Jak myślę wtedy zrobiono mi to zdjęcie - mówiła po latach w filmie Mike'a McGregora.

Zdjęcie stało się symbolem ocalonych z zamachu. Jednak życie po nim dla kobiety nigdy nie było już takie samo. Wpadła w depresję, uzależnienie, rozstała się z długoletnim partnerem, straciła prawo opieki nad dwójką dzieci... 

Jak informuje Jersey Journal, Marcy Borders przeszła wiele. Na nogi powtórnie stanęła dopiero rok temu. Wtedy to znalazła pracę przy kampanii wyborczej jednego z kandydatów na burmistrza. Jednak los nie był dla niej łaskawy. Właśnie w tym czasie dowiedziała się, że ma raka. Początkowo terapia przebiegała dobrze, jednak ostatnio jej stan się pogorszył. We wtorek rodzina poinformowała, że Marcy odeszła...

 

Nie wiadomo czy to, co przeżyła 11 września, miało wpływ na rozwój choroby. Ona sama bardzo w to wierzyła. 

Więcej na temat Marcy Borders
Przeładuj

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

zobacz 06:26